هنگامی که به بازار ساعت می روید، انواع مدل ساعت دیواری را می بینید. همین تنوع باعث می شود تا سردرگم شوید که کدام ساعت را خریداری کنید. اکثر ما دوست داریم تا محیطی زیبا و لوکس داشته باشیم. به همین خاطر بهتر است قبل از خرید ساعت دیواری، در مورد این که چگونه بهترین ساعت دیواری را متناسب و هماهنگ با محیط خود خریداری کنیم، تحقیقاتی داشته باشیم. در این مقاله مدل های مختلف ساعت دیواری و مکان های استفاده از آن ها را بررسی می کنیم.

دلایل استفاده از ساعت دیواری شیک در منزل

دلایل استفاده از ساعت دیواری شیک در منزل

ساعت همیشه به عنوان یک بخش مهم در دکوراسیون در نظر گرفته می شود. اطلاع از زمان آن قدر مهم است که ما نمی توانیم مدتی طولانی بدون دانستن زمان، برنامه های خود را انجام دهیم. تمامی برنامه ریزی های کاری هم بر اساس ساعت انجام می گیرند. این موضوع، بدیهی ترین دلیلی است که استفاده از انواع مدل ساعت دیواری رواج دارد. اما بهتر است بدانید که بیشتر افراد برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق یا منزل خود برای ساعت دیواری زمان زیادی وقت اختصاص می دهند تا زیباترین و شیک ترین محصول را خریداری کنند.

ساعت در کنار بوفه، مبل، جا میوه ای و ... با هم ست می شوند تا زیباترین هارمونی جذاب را برای دکوارسیون منزل و پذیرایی تان ایجاد کنند.

انواع مدل های ساعت دیواری شیک و به روز

به مرور زمان، کیفیت ساعت ها و کارایی آن ها افزایش می یابد. برخی از ساعت ها دارای قابلیت هایی مانند تایمر، پاندول و... دارند که فرد می تواند از آن ها استفاده بهینه تری داشته باشد. در ادامه برخی از مدل های پرطرفدار ساعت دیواری را بررسی می کنیم تا بدانید هر کدام در چه فضایی بیشتر استفاده می شوند.

ساعت دیواری ساده و مینیمال

هر چند ساعت های پر زرق و برق ممکن است در ابتدا نظرتان را بیشتر جلب کنند؛ اما در دکوراسیون جدید، هر وسیله مینیمالی بهتر و زیباتر خواهد بود. مدل ساعت دیواری ساده و مینیمال برای دکوراسیون مینیمال هماهنگی بیشتری ایجاد می کند. این ساعت ها معمولا یک قاب ساده و کوچک دارند و درون صفحه آن ها خبری از تزئینات نیست. با این حال هنگامی که می خواهید این ساعت ها را خریداری کنید، بهتر است رنگ قاب و صفحه را هماهنگ با دیگر دکوراسیون منزلتان انتخاب کنید.

ساعت دیواری لوکس و مدرن

ساعت دیواری لوکس و مدرن

برخی دیگر از انواع مدل ساعت دیواری که در بازار می بینید، ساعت هایی هستند که ظاهری شیک دارند. دورچینی های اطراف قاب بسیار زیبا و لوکس هستند. همچنین در صفحه ساعت ممکن است یک یا چند ساعت دیگر وجود داشته باشد که می توان آن ها را بر اساس زمان کشورهای دیگر هم تنظیم کرد. به خصوص برای افرادی که عزیزانشان در کشورهای دیگری زندگی می کنند این مدل یعنی ساعت دیواری لوکس و زیبا می تواند انتخابی عالی باشد. ساعت های لوکس را با دکوراسیون های مدرن استفاده کنید.

