با سلام و ضمن عرض پوزش و تشکر از صبوری مشتریان گرامی به اطلاع می رساند به دلیل ترافیک و شلوغی پایان سال کلیه سفارشات با تاخیر ارسال خواهند شد.
با تبریک فرارسیدن سال نو سفارشاتی که قبل از تاریخ 20 اسفند ثبت می شوند در اولویت خواهند بود در غیر اینصورت ارسال این سفارشات به بعد ایام نوروز موکول خواهد شد.

یک دلیل خوب برای تزئین خانه ما تغییر فصل است. اتاق پذیرایی خانه جایی است که بیشتر وقت خود را در آن سپری می‌کنیم. به نظر شما برای زیبا سازی طراحی دکوراسیون این محیط از کجا باید شروع کنیم؟ این پست برای آن دسته از خوانندگان عزیزی در نظر گرفته شده است که برای سال جدید و در هر زمانی به دنبال تنوع و زیباتر کردن منزل هستند؛ پس با میعاد تایم همراه باشید.

 طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی

طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی

مهم‌ترین اتاق در هر خانه پذیرایی است و نحوه تزئین آن می‌تواند بر احساس اعضای خانواده تأثیر بگذارد. دکوراسیون پذیرایی ایرانی در حال حاضر ممکن است در دو سبک مختلف مدرن و کلاسیک طراحی شود و اینکه کدام یک را انتخاب کنید به سلیقه و نیاز شخصی شما و همچنین به مدل وسایل پذیرایی شما بستگی دارد. بیشتر خانواده‌های ایرانی به چیدمان و دکوراسیون خانه خود اهمیت می‌دهند زیرا اتاق پذیرایی فضایی از خانه است که بیشتر در دورهمی‌های خانوادگی و مراسمات مورد توجه مهمانان قرار می‌گیرد و همچنین به عنوان محلی برای کنار هم بودن اعضای خانواده‌های ایرانی است. بخش پذیرایی اغلب به عنوان مرکز اصلی دکوراسیون خانه‌های ایرانی در نظر گرفته می‌شود، بنابراین در انتخاب وسایل پذیرایی باید دقت بیشتری داشته باشید. اگر معماری داخلی خانه شما مد روز و امروزی است، می‌توانید با سرمایه گذاری و هزینه اندکی آن را جذاب‌تر کنید.

1. رنگ سال در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

یکی از مسائلی که در هر سال بروز می‌شود و اکثریت سعی میکنند وسایل و دکور و حتی در صنعد مد، پوشاک کیف و سایر موارد را با آن هماهنگ کنند، مسلما رنگ سال است و این موضوع بسیار برای اکثریت مهم است. پس رنگ سال را میتواند ایده اصلی در نظر گرفت که شما دکور اتاق پذیرایی خود را بر این اساس هماهنگ کنید و طبق سلیقه خود از وسایلی استفاده کنید که با رنگ سال هماهنگ باشد و برای مثال میتوانید مبلمان هماهنگ رنگ سال را انتخاب کنید یا رنگ پرده‌ها و سایر موارد. رنگ سال 2023 ویوا مجنتا (Viva Magenta) نام دارد که به قرمز پرشین یا قرمز آتشین که شباهتی با رنگ گل رز دارد نیز معروف است. کد رنگ سال 2023 PANTONE 1750-18 است و الهام بخش افراد برای توسعه و تقویت قدرت درونی خودشان است. پس این رنگ در سال جدید همچنین در فصل بهار آینده میتواند در دکوراسیون اتاق پذیرایی مورد استفاده قرار بگیرد.

کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی


2. کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی

امروزه کاغذ دیواری محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده است و جایگزین رنگ‌های سنتی مخصوص دیوار شده است. کاغذ دیواری می‌تواند دیوار‌های اتاق پذیرایی را زیباتر کند پس شما اگر به استفاده از کاغذ دیواری علاقه مند هستید، بهتر است که طبق سلیقه خود کاغذی با طرح مناسب این فضا را انتخاب کنید و البته رنگ سال هم می‌توانید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق پذیرایی ملاک قرار دهید. وقت آن است که کاغذ دیواری زیبا با طرح بسیار متمایز انتخاب کنید. با جسارت هر چه تمام‌تر همان کاغذ با طرح و رنگی را انتخاب کنید که همیشه قصد داشتید بر روی دیوارهای اتاق پذیرایی نصب کنید ولی این کار را انجام نمی‌دادید.

3. تلفیق سبک‌ها در دکوراسیون اتاق پذیرایی

شاید این مورد برای شما کمی تعجب بر انگیز باشد که چند سبک را با هم انتخاب کنید. همیشه انتخاب ما چیدمان و طراحی دکوراسیون بر اساس یک سبک مدرن یا سنتی و یا روستیک بود ولی اگر بدانید که تلفیق این سبک‌ها با هم میتواند طرح زیباتری به دکوراسیون اتاق پذیرایی شما اضافه کند. حتما این کار را انجام میدهید. این مورد خودش یک سبک جدیدی است. برای مثال قرار دادن یک دکوری سنتی و قدیمی در کنج اتاق پذیرایی که حس نوستالژی و به شما القا میکند در کنار یک شمعدان یا تابلو یا هر وسیله دکوری مدرن می‌تواند دکوراسیون تلفیقی باشد و بسیار به زیباتر شدن دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی شما کمک کند.

