با سلام و ضمن عرض پوزش و تشکر از صبوری مشتریان گرامی به اطلاع می رساند به دلیل ترافیک و شلوغی پایان سال کلیه سفارشات با تاخیر ارسال خواهند شد.
با تبریک فرارسیدن سال نو سفارشاتی که قبل از تاریخ 20 اسفند ثبت می شوند در اولویت خواهند بود در غیر اینصورت ارسال این سفارشات به بعد ایام نوروز موکول خواهد شد.

گرامافون وسیله ای برای بازتولید صداهای ضبط شده است. این دستگاه توسط توماس ادیسون در سال 1877 توسعه یافت و در اوایل قرن بیستم به محبوب‌ترین دستگاه پخش صوتی در جهان تبدیل شد. صداهای ضبط شده بر روی یک سیلندر یا دیسکی ساخته می‌شوند که توسط یک صفحه گردان با میل لنگ دستی یا برقی می‌چرخد. قلم یا سوزن هنگام ردیابی شیارهای ضبط به لرزه در می‌آید و ارتعاشات توسط بلندگوی بوق گرامافون تقویت شده و به صدا تبدیل می‌شوند.

اولین گرامافون موفق تجاری توسط امیل برلینر در سال 1887 ساخته شد. اختراع او به جای استوانه از یک دیسک تخت استفاده کرد و صدا در یک شیار مارپیچ روی دیسک ضبط شد. گرامافون دیسکی استاندارد صنعتی شد و تا دهه 1970 به عنوان فرمت غالب باقی ماند، زمانی که نوار کاست و دیسک‌های فشرده (CD) به فرمت‌های پخش صوتی ترجیحی تبدیل شدند.

بررسی انواع مختلف گرامافون ها

بررسی انواع مختلف گرامافون ها

اگر برای خرید گرامافون به فروشگاهی مراجعه کنید یا به وب سایت میعاد تایم مراجعه کنید، خواهید دید که طیف گسترده ای از این دستگاه‌ها در دسترس است که شما می‌توانید از قسمت گرامافون وب سایت میعاد تایم به جدیدترین گرامافون‌ها در تنوع مختلف دسترس داشته باشید و سفارش خود را ثبت کنید. گرامافون که جذابیت غیرقابل انکاری و جذابیت نوستالژیک دارد. این دستگاه‌های صوتی قدیمی انقلابی در نحوه تجربه موسیقی مردم ایجاد کردند. گرامافون ها از ابتدای پیدایش خود در اواخر قرن نوزدهم تا برجستگی خود در نیمه اول قرن بیستم شاهد پیشرفت ها و سبک های مختلفی بوده اند.

همچنین گرامافون تاریخچه ای غنی دارند و در طول زمان تکامل یافته اند. امروزه انواع مختلفی از گرامافون موجود است که هر کدام ویژگی ها و طرح های منحصر به فردی را ارائه می دهند. بیایید برخی از انواع محبوب گرامافون موجود امروز را بررسی کنیم:

گرامافون های قابل حمل

گرامافون های قابل حمل جمع و جور و سبک وزن هستند و برای دوستداران موسیقی در حال حرکت مناسب هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی حمل شوند و معمولاً دارای یک بلندگوی داخلی، یک باتری قابل شارژ و یک طراحی تاشو هستند. گرامافون های قابل حمل اغلب گزینه های پخش متعددی از جمله صفحات وینیل، سی دی و فایل های دیجیتال را ارائه می دهند. در عصر تکنولوژی محور امروز، به راحتی می توان لذت های ساده گذشته را فراموش کرد. یکی از این شادی ها، صدای آرامش بخش گرامافون در حال پخش یک صفحه قدیمی است. گرامافون های قابل حمل، اختراعی از گذشته، نه تنها یک قطعه از تاریخ، بلکه راهی لذت بخش برای تجربه موسیقی به شکل اصلی آن هستند. 