ساعت دیواری پاندول دار

یک مدل ساعت دیواری پرطرفدار که سالهاست مد شده اند و هنوز هم استفاده از آن ها طرفداران زیادی دارند، ساعت هایی است که دارای یک پاندول هستند. پاندول در ساعت کامل صدا می دهند و در حین کار کردن ساعت نیز حرکت می کنند. همین عامل هم سبب شده است تا ساعت دیواری شیک پاندول دار خاص تر از انواع معمولی باشد. البته در صورتی که صدای پاندول برایتان اذیت کننده است می توانید صدای پاندول را ببندید. ساعت های پاندول دار را در خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک و مدرن می توان استفاده کرد. استفاده از ساعت هایی از این مدل چندان در خانه های مینیمال رایج نیست.

ساعت دیواری کلاسیک جدید

ساعت دیواری کلاسیک جدید

در عصر تکنولوژی که به سرعت در حال تکامل است، جذابیت خاصی در یافتن آرامش در سادگی همیشگی یک ساعت دیواری کلاسیک وجود دارد. با این حال ساعت دیواری کلاسیک جدید هم جذابیت کلاسیکی دارد و هم قابلیت های جدید که در ادامه توضیح خواهیم داد. ساعت دیواری کلاسیک جدید به طرز مبتکرانه ای جذابیت طراحی سنتی را با عملی بودن و راحتی ساعت های مدرن ترکیب می کند. این شاهکار با نشان دادن عقربه های ظریف که یادآور ساعت های قدیمی است، فاصله بین گذشته و حال را پر می کند، در حالی که خود ساعت با استفاده از فناوری پیشرفته حرکت کوارتز به دقت هر چه تمام تر زمان را به شما اطلاع می دهد.

مسلما ساعت دیواری کلاسیک می تواند برای هر شخصی باب سلیقه اش باشد. این وسیله که با دقت طراحی شده است تا عظمت ساعت‌های کلاسیک و سنتی را تقلید کند، در این امر هم موفق ظاهر شده است و شرکت های مختلفی با تولید این مدل ساعت ها با هم رقابت می کنند. انتخاب دقیق مواد با کیفیت بالا، از قاب چوبی گرفته تا جزئیات فلزی براق، بر جذابیت سری محصولات ساعت دیواری کلاسیک جدید افزوده است. ساعت دیواری کلاسیک جدید بدون زحمت مجموعه وسیعی از سبک های داخلی را تکمیل می کند و آن را به یک اکسسوری همه کاره برای هر فضایی تبدیل می کند.

چه به دنبال فضایی با الهام از سبک قدیمی و سنتی باشید و چه به دنبال آوردن حسی از گرما و ظرافت به یک محیط مدرن، ساعت دیواری کلاسیک جدید به طور یکپارچه با هر دکوراسیونی ادغام می شود. اندازه و اعداد به راحتی قابل خواندن آن را به یک نقطه کانونی قابل توجه در اتاق های بزرگ تبدیل می کند و در عین حال شکوه و عظمت خود را در فضاهای کوچکتر حفظ می کند. ممکت است این تصور را داشته باشید که ساعت دیواری کلاسیک جدید بسیار از مد افتاده است و دیگر جذابیتی ندارد، اما از نظر عملکرد بسیار منسوخ نیست. فناوری پیشرفته حرکت کوارتز زمان و دوام دقیق را تضمین می کند و از قابلیت اطمینان همتایان قدیمی خود پیشی می گیرد.

موتور آرامگرد به جذابیت آن می افزاید و آن را به گزینه ای ایده آل برای اتاق خواب یا محیط های آرام که در آن آرامش ارزشمند است تبدیل می کند. ساعت دیواری کلاسیک جدید ما را دعوت می‌کند تا ضمن استقبال از کاربردی بودن مدرنیته، به گذشته احترام بگذاریم. این ساعت گیرا با ترکیبی بی‌نظیر از زیبایی سنتی و عملکرد مدرن، اکسسوری زیبا برای هر فضایی است.