یک گرامافون  میتواند در این سبک تلفیقی به شدت مورد استفاده قرار بگیرد. ترکیب سبک‌های مختلف دکوراسیون، مانند مدرن، روستیک و سنتی، فضایی متمایز به دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید شما می‌بخشد. برای انجام این کار، یک سبک را به عنوان سبک اصلی انتخاب کنید مثلا سبک مدرن و سپس 20٪ از تزئینات و وسایل خودر را باید با استفاده از سبک دوم طراحی کنید.

مبلمان  در دکوراسیون پذیرایی ایرانی

4. مبلمان  در دکوراسیون پذیرایی ایرانی

مبلمان همیشه و در هر شرایط یکی از وسایل کلیدی است که زیبایی خاصی به دکوراسیون اتاق پذیرایی ما اضافه میکند. از گذشته و تا همین امروز مبلمان مورد استفاد قرار گرفته و همچنان هم پر اهمیت بودن این وسیله پابرجا است و مورد توجه قرار میگیرد. چه بهتر که شما مبلمانی بنا بر سلیقه خود و طبق علایق شخصی و هماهنگ با سایر وسایل اتاق پذیرایی انتخاب کنید. در میان طرح‌های مختلف مبلمان، سبک سنتی می‌تواند همان انتخابی باشد که به اتاق بی روح جانی دوباره می‌بخشد. البته مبلمان مدرن و راحتی و سایر سبک‌ها هم میتواند مورد استفاده قرار بگیرد و دکوری خیره کننده بسازد.

5. گلدان‌های طبیعی در اتاق پذیرایی

تاثیر طبیعت بر روحیه در حدی است که تمام روانشناسان این مورد را تاکید دارند که زمانی در هفته را در طبیعت سپری کنید. پس چه بهتر که طبیعت را به اتاق پذیرایی و منزل اضافه کنیم. گلدان‌های مخصوص فضای داخلی منزل یا گلدان‌های آپارتمانی می‌تواند زیبایی و حس خوبی طبیعت را به منزل و فضای اتاق پذیرایی اضافه کنند. در این حین در روحیه ساکنین هم به شدت تاثیر گذار است. قبل‌تر به این مورد اشاره کردیم  که ساکنین اغلب تایم خود را در این اتاق یعنی اتاق پذیرایی سپری می‌کنند. بله، طبیعت از دیرباز جزئی از طراحی داخلی خانه‌های ایرانی به شکل جنبه‌های متنوع بوده است، اما برخی از ما به دلیل سبک زندگی مدرنیته امروزی از این مورد غافل شدیم و طبیعت را فراموش کردیم. اگر ظاهر مینیمالیستی را دوست دارید، باید یک یا دو گلدان نسبتاً بزرگ را به گوشه‌های اتاق پذیرایی ایرانی خود اضافه کنید.

لامپ‌ها و نور در دکوراسیون اتاق پذیرایی


6. لامپ‌ها و نور در دکوراسیون اتاق پذیرایی

نور و لامپ میتواند از دیرباز برای روشن کردن یک محیط مورد استفاده قرار میگیرفت. امروزه لامپ‌ها به جز جدایی ناپذیر دکوراسیون تبدیل شده است و در هر منزل و در هر فضایی از نورپردازی استفاده شده است. ولی باید از این مورد آگاه باشیم که نورپردازی فقط روشن کردن محیط نیست و تاثیر بسیار فوق العاده ای میتواند در زیباتر کردن اتاق پذیرایی و همچنین انتقال دهنده حس آرامش به ما باشد. نورپردازی سلیقه ای است و برای مثال یک نور ملایم در اتاق پذیرایی واقعا آرامش بخش است.

نظر شما در مورد تزیین اتاق پذیرایی ایرانی با آباژور چیست؟ آباژور می‌تواند وسیله انعکاس دهنده نور ملایم باشد و همچنین  طرح و نقش این آباژور هم زیباکننده دکوراسیون می‌باشد. شما همچنین می‌توانید با اضافه کردن چراغ‌های دیواری، رشته‌های نور یا چراغ‌های آویز و لوستر ها، نورپردازی شکیلی را برای دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی خود رقم بزنید. پس حتما از نور و وسایل مرتبط برای زیباتر کردن اتاق پذیرایی استفاده کنید.

7. اتاق پذیرایی فضای کار شما نیست

هر کاری باید در فضای مناسب خودش انجام شود و مسلما اتاق پذیرایی هم مکانی برای انجام دادن کارهای تجاری نیست. اگر مدتی است که از اتاق پذیرایی به عنوان فضای کاری خود استفاده می‌کنید، بدون شک حذف وسایل مرتبط به کار خود، حتی برای مدت کوتاهی، نگرش و احساس شما را نسبت به دکور پذیرایی ایرانی جدیدتان بهبود می‌بخشد.

نکات پایانی این مقاله

امروز برای شما در مورد اتاق پذیرایی و نکاتی که می‌تواند این فضا را زیباتر کند توضیحات خاصی ارائه دادیم. 7 نکته کلیدی را برای شما اعلام کردیم که استفاده از این نکات می‌تواند باعث زیباتر شدن دکوراسیون اتاق پذیرایی شما شود و همچنین فضایی آرام بخش را برای شما رقم بزند. دکوراسیون به صورت کلی می‌تواند به زیبایی منزل شما کمک شایانی کند و در روحیه هم تاثیر مثبتی بگذارد.


مقالات مرتبط:

9 روش بسیار مناسب و ارزان برای تزیین دیوار اتاق خواب

دکوراسیون اداری و تاثیرش در بازدهی کار و روحیه کارکنان

ایده‌های نوین برای تزئین دکوراسیون اتاق‌خواب