گرامافون های قابل حمل مظهر سادگی بودند. برخلاف پخش‌کننده‌های موسیقی مدرن، این دستگاه‌های نوستالژیک ترکیبی شاعرانه از ظرافت و عملکرد بودند. داشتن یک گرامافون قابل حمل فقط به این معنی نیست که سبک زندگی قدیمی را بپذیرید، بلکه در مورد حفظ میراث موسیقی است. در دنیای دیجیتالی امروزی، جایی که فایل‌های صوتی فشرده غالب هستند، گرما و عمق صفحه‌های وینیل جذابیت موسیقی را دوباره زنده می‌کند. گرامافون های قابل حمل یک تجربه صوتی همه جانبه را ارائه می دهند که توسط ابزارهای مدرن قابل تکرار نیست. 

گرامافون های قابل حمل فقط آلات موسیقی کاربردی نیستند، بلکه کلکسیونی نفس گیر نیز هستند. این دستگاه‌ها با چوب‌کاری استادانه، نقوش طراحی پیچیده و جذابیت نوستالژیک خود، جوهر دوران گذشته را به تصویر می‌کشند. نمایش یک گرامافون قابل حمل در خانه شما به بهترین نوع ممکن جلب توجه می کند و زیبایی بی نظیری به دکوراسیون اضافه می کند. یکی از بزرگترین مزیت های گرامافون قابل حمل، همین است که می توان از این وسیله در هر مکانی استفاده کرد. از آزادی حمل موسیقی خود به هر کجا که می روید لذت ببرید. از باغ تا ساحل یا حتی در یک سفر جاده ای. برخلاف دستگاه‌های قابل حمل مدرن، این گرامافون‌ها نیازی به برق ندارند، و آنها را به همراهی عالی برای ماجراجویی‌های بدون برق تبدیل می‌کند.

گرامافون های کنسولی

این گرامافون ها از نظر اندازه قابل توجه تر و چشمگیرتر بودند و اغلب به عنوان وسایل تزئینی عمل می کردند. گرامافون های کنسول دارای کمدهای داخلی با شیپور های بزرگ و حتی گاهی اوقات گیرنده های رادیویی بودند. آنها نمادی از تجمل و پیچیدگی بودند و کسانی که هم زیبایی شناختی و هم صدای باکیفیت برایشان مهم بود، این مدل را انتخاب می کردند و ترجیح می دادند.

رادیو گرامافون

با پیشرفت تکنولوژی، گرامافون ها شروع به ادغام با رادیوها کردند تا یک تجربه صوتی ترکیبی را ارائه دهند. این گرامافون ها دارای یک گیرنده رادیویی به همراه دستگاه گرامافون بودند. آن‌ها به کاربران اجازه می‌دادند بین پخش‌های رادیویی و مجموعه‌های رکوردشان جابه‌جا شوند و تطبیق‌پذیری سیستم‌های صوتی آنها را افزایش دهند.

یک اتاق نشیمن دنج را تصور کنید، با صدایی گرم که از یک گرامافون چوبی بزرگ می آید. این جذابیت رادیو گرامافون است. در اواخر قرن نوزدهم، رادیو گرامافون از تلاش مخترعان برای آوردن موسیقی به خانه‌های مردم عادی متولد شدند. کاوش در فناوری اولیه، از گرامافون توماس ادیسون تا گرامافون امیل برلینر، و اینکه چگونه این نوآوری ها راه را برای دنیای جادویی پخش رادیویی هموار کردند. در تلاش برای نوآوری و راحتی، ما اغلب از لذت های ساده ای که عشق ما به موسیقی را تقویت می کند، غافل می شویم. رادیو گرامافون جایگاه ویژه‌ای در تاریخ موسیقی دارد و به طور همزمان دوره‌ای گذشته و گواهی بر نبوغ بشر است. همانطور که ما پیشرفت های چشمگیر فن آوری مدرن را جشن می گیریم، اجازه دهید دنیای مسحور کننده ای را که زمانی در دیوارهای خانه های ما وجود داشت، به لطف رادیو گرامافون فراموش نکنیم.