ساعت دیواری چوبی سلطنتی

اگر طرفدار سبک های دکوراسیون سلطنتی هستید و مبل و میزهایی با این طراحی را در منزل خود استفاده می کنید، ساعت دیواری چوبی سلطنتی انتخابی عالی برای شما است. ساعت دیواری چوبی با کنده کاری هایی که روز قاب آن شده است زیبایی خاصی را به همراه دارد. اصالت این ساعت ها به علت این که کار دست هستند، افراد طبیعت دوست را جذب خود می کند. استفاده از این مدل ساعت دیواری برای دکوراسیون های کلاسیک بسیار زیبا و خاص جلوه می کند.

ساعت دیواری چوبی مدرن

ساعت دیواری چوبی مدرن

ساعت دیواری چوبی مدرن که با دقت و پیچیدگی ساخته شده است، زیبایی خام طبیعت را با طراحی مدرن ترکیب می‌کند و یک محصول زیبا و شکیل را خلق می کند. ساعت دیواری چوبی مدرن که اغلب از چوب جامد با کیفیت ساخته شده است، حس گرما و جذابیت طبیعی را به هر فضای زندگی می بخشد. دانه ها و طرح چوب و روکش صاف آن جذابیت و زیبایی آن را افزایش می دهد و آن را به قطعه ای برجسته تبدیل می کند که در هر دکوراسیون مدرنی می تواند تاثیرگذار باشد.اغلب این ساعت ها فقط ظاهر شکیلی ندارند، بلکه مجهز به حرکت کوارتز پیشرفته می باشند که به شما اطمینان خاطر زمان سنجی دقیق را می دهند. همچنین اغلب این مدل ساعت ها موتور آرامگرد بدون تیک تاک دارند.

این مدل ساعت ها چه در اتاق نشیمن، دفتر یا آشپزخانه شما قرار گیرند،  به عنوان یک وسیله کاربردی و شیک عمل می کند که شما را در برنامه نگه می دارد و در عین حال به محیط اطرافتان ظرافت می بخشد. با ساعت دیواری چوبی مدرن، هر فضایی و هر دیوار خالی را با زیبایی بی نظیرشان تکمیل کنید. وقت آن است که زیبایی های طبیعت را به داخل خانه بیاورید و جذابیتی جاودانه به خانه خود بیفزایید.

ساعت دیواری فانتزی شیک

برخی از افراد به خصوص در سنین پایین، از ساعت دیواری فانتزی برای دکوراسیون اتاق خود بهره می برند. این ساعت ها بر اساس طرح های فانتزی و جذاب طراحی شده اند که می تواند تکمیل کننده یک دکوراسیون فانتزی و جوان پسند باشد.

برخی از انواع مدل ساعت دیواری فانتزی با طرح های کارتونی نیز وجود دارند که برای کودکان و نوجوانان طراحی می شوند. طرح های کارتونی و زیبای این ساعت ها را می توان بر اساس سلیقه فرزندان خود انتخاب کرد تا از اتاق خود با لذت بیشتری استفاده کنند.

ساعت دیواری بزرگ

ساعت دیواری بزرگ، جزء اجزای مهم دکوراسیون داخلی منزل است که باعث جلب توجه و زیبایی فضای محیط می‌شود. این ساعت‌ها با طراحی و ابعاد مناسب، علاوه بر نمایش دقیق زمان، توانایی ایجاد یک جاذبه معماری در دیوار را دارند و یک قدرت خاصی با ظاهر و سایز خودشان به دیوار می بخشند. یکی از نقاط قوت ساعت دیواری بزرگ، طراحی بدنه آن است. این ساعت‌ها در طراحی خود معمولاً از مواد با کیفیتی مانند فلز، چوب یا شیشه استفاده می‌کنند که علاوه بر قدرت و دوام، جلوه زیبایی به آن می‌بخشند. همچنین، تنوع در طرح و رنگ بدنه این ساعت‌ها، امکان انتخاب و تطبیق آن‌ها با سبک دکوراسیون داخلی را فراهم می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم ساعت دیواری بزرگ، ابعاد و قطر آن است. این نوع ساعت‌ها با ابعاد و قطر بزرگ، به راحتی در دیوار قابل مشاهده هستند و توانایی جذب توجه را دارند. همچنین باید به این مورد اشاره کرد که به راحتی از هر فواصلی می توان به راحتی ساعت را از طریق این وسایل جذاب تشخیص داد. در انتخاب ساعت دیواری بزرگ، مناسب بودن ابعاد آن برای فضای معینی مهم است تا جلوه‌ی زیبایی مناسبی ایجاد شود. شما نباید از ساعت دیواری بزرگ در فضاهای با متراژ کوچک استفاده کنید. عملکرد و نمایش دقیق زمان، مهمترین وظیفه‌ی یک ساعت دیواری بزرگ است. استفاده از مکانیزم‌های دقیق و منظم در ساخت این ساعت‌ها، عملکرد بهینه و صحیح را تضمین می‌کند. همچنین، نمایش زمان با اعداد و عناصر واضح و خوانا، سهولت در خواندن زمان را برای کاربر فراهم می‌کند.

