کفپوش بتنی

هدف از نصب کفپوش دستیابی به سطحی بادوام، براق و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است. برای دستیابی به این هدف از مواد مختلفی استفاده می شود. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید بر اساس خواسته ها و الزامات پروژه است. کفپوش بتنی یک مقوله متمایز در قلمرو گزینه های کفپوش است. استفاده از کفپوش بتنی همه کاره است، از اهداف اساسی گرفته تا مسیرها. این قطعات به دلیل ویژگی های قابل توجهی مانند دوام برتر، تحمل حرارتی، طول عمر طولانی و غیره در انواع طرح های صنعتی و خانگی به کار می روند.

همه ی ما با شنیدن نام بتن یک محصول صنعتی با ظاهری خشن و سخت به ذهنمان می آید. اما در دنیای امروز که فناوری و تکنولوژی به متریال و مصالح های ساختمانی نیز رسیده است، بتن نیز رنگ و روی دیگر با عملکرد دیگری به خود گرفته است. جالب است بدانید بتن های رنگی و جذاب و متنوعی به صنعت ساختمان راه باز کرده اند که می توانند به کاشی، سنگ مرمر، سرامیک و یا هرچیز دیگری شبیه باشند و به عنوان کف پوش استفاده شوند. می توان طرح های گرافیکی و تزیینی بسیاری را به انها داد. اگر به این نوع مترایل علاقمند شدید بهتر است این مطلب میعاد تایم را تا انتها بخوانید.

صنعت ساختمان معمولاً از بتن به عنوان یک ماده بسیار رایج استفاده می کند. بتن یک ماده همه کاره است که می تواند به عنوان یک جزء مستقل در طراحی های معماری و نصب کفپوش ها عمل کند. علاوه بر این، جذابیت آن را می توان با استفاده از کفپوش بتنی صیقلی افزایش داد.کفپوش بتنی را می توان به عنوان پوشش یا لایه پایه استفاده کرد. استقامت و قوام پوشش معمولاً جنبه های بسیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود. این یک اتفاق نادر است که این نمونه ها هر گونه آسیب یا ترک خوردگی را تجربه کنند. زیرسازی به کف‌هایی نیاز دارد که خشن‌تر باشند و از مواد مختلفی تشکیل شده باشند. این منجر به تولید یک نتیجه متنوع می شود.

انواع کفپوش های بتنی

انواع کفپوش های بتنی

کفپوش بتنی بسته به نوع آن می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. همانطور که انتظار می رود با توجه به محبوبیت آنها، این محصولات می توانند انواع مختلفی داشته باشند. بسته به مصارف داخلی و خارجی مورد نظرشان، در انواع مواد در بازار عرضه می شوند. انواع کفپوش بتنی زیر مهم ترین هستند:.

کفپوش ساخته شده از بتن پلیمری

کفپوش پلیمری نوعی کفپوش بتنی است. در حقیقت، این نوع کف‌پوش، نوع خود متراکم بتن است که چگالی خود را از طریق استفاده از طلای پلیمری و سنگ مصنوعی به دست آورده است. در طی این فرآیند چسبندگی لازم بین ترکیبات پلیمری ایجاد می شود و مقاومت کفپوش را افزایش می دهد. این نوع کفپوش به دلیل تراکم و جذب آب موثر، دارای تعدادی ویژگی مهم از جمله دوام و پایداری آن در هوای سرد می باشد.

کفپوش ویبره ای

در واقع، هیچ فشاری برای ایجاد یک کف ارتعاشی وجود ندارد. در عوض از ویبراتور برای افزایش چگالی بتن و سایر مواد افزودنی استفاده می شود. از لرزش برای ایجاد قالب های پلاستیکی طرح دار پر از بتن بر روی تسمه نقاله پس از ترکیب مواد اولیه در مخلوط کن استفاده می شود. این فرآیند برای ایجاد کفپوش بتنی ارتعاشی استفاده می شود.

کفپوش های پرسی

در واقع این نوع کفپوش ها در اشکال و اندازه های مختلف تولید می شوند و به دلیل ساخت و ساز به پرسی معروف هستند. تجهیزات مدرن و خودکار فرآیند ایجاد کفپوش فشرده را کاملاً خودکار می کند. در نتیجه این نوع کفپوش نسبت به انواع دیگر استحکام و مقاومت بیشتری دارد.

کفپوش ساخته شده از بتن برای تردد

استحکام این نوع کفپوش ها خیره کننده است. در نتیجه انتخاب مناسبی برای استفاده در مناطق شلوغ است. اشکال مستطیل، شش ضلعی و ... در این کفپوش ها وجود دارد. در رنگ ها و اشکال مختلف موجود هستند.

