موارد مورد نیاز در دکوراسیون اداری

 بسیاری از فضاهای کاری و اداری به شدت بی روح هستند. شما یک ربات نیستید و فضای کاری شما باید انرژی و اشتیاق شما را به کارتان منعکس کند. به دفتر خود شخصیت واقعی بدهید و اجازه دهید مشتریان و بازدید کنندگان قبل از اینکه به محل کار شما وارد شوند، از جو محیط شما استقبال کنند. شما همچنین شاهد افزایش قابل توجهی در خلق و خو و بهره‌وری خود خواهید بود، همچنین شاهد بازدهی مناسبی در کار همکاران و کارمندان خود هستید. زیرا دفتر شما با دکوراسیون خاص خودش حس انرژی دهنده را به شما و سایرین منتقل می کند.  

قاب عکس خانوادگی در دکوراسیون اداری

قاب عکس خانوادگی در دکوراسیون اداری

تصور کنید که بعد از کارهای بسیار زیاد در محیط اداری به دفتر شخصی خود برای استراحت می روید و قاب عکسی خانوادگی که در عکس لبخندی هم بر لب دارند، توجه شما را جلب می کند و باعث می‌شود حس شما بهتر شود.عکس های شخصی و خانوادگی در هر شرایطی شما را شاد می کند و حال شما را بهتر می کند و باعث میشود سخت ترین موارد هم برای شما راحت باشد. پس حتما در دکوراسیون اداری و در محیط های وابسته و مختص به خودتان از عکس های خانوادگی استفاده کنید.

همچنین تابلو هم می‌تواند زیبایی بیشتری به محیط اضافه کند و حس بهتری را به ذهن شما القا کند. میعاد تایم هم برای شما تابلوهای مناسبی را موجود کرده که می‌توانید از قسمت تابلو این سایت دسترسی داشته باشید.


نورپردازی در دکوراسیون اداری

بعد از خیره شدن به صفحه نمایش و مانیتور کامپیوتر چشمهایتان خسته می شود. نور محیط باید به شکلی باشد که چشم شما اذیت نشود و در دراز مدت آسیب نبیند مخصوصا اگر با کامپیوتر فعالیت می کنید. علاوه بر اینکه چشم شما از نور زیاد خسته نمی شود بلکه بدن و خلق و خوی شما نیز از نور مناسب تاثیر بهتری خواهد داشت و انرژی شما مثبت تر می شود. آباژور های ایستاده را در گوشه های تاریک قرار دهید. یک آباژور رومیزی قدیمی یا خلاقانه در کنار مانیتور خود انتخاب کنید. محصول آباژور رومیزی با کد 80805 وب سایت میعاد تایم می‌تواند برای شما کارساز باشد.

 

 رنگ دیوار ها در دکوراسیون اداری

دلیلی وجود دارد که بیمارستان‌ها رنگ‌های آبی و سبز آرامش‌بخش را برای اتاق‌های خود انتخاب می‌کنند و چرا رنگ‌های قرمز فعال و آبی روشن برای مراکز تناسب اندام انتخاب می‌شوند. این روانشناسی رنگ است: تا جایی که ممکن است از رنگ های مناسب در محیط استفاده کنید. اتاق و دفتر اداری با رنگ خاکستری و دیوارهای خاکستری هیچ انگیزه ای برای انجام کار ایجاد نمی کنند.

آیا در فضای کاری خود حوصله ندارید؟ برای دیوارهای اتاق و دفتر خود، رنگ بندی و الگوهای پویا را با کاغذ دیواری اضافه کنید و همین امر سبب می‌شود که انرژی شما برای انجام دادن کار بیشتر شود.

برای یک دفتر کار خانگی، شما آزادتر هستید که دیوارها را رنگ آمیزی کنید و به هر شکل که مایل هستید، رنگ دیوارها را تغییر دهید.  

رنگ‌های سردتر سبز و آبی، حس آرامش را به شما منتقل می کند، در حالی که رنگ‌های روشن‌تر و گرم‌تر نشان‌دهنده فعالیت و اشتیاق هستند. برخی از رنگ‌ها، مانند قرمز، ممکن است با احساسات مختلفی از خشم گرفته تا اشتیاق مرتبط باشند. رنگ‌های تیره روحیه شما را منفی می کند و رنگ‌های روشن‌تر اتاق و فضا را را گسترده تر نشان می دهد. اگر می خواهید آرامش را در دفتر و فضای کار خود تقویت کنید، رنگ های طبیعی یا آبی آرام را انتخاب کنید.

 مبلمان اداری در دکوراسیون اداری

 مبلمان اداری در دکوراسیون اداری

مبلمان مدرن شیک برای برخی از افراد کارآمد است و به شدت می‌تواند بازدهی کار را در این افراد بیشتر کند، اما سلیقه هرکسی متفاوت است. اگر از نظر فیزیکی در فضای کاری خود ناراحت هستید، به مبلمان بهتر و لوازم دنج و رنگارنگ نیاز دارید. مبلمان راحتی به شما این امکان را می‌دهد تا کار را راحت‌تر انجام دهید و از همکاران و مشتریان استقبال بیشتری کنید. اگر با کامپیوتر فعالیت دارید، صندلی اداری شما باید پشت و وضعیت بدن شما را در زاویه مناسب نگه دارد، از جمله آرنج‌ها که به راحتی به سمت صفحه کلید زاویه داشته باشند و پاها با زمین تماس داشته باشند. برای استراحت بیشتر، یک صندلی مطالعه یا مبل جدید برای استراحت و گفتگوی معمولی انتخاب کنید.