انواع ساعت پازلی

در سال های اخیر مدل ساعت دیوارکوب بسیار ترند شده اند. ساعت هایی که تکه های آن ها از همدیگر جدا هستند و باید خودتان آن ها را روی دیوار نصب کنید. مثلا، عقربه ها و خطوط نشان و عددها از همدیگر جدا هستند و شما باید مانند یک پازل آن ها را سر جای خود قرار دهید. طرح های زیبایی از انواع مدل ساعت دیواری طرح پازل در بازار موجود هستند که دیوار منزلتان را بسیار زیبا و جذاب می کنند.

کدام ساعت دیواری برای خانه من مناسب است

کدام ساعت دیواری برای خانه من مناسب است؟

هنگامی که برخی خرید ساعت دیواری به بازار می روید، انواع مدل ساعت دیواری را می بینید که انتخاب را برایتان سخت می کند. اگر یک سبک خاص برای دکوراسیون اتاق یا منزل خود دارید، قطعا ساعت را هم متناسب با همان سبک باید انتخاب کنید. چون ساعت یکی از اجزای مهم دکوراسیون است. با این حال ممکن است این مسئله کمی برایتان گیج کننده باشد. برای این منظور باید چند المان هماهنگ با ساعت را در نظر بگیرید و ساعت منزلتان را هم با آن ها هماهنگ کنید.

در صورتی که ساعت را نزدیک مبلمان و در محیطی که مبلمان استفاده می شود، قرار می دهید، طرح مبل و میز جلو مبلی تان را برای انتخاب ساعت در نظر بگیرید. مثلا با یک مبلمان سلطنتی، انواع مدل ساعت چوبی سلطنتی مناسب تر از ساعت مینیمال است.

اگر از بوفه و جامیوه ای ایستاده در منزل خود استفاده می کنید، می توانید ساعت دیواری تان را با آن ها ست کنید. نیازی به توضیح نیست که برای اتاق کودک، طرح های ساعت کارتونی بهترین انتخاب است.

خرید بهترین مدل ساعت دیواری با کیفیت بالا و قیمت مناسب

خرید بهترین مدل ساعت دیواری با کیفیت بالا و قیمت مناسب

شاید ظاهر ساعت مهم باشد؛ اما در نهایت کیفیت آن هم باید بالا باشد. بهترین مدل ساعت دیواری را با کیفیت بالا را می توانید از مراکز معتبر خریداری کنید. گاهی اوقات هزینه ها یک عامل محدود کننده برای انتخاب های ماست. با این وجود، بسیاری از افراد قبل از خرید قیمت ها را بررسی می کنند تا ببینند آیا با هزینه ای که در دسترس دارند، می توانند محصول مورد نظرشان را خریداری کنند.

در فروشگاه های معتبر، قیمت خرید انواع مدل ساعت دیواری بر اساس کیفیت آن ها تعیین می شوند. کیفیت موتور ساعت، تنظیم بودن عقربه ها و کیفیت بدنه همگی در قیمت ساعت تاثیرگذارند. بهتر است قبل از خرید، این موارد را در نظر بگیرید تا مدت زمان بیشتری از آن با همان کیفیت اولیه استفاده کنید.