کفپوش واش بتن

کفپوش واش بتن از مخلوط کردن سنگدانه های رنگی و بدون رنگ با چسب بتن، پودر سنگ، الیاف و سایر افزودنی های بتن ایجاد می شود. این اجناس در اندازه ها، طرح ها، رنگ ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شوند.کفپوش واش بتن با استفاده از دو تکنیک مختلف پرس و ویبره ساخته می شود. رایج است که از کفپوش واش بتن در ساختن محوطه ها، پارک ها و پیاده روها و موارد دیگر استفاده می شود.

کاربرد کفپوش های بتنی

کفپوش بتنی کاربردهای زیادی دارد

کفپوش های بتنی کاربردهای مختلفی دارند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 • برای این نوع کفپوش ها کارایی تزئینی نیز وجود دارد.
 • کفپوش بتنی اغلب در کف سازی استفاده می شود و مانع لغزش می‌شود.
 • استفاده از قسمت بالای رمپ ها یکی دیگر کاربرد های کفپوش های بتنی است.
 • استفاده از کف بتنی در انبارها هم میتواند یکی دیگر از کاربرد های این متریال دانست.
 • از چنین کفپوش هایی در کف پله ها در مکان های عمومی استفاده می شود.
 • در ساخت و اجرای پارکینگ ها از این طبقات و این سری کفپوش های استفاده می شود.
 • علاوه بر این، برای ساخت شیب ها و منحنی ها می توانند از کف بتنی استفاده کنند.
 • این تکنیک برای تقویت تقاطع ها و پیاده روها مورد استفاده قرار میگیرد.
 • سطوح برای پالایشگاه ها و پمپ بنزین ها اکثرا با کف بتنی پوشش داده شده است.
 • کفپوش بتنی اغلب در محیط های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • در فضاهای باز مانند بندرگاه ها استفاده می شود.
 • هنگامی که سطوح در معرض خطر فرسایش هستند، از کفپوش بتنی برای محافظت از آنها استفاده می شود.
 • باجه های عوارض بزرگراه، سرعت گیر در جاده ها و کف های بتنی همگی استفاده شده اند.

رنگ آمیزی کفپوش بتنی

به کمک روش رنگ آمیزی بتنی میتوان سطوح مات یا شفاف شبیه به سنگ های مرمر، بافت چرم، بافت چوب و حتی سنگ طبیعی ایجاد کرد. برای مثال کاربرد های بتن رنگ آمیزی شده میتوان محورهای پیاده، حیاط ها، کفپوش فضاهای داخلی، کانتر آشپزخانه، سطوح عمودی مانند دیوار یا شومینه را نام برد.

انواع رنگ آمیزی بتن

رنگ آمیزی بتن به دو دسته ی زیر تقسیم می شود:

 •  اسید که مبتنی بر رنگ های شیمیایی است.
 •  اکریلیک که مبتنی بر آب است.

رنگ های اسیدی:

رنگ هایی که با اسید ایجاد می شوند در بتن نفوذ کرده و در واکنش با آن، جزیی از بافت بتن می شوند که با مرور زمان نه محو و نه پوسته پوسته خواهند شد.

رنگ های اکریلیک:

این رنگها با پایه ی آبی و به طور خاص برای بتن ساخته شده اند و بر خلاف رنگ های اسیدی بدون واکنش هستند و سطح شفاف مانند سنگ مرمر ایجاد کرده و جنسی شبیه به استیل را القا می نمایند.

تفاوت رنگ های اسیدی و اکریلیک در بتن

رنگ هایی که با اسید ایجاد می شوند، نسبت به رنگ های پایه آبی محدودتر اند. این رنگ ها با تأثیری که بر ظاهر بتن می گذارند، سطوح تاریک، غیر براق و یکنواخت را جان می بخشند. ضمنا این پوشش ها در برابر سایش مقام اند و به شما این امکان را می دهند که از آنها در سطوح بتنی داخلی و فضاهای خارجی استفاده کنید.

کفپوش بتنی رنگی

بتن های رنگی؛ متریالی لوکس و منحصر به فرد

بتن ها همواره به ظاهری خشن و سخت و رنگ طوسی دیده می شند که بیشتر در پی ریزی ساختمان و فونداسیون مورد استفاده قرار می گرفتند. اما امروزه ثابت شده است که علاوه بر مقاومت فوق العاده حتی با همان ظاهر می توانند نقش مهمی در دکوراسیون و زیبایی محیط نیز ایفا کنند. با روش های جدید و ظاهری متفاوت امروزه از این متریال برای پوشش های کف بتنی، فروشگاه های بزرگ، اداره ها، سازمان ها، رستوران ها و مکان هایی که می خواهیم لوکس و مدرن به نظر برسند، استفاده می شود.

نکات پایانی و تکمیلی

در این مقاله از سری مقالات فروشگاه اینترنتی میعاد تایم در مورد کفپوش های بتنی برای شما توضیحات لازمه را ارائه دادیم. این مقاله می‌تواند اطلاعات کاملی را در مورد این متریال یعنی کفوش های بتنی به شما ارائه دهد.