تاثیر گیاهان و گلدان‌ها در دکوراسیون اداری

آیا دوست دارید در حین کار پیاده روی کنید و کمی در طبیعت قرار بگیرید؟ ولی متاسفانه شرایط کاری به شکلی است که نمی‌توان از محیط کار خارج شد و وقت را به پیاده روی اختصاص داد. ولی شما می‌توانید با یک یا چند گلدان آپارتمانی این زیبایی را به داخل فضای کار بیاورید.گیاهان انرژی بیشتری به شما می‌دهند و روحیه شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند پس سعی کنید از از گلدان های آپارتمانی که در فضای دفتر و زیر سقف می‌تواند رشد کند استفاده کنید.


چیدمان در دکوراسیون اداری

چیدمان و نظم در فضای کاری شما باعث تمرکز بیشتر می‌شود و پس باید در این امر دقت کرد. اگر می‌خواهید استراحت کنید، صندلی مطالعه را نزدیک‌تر کنید تا دسترسی آسان‌تر داشته باشید. ست اداری خود را روی میز مرتب کنید که به راحتی به هر وسیله ای که نیاز داشتید، دسترسی داشته باشید. همچنین یک مبل یا کاناپه کنار پنجره می‌تواند به شما برای استراحت و انرژی گرفتن و بازدهی بیشتر کمک کند.

برای فضاهای کاری هنری تر، ممکن است بهتر باشد میزها را در ردیف های بلند و یکپارچه مرتب کنید، به طوری که همکاران بتوانند موارد مورد نیاز را در سطح وسیع تری پخش کنند و با یکدیگر همکاری داشته باشند. میزهای دایره ای به اعضای تیم اجازه می دهد با یکدیگر روبرو شوند و به راحتی در طول روز ارتباط برقرار کنند.

هر تیمی نیازهای متفاوتی دارد بنابراین سعی کنید که با میزهای مختلف بازدهی کار را آزمایش کنید و متناسب با نیاز خود و نتیجه مناسبی که کسب کرده ایده میز و وسایل مورد نیاز به به سبک خاص در کنار هم قرار دهید و بازدهی و عملکرد کارکنان را بهتر و مناسب تر کنید.

قسمت میز وب سایت میعاد تایم هم می‌تواند نیاز شما را برآورده کند.

میز ایستاده در دکوراسیون اداری

میز ایستاده در دکوراسیون اداری

کسب و کار های تازه تاسیس و شرکت های نوین و مدرن به‌طور فزاینده‌ای از میزهای ایستاده با ارتفاع قابل تنظیم برای مبارزه با اثرات بی‌حالی نشستن طولانی مدت استفاده می‌کنند. ایستادن می‌تواند به کارمندان انرژی بدهد. بسیاری از کارکنان گزارش می دهند که هنگام کار در حالت ایستاده، انرژی و هوشیاری بیشتری دارند.

اگرچه ایستادن راهی جایگزین برای پیاده روی و حرکت به عنوان بخشی از ورزش روزانه نیست، اما مطمئناً بهتر است و در واقع کالری بیشتری نسبت به نشستن در طول روز می سوزاند. دادن حق انتخاب بین نشستن و ایستادن به کارکنان به روش های مختلفی امکان پذیر است. پس شما می توانید روی میزهای ایستاده برای کارکنان سرمایه گذاری کنید. خوشبختانه، گزینه‌های مقرون به صرفه زیادی وجود دارد که میزهای قابل اعتماد و باکیفیت را با قیمت‌های پایین‌تر ساخته و به بازار عرضه می کنند.

داشتن یک میز ایستاده باعث میشود که کارمندان برای کار حرکت کنند در صورتی که صندلی‌ها و نشستن پشت یک میز ما را در طول کار ثابت نگه می‌دارد و این مناسب نیست که تایم زیادی را بنشینیم. همچنین میزهای ایستاده می تواند یک راه عالی برای ترغیب کارمندان به جابجایی در دفتر و تعامل با سایر اعضای تیم باشد. همین امر سبب می شود که علاوه بر انجام دادن کار باعث شود که به همفکری با سایر همکاران بپردازند.

میز و صندلی متحرک در دکوراسیون اداری

میز و صندلی متحرک در دکوراسیون اداری

بسیاری از دفاتر مدرن از دیوارهای متحرک، میز و صندلی برای به حداکثر رساندن عملکرد فضاهای خود استفاده می کنند. آنها که "عناصر جنبشی" نامیده می شوند، به این فلسفه پایبند هستند که دفاتر و فضاهایی که ما در آن کار می کنیم باید به همان اندازه که ما تمایل داریم تطبیق داده و تغییر کنند و حرکت کنند. همین امر سبب می‌شود که به راحتی بتواند فضاهای مختلفی را با عناصر جنبشی و دیوارهای متحرک بسازید و تغییر دهید.


نکات پایانی:

در این مقاله در مورد دکوراسیون محیط های اداری توضیحاتی ارائه دادیم و بیان کردیم که چیدمان عناصر محیط های اداری چه تاثیر مهمی می‌تواند در بازدهی عملکرد شما و کارکنان داشته باشد. نکات ویژه ای را  برای شما توضیح دادیم که شما می‌توانید از این نکات در محیط های اداری و فضای کاری خود استفاده کنید.


مقالات مرتبط:

8 نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی هتل

نکاتی مهم در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران