امروزه زمان در حال حاضر یکی از مهمترین معیارها در انجام هر کاری است. ابزارهای بی نظیری برای محاسبه زمان ساخته شده است. در هر مکانی برای انجام فعالیت های روزانه باید زمان را در نظر گرفت. رستوران هم از این قائده مستثنی نیست و مسلما باید در این مکان از ساعت دیواری استفاده کرد. وقتی نوبت به افتتاح یک رستوران می رسد، هزینه های راه اندازی می تواند به سرعت افزایش یابد. در کنار اجاره فضای تجاری،  مجوزها و هزینه های بازاریابی، لیست تجهیزات رستوران شما یکی از اصلی ترین هزینه های راه اندازی است که باید برای آن برنامه ریزی کنید. شما می خواهید سرورها، هاست ها و کارکنان آشپزخانه خود را به ابزارهایی مجهز کنید که برای انجام کار روزانه نیاز دارند.

یک رستوران حرفه ای به ساعت دیواری آشپزخانه نیاز دارد، زیرا بسیاری از غذاها به زمان پخت نیاز دارند . شما نان را به مدت 25 دقیقه می پزید، تفاوت بین یک تخم مرغ آب پز نرم و یک تخم مرغ آب پز سفت 9 دقیقه است. پس اگر دقت کنید همه این موارد دلیل بر اهمیت وجود یک ساعت مناسب برای رستوران ها است. 

تزیین دیوار رستوران

تزیین دیوار رستوران

انتخاب یک دکوراسیون شیک برای رستوران یکی از اولویت های اصلی مدیران رستوران است. اکثر مدیران و پرسنل رستوران تمام روز خود را صرف پخت و پز و ارائه خدمات عالی به مشتریان خود می کنند، اما این برای جلب توجه مشتریان کافی نیست. کیفیت غذا هم برای مشتری و هم برای شما بسیار مهم است و دکوراسیون محیط رستوران برای افزایش جذابیت زیبایی شناختی محل و جلب نظر مشتریان بسیار مهم است. همه کسانی که به فکر سرو غذا در خارج از خانه هستند، بدون شک به دنبال محیطی شیک و دوست داشتنی هستند. باید به دیوار رستوران هم توجه کنید تا فضایی شیک به مشتری ارائه دهید. سعی کنید از جدیدترین و شیک ترین ابزار برای دکوراسیون استفاده کنید. یکی از موارد مهم برای موفقیت در رستوران داری جلب رضایت مشتریان است. علاوه بر کیفیت بالای غذا که می‌تواند مشتریان مکرر را به خود جلب کند، محیط رستوران شامل تزئینات دیوار، چیدمان میز و نظافت برای مشتریان بسیار ضروری است.

یکی از ایده های ساده و جذابی که می تواند باعث شود رستوران شما زیباتر به نظر برسد و حس خوبی را به مشتریان منتقل کند، تزیین دیوار رستوران است. دکوراسیون رستوران باید به گونه ای باشد که ذائقه همه طبقات اجتماعی را تا حد قابل توجهی جلب کند و باعث دلسردی آنها نشود زیرا منطقه ای شلوغ است و مکانی است که طبقات مختلف در آن جمع می شوند و دقایقی را سپری می کنند. اکثر طرح های زیبا بسته به وسعت رستوران‌ها و میزان فضای دیوار برای دکوراسیون ممکن است به درستی بر روی تمام دیوارها اجرا شود تا تقریباً همه از نظر سلیقه و علایق به نوعی خوشحال باشند. ساعت دیواری رستوران یکی از مهمترین وسایل برای زیباتر کردن دیوار های رستوران است که هم به مشتریان و بازدیدکنندگان دسترسی به زمان را ارائه می دهد و هم به کارکنان این قابلیت را می‌دهد که به زمان دسترسی داشته باشند. پس باید در انتخاب این ساعت و این وسیله دقت کافی لحاظ شود و ساعتی مناسب با دکوراسیون این محیط تهیه شود.

مطلع شدن از زمان برای بازدیدکنندگان رستوران

مطلع شدن از زمان برای بازدیدکنندگان رستوران

ممکن است خیلی از کسانی که زمان خود را در رستوران صرف خوردن و میل کردن غذا می‌کنند شاغل باشند و در یک تایم خاصی برای صرف غذا وارد محیط رستوران می شوند و مسلما در یک تایمی هم باید به کار خود برگردند. ساعت رستوران می‌تواند خیال این قشر از جامعه را راحت کند که در زمان مناسب غذای خود را با خیال راحت میل کنند و همچنین در زمان مناسب هم به غذا خوردن پایان دهند و به کار خود برگردند.

بهترین مکان برای نصب ساعت دیواری رستوران 

قبل از خرید ساعت دیواری باید محل مناسب برای نصب این ساعت در رستوران را در نظر بگیرید. ساعت دیواری رستوران باید با سایر وسایل موجود در رستوران و همچنین دکوراسیون این محیط هماهنگ باشد. همچنین ساعت دیواری باید در محلی نصب شود که تمام مشتریان و بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی به این ساعت دسترسی داشته باشند و از زمان مطلع شوند. به همین دلیل بهتر است از چند ساعت دیواری در قسمت های مختلف رستوران استفاده کرد و دیوار های خالی رستوران را با وسایل تزیینی من جمله ساعت دیواری تکمیل کرد.