گرامافون‌های ایستاده و رومیزی

دو نوع اصلی گرامافون وجود دارد: رومیزی و ایستاده یا مبله. برای فضاهای کوچک انتخاب گرامافون رومیزی که بر روی سطحی قرار بگیرد مناسب تر است. همچنین استفاده از گرامافون ایستاده در فضاهای باز و بزرگ توصیه می‌شود تا علاوه بر استفاده از آن برای پخش موسیقی، از زیبایی آن به عنوان یک وسیله تزیینی نیز استفاده کنید برای مثال شما می‌توانید از وبسایت میعاد تایم گرامافون ایستاده والتر فول را تهیه کنید و به منزل خود زیبایی خاصی را اضافه کنید. شرکت معتبر Walter گرامافون ایستاده Walter Full مدل 2501 را ایجاد کرد که دارای بدنه ای ساخته شده از چوب برتر است. این گرامافون‌ها با امکانات خاص خودشان می‌توانند علاوه بر زیبایی، تبدیل به یک دستگاه حرفه ای پخش صدا شوند.

همچنین اگر تصمیم داری که یک گرامافون رومیزی خریداری کنید می‌توانید به محصول فوق العاده گرامافون رومیزی والتر رجوع کنید و مراحل خرید را طی کنید. شرکت والتر گرامافون رومیزی Walter Plus5 را تولید می‌کند که در انواع الگوها و سایه‌های سفید استخوانی و قهوه ای عرضه می‌شود.

گرامافون‌های مدرن امروزی

گرامافون‌های مدرن امروزی

بیشتر مردم گرامافون‌های عتیقه‌ای را تصور می‌کنند که تنها قابلیتشان پخش صفحه‌های مخصوص بود. در واقع، گرامافون‌های قدیمی به دلیل قدمتشان گران‌تر هستند و فقط می‌توانند رکوردهای قدیمی را پخش کنند. این گرامافون‌ها در درجه اول برای تزیین استفاده می‌شوند و هرچه قدیمی‌تر و وضعیت بهتری داشته باشند، ارزش بیشتری و بالاتری خواهند داشت. با این حال، گرامافون‌های جدید، یک گرامافون بسیار ساده و معمولی نیستند. این گرامافون ها شکاف بین زیبایی شناسی قدیمی و فناوری مدرن را پر می کنند. آنها جذابیت یک گرامافون سنتی را با راحتی و عملکرد یک گرامافون مدرن ترکیب می کنند.

آنها معمولاً دارای طراحی الهام گرفته از گرامافون با ویژگی های مدرن مثل، بلندگوها و گزینه های مختلف اتصال مانند بلوتوث و USB.3 هستند. آنها علاوه بر پشتیبانی از تمامی گرامافون‌های رایج، دارای پخش کننده‌های متنوعی از جمله پخش کننده‌های CD، DVD و فلش مموری و همچنین عملکردها و اتصالات دیگر هستند. یک دستگاه دارای تمام این ویژگی‌ها است. گرامافون‌های جدید در واقع یک عنصر تزیینی دارند و می‌توان از آنها برای تزئین خانه، مغازه، محل کار، رستوران سنتی و مکان‌های دیگر استفاده کرد و در عین حال خاطرات نوستالژیک شنیدن موسیقی در گذشته را زنده کرد. می‌توان از رادیو یا موسیقی در فرمت‌های مختلف استفاده کرد.

به طور خلاصه، گرامافون‌ها در طول سال‌ها تکامل یافته‌اند و طیف وسیعی از سبک‌ها و ویژگی‌ها را برای پاسخگویی به سلیقه مختلف ارائه می‌دهند. سرمایه‌گذاری روی این دستگاه‌های صوتی نمادین و جاودانه می‌تواند یک تجربه ارزشمند باشد، زیرا آنها نه تنها راهی منحصر به فرد برای لذت بردن از موسیقی می‌کنند، بلکه به عنوان قطعه‌ای از تاریخ و هنر نیز عمل می‌کنند.

گرامافون قدیمی

گرامافون قدیمی

در عصری که ابزارهای فناوری براق و جمع و جور بر آن حاکم است، جذابیت مسحورکننده گرامافون قدیمی به عنوان یادآور دوران گذشته است. در حالی که جهان به سمت پخش موسیقی روی دستگاه های قابل حمل رفته است، چیزی جذاب در مورد جذابیت قدیمی یک گرامافون وجود دارد. زمانی را تصور کنید که مردم دور یک گرامافون جمع می شدند و مشتاقانه منتظر صدای شیرین آهنگ های مورد علاقه خود بودند که اتاق را پر می کرد. صدا و طنین گرمی که از بلندگوهای با دقت ساخته شده آن نشأت می گیرد، حس نوستالژی را القا می کند که تکرار آن سخت است.

فراتر از تجربه موسیقی، مکانیک پیچیده یک گرامافون قابل تحسین است. از سیم پیچی میل لنگ گرفته تا حرکت زیبای سوزن، تمام جزئیات این وسایل به دقت توسط صنعتگران ماهر ساخته شده است. دقت و مهارت بالایی که در ایجاد یک گرامافون وجود دارد، گواهی بر هنرمندی و فداکاری کسانی است که آنها را تولید کرده اند. نمی توان جایگزینی برای گرامافون در عصر امروزی یافت. جذابیت یک گرامافون قدیمی فراتر از جذابیت شنیداری آن است. علاوه بر لذت شنیداری، یک لذت بصری دلنوازی هم برای ما به ارمغان می آورد. گرامافون که روی یک میز یا کمد قدیمی یا در گوشه ای دنج قرار می گیرد، فوراً به یک مرکز تبدیل می شود و حس منحصر به فردی از شخصیت و تاریخ را به اتاق القا می کند. 

در حالی که پخش کننده های فشرده MP3 و پلتفرم های پخش انقلابی در نحوه مصرف موسیقی ما ایجاد کرده اند، جذابیت گرامافون قدیمی همچنان باقی می ماند. جذابیت قدیمی، ملودی‌های نوستالژیک و جذابیت بی‌نظیر زیبایی‌شناختی آن همچنان قلب علاقه‌مندان به موسیقی را تسخیر می‌کند. در حالی که آینده فناوری را در آغوش می‌گیریم، تاثیر بی نظیری که گرامافون قدیمی در خود نگه می‌دارد را فراموش نخواهیم کرد و به ما یادآوری می‌کند که از سادگی و اصالت آن قدردانی کنیم.

گرامافون دیجیتال

در دنیایی که دائماً با پیشرفت های تکنولوژی در حال تحول است، صنعت موسیقی دستخوش دگرگونی کامل شده است. گرامافون دیجیتال با ترکیب روح صفحات وینیل با راحتی و سازگاری فناوری دیجیتال، آماده است تا شیوه لذت بردن ما از موسیقی را متحول کند. گرامافون دیجیتال حس نوستالژی را به علاقه مندان موسیقی القا می کند و جذابیت و گرمای صفحه های وینیل را بازسازی می کند. صفحه وینیل و تجربه واقعی سوزن روی صفحه دست نخورده باقی می ماند، در حالی که به طور همزمان از مزایای نمایش دیجیتالی، مانند کیفیت صوتی بهبود یافته و دسترسی به کتابخانه یا پلی لیست های موسیقی دیجیتال گسترده استفاده می شود.

یکی از مزایای کلیدی گرامافون دیجیتال، توانایی آن در پاک کردن عیوب کیفیت صدا است. با کمک الگوریتم‌های نرم‌افزاری پیشرفته، گرامافون‌های دیجیتال می‌توانند به میزان قابل توجهی نویز پس‌زمینه را کاهش دهند و وضوح کلی صدا را بدون به خطر انداختن جذابیت قدیمی افزایش دهند