جدیدترین ساعت ایستاده لاکچری

ساعت ایستاده لاکچری امروزه مورد پسند خیلی از افراد است. البته از ورود ساعت ایستاده به بازار ایران مدت زمان زیادی نمی‌گذرد. اما این نوع ساعت با ورود خود طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. ساعت‌های ایستاده مدل‌های متنوع زیادی دارند که یکی از آن‌ها ساعت ایستاده لاکچری است. هر فرد با توجه به دکوراسیون داخلی منزل و بودجه خود می‌تواند ساعت دیواری مناسب و لاکچری خریداری کند.

ساعت ایستاده لاکچری همانند ساعت دیواری از نظر مدل، رنگ و جنس تنوع بالایی دارد. طراحی آن با توجه به دکوراسیون‌های داخلی متفاوت صورت گرفته است. در حالت کلی ساعت‌های ایستاده در دو دسته ساعت ایستاده لاکچری یا مدرن و ساعت ایستاده کلاسیک قرار می‌گیرند. از آنجایی که ساعت ایستاده لاکچری یا مدرن از سبک طراحی جدیدی برخوردار است و از نظر بدنه، صفحه ساعت و نوع پاندول و همچنین آویز بسیار امروزی است، برای دکوراسیون‌های امروزی گزینه مناسبی می‌باشد.

ساعت ایستاده لاکچری باید در کجا قرار گیرد؟

قبل از انتخاب محل قرارگیری ساعت ایستاده لاکچری باید به یک نکته اساسی دقت کنید و آن حساس بودن ساعت ایستاده به تغییر دمای محیط است. یعنی رطوبت زیاد یا دمای خشک منجر به آسیب ساعت می‌شود. معمولا ساعت‌های ایستاده را به دلیل قیمت‌های نسبتا بالا و زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون در اتاق‌های پذیرایی قرار می‌دهند. همان طور که می‌دانید در منزل استفاده از این ساعت‌ها بسیار کم است و بهترین مکان برای قرار دادن آن راهروها و یا ورودی منزل می‌باشد. این مکان‌ها دارای فضای خالی هستند که به کمک ساعت پر می‌شوند.  در واقع وجود ساعت در این فضاها، نه تنها به پر شدنشان کمک می‌کند بلکه باعث جلب توجه افراد می‌شود.

در صورتی که فضای خانه یا کار کوچک باشد، بهترین پیشنهاد برای قرار دادن ساعت گوشه دیوار یا قسمت هایی از محیط که فرورفتگی دارند، است. اگر در منزل خود لوازم دکوری چیده اید و فضای کنار آن خالی است، برای چند برابر کردن زیبایی آن قسمت می‌توانید از ساعت ایستاده لاکچری استفاده کنید. با نگاه کلی به این نتیجه می‌توان رسید که فضاهای غیر قابل استفاده در یک محیط، بهترین محل برای قرارگیری ساعت‌های ایستاده می‌باشند.ساعت ایستاده لاکچری چیست؟

ساعت ایستاده لاکچری امروزه توسط خیلی از افراد خریداری می‌شود. این ساعت همان طور که از اسم آن مشخص است از هر نظر عالی و خاص می‌باشد. یعنی اگر به سراغ جنس چوبی آن بروید، حتماً از بهترین چوب برای ساخت آن استفاده شده است. به عنوان مثال می‌توان به چوب گردو اشاره کرد که مقاومت و استحکام بالایی دارد. نحوه طراحی و شکلی که برای این نوع ساعت در نظر گرفته می‌شود، بسیار زیبا و خاص است. چنانچه از منبت کاری و یا معرق کاری برای طراحی این ساعت استفاده شود، نه تنها زیبایی و ارزش دو چندانی پیدا می‌کند، بلکه باعث افزایش قیمت هم می‌شود.
رنگ‌های به کار رفته در ساعت ایستاده لاکچری بسیار با کیفیت است و به راحتی در بازار قابل خریداری نیست. مارک و برند شناخته شده ای دارد و از موتور خارجی برخوردار می‌باشد که مانع از خرابی، آسیب و سوختگی می‌شود. تا حدی طرفداران این محصول افزایش داشته که شرکتی برای آن راه اندازی شده است. این شرکت هر ساله با محصولات منحصر به فرد و با کیفیت خود، تقاضا را بالا برده و در نتیجه تولیدشان رشد پیدا کرده است.

زمان روغن کاری ساعت ایستاده لاکچری با موتور‌های مکانیکی

هر ساعتی چند سال یکبار باید روغن کاری شود. چنانچه در انجام این کار سهل انگاری صورت گیرد، روغن خشک شده و حالت چسبنده پیدا می‌کند. این امر جذب بیش از حد گرد و خاک را به دنبال دارد و قطعات ساعت را مستهلک می‌کند و باعث از کار افتادن دنده‌ها می‌شود. جهت روغن کاری استفاده از یک متخصص بهترین راه است. اما این بدین معنی نمی‌باشد که شما خود از عهده این کار بر نیایید. اگر بدانید که روغن باید به کدام قسمت ساعت ریخته شود، به راحتی می‌توانید خودتان هر چند سال یک بار روغن کاری را انجام دهید تا از خرابی و سوختگی ساعت جلوگیری کنید.

نکات مهم زمان خریداری ساعت ایستاده لاکچری

با توجه به اینکه افراد در دنیای امروز به فضای داخلی خانه خود خیلی اهمیت می‌دهند، ساعت دیواری لاکچری در منزل جنبه دکوری و همچنین تزیینی دارد. همین امر باعث رقابت سخت بین تولید کننده‌ها شده است که در دو سبک کلاسیک و مدرن مشغول فعالیت هستند.

دقت به سبک طراحی صفحه و همچنین بدنه ساعت

سبک طراحی صفحه و بدنه ساعت ایستاده به نوع کلاسیک و مدرن آن بستگی دارد. در ساعت‌های کلاسیک از اعداد رومی و یا اعداد برجسته استفاده می‌کنند و فریم و قاب شان از چوب طبیعی ساخته شده که به شکل‌های مختلف صندوقی، گرد، بیضی و مربعی در بازار قابل دسترس است. اما برای طراحی ساعت مدرن اعداد لاتین مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای ساخت بدنه آن‌ها از ترکیب چوب و فلز استفاده می‌کنند که ابعاد و شکل‌های آن به افراد سازنده بستگی دارد. اگر اطلاعات کافی در مورد این دو نوع ساعت داشته باشید، جدیدترین ساعت ایستاده لاکچری و مدرن که کیفیت بالایی دارند را می‌توانید انتخاب و خریداری کنید.

در آخر اگر قصد در نظر گرفتن بودجه برای خرید ساعت ایستاده را دارید، باید کمی دست خود را در این زمینه باز بگذارید و بودجه بیشتری را در نظر بگیرید تا امکان انتخاب محصول با کیفیت برایتان فراهم شود. در غیر این صورت درگیر محصولات بی کیفیت که در بازار وجود دارند، می‌شوید. بهتر است با بودجه بیشتر ساعتی تهیه کنید که از نظر کیفیت تضمین شده باشد و بتوانید سالیان طولانی از آن استفاده کنید.
قیمت ساعت

قیمت یک ساعت را عواملی مختلفی نظیر طراحی و جزئیات آن،  رنگ، قطعه‌های ساعت، مدل و جنس مواد به کار گرفته شده تعیین می‌کند. حتما برای خرید آن به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید تا از اصل بودن آن اطمینان یابید.