ویژگی ساعت دیواری برای رستوران

ویژگی ساعت دیواری برای رستوران

رنگ ساعت دیواری

اگر میز و صندلی رستوران شما چوبی است. مسلما یک ساعت چوبی رستوران می‌تواند با میز و صندلی هماهنگی ایجاد کند و زیباتر به نظر برسد و این امر به شدت می تواند در ذهن مشتریان تاثیرگذاری مثبتی داشته باشد. همچنین جنس و مواد دیگر ساعت دیواری که باید باقی وسایل و کلیت طرح و طراحی رستوران هماهنگی داشته باشد.

جنس ساعت دیواری

همانطور که شما مطلع هستید، ساعت های دیواری دارای تنوع و طرح های زیادی هستند. جنس ساعت نیز شامل این تنوع می باشد و از موارد مختلفی ساخته شده است. ساعت دیواری را می توان از انواع مواد اولیه از جمله پلاستیک، چوب، شیشه و فلز تهیه کرد. ساعت های دیواری ساخته شده از فلز و چوب، عمر طولانی تری دارند و همین می تواند دلیلی باشد برای انتخاب ساعت دیواری فلزی و چوبی برای رستوران خود. نوع ساعتی که استفاده کنید، یک اولویت است، اما باید با طراحی رستوران هماهنگ باشد. برای یک دکوراسیون شیک، ساعت دیواری دست ساز گزینه خوبی است.

مقررات رستوران

رعایت مقررات و عدم استفاده ساعت مچی کارکنان رستوران

خیلی از رستوران‌ها و همچنین سازمان بهداشت با این قانون همراه هستند که کارکنان آشپزخانه و گارسون و باقی اشخاص نباید از ساعت مچی استفاده کنند و همچنین در حین کار از تلفن همراه خود استفاده نکنند. ساعت دیواری اینجا هم کاربرد دارد و با نصب بر دیوار می‌تواند به کارکنان رستوران هم کمک کند که از زمان مطلع شوند. اکثر شهرها این مقررات را رعایت می‌کنند. کارکنان آشپزخانه نمی توانند هنگام آشپزی جواهرات یا ساعت را روی دستان خود بگذارند ، زیرا نمی‌توانند به راحتی دست را شسته و از آلودگی پاک کنند و همچنین ممکن است از همین اقلام آلودگی به غذا منتقل شود. زمان بندی مانند دما و وزن است و از نیازهای اساسی هنگام پخت و پز محسوب می‌شود. استفاده از ساعت دیواری در آشپزخانه در مقایسه با نگاه کردن به ساعت مچی یا تلفن همراه (عدم استفاده در آشپزخانه) برای زمان بندی آسان و سریع است.


نکات پایانی و تکمیلی این مقاله

در نگاه اول، انتخاب ساعت دیواری برای رستوران ممکن است دشوار به نظر نرسد. اما همه به این شی به ظاهر ناچیز علاقه مند هستند. به عبارت دیگر، از آنجایی که ساعت دیواری توجه بازدیدکنندگان را به رستوران جلب می کند و به محیط جذاب آن کمک می کند، قابل تصور است. بنابراین، هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین زمان برای رستوران، تمام دستورالعملها را در نظر بگیرید. ممکن است از طراحی رستوران شما چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما استنباط شود. قبل از خرید ساعت مورد نظر به نکات طراحی داخل رستوران فکر کنید.

در این مقاله در مورد ساعت دیواری رستوران توضیحاتی ارائه دادیم و همچنین به شما توضیح دادیم که ساعت دیواری چه تاثیری می تواند در این محیط داشته باشد. دیوارهای خالی می تواند بهترین مکان برای ساعت دیواری رستوران باشد. همچنین قوانین بهداشت به برخی از کارکنان اجازه استفاده از ساعت مچی را نمی دهد.کارکنان باید از زمان چه در آشپزخانه چه در محیط رستوران آگاه باشند. پس بهترین انتخاب ساعت دیواری است که می توان در آشپزخانه رستوران و محیط رستوران استفاده کرد. هر فضا روایتی متمایز را بیان می کند و به طراحی متفاوتی نیاز دارد، بنابراین همه عوامل را به دقت ارزیابی کنید و تصمیم نهایی را برای طراحی دکوراسیون رستوران خود بگیرید. هر مکان در رستوران روحی متمایز دارد که با سایر قسمت های این محیط هماهنگ است. یکی از لوازم تزیینی، ساعت دیواری است هرگز از اهمیتش کاسته نمی‌شود. از آنجا که این محصول بی‌نظیر همیشه در دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفته و مهم بوده است. مدرنیته و به کارگیری فناوری های روز در این محصول، طرح های متنوع ساعت را تولید کرده است که شما می‌توانید استفاده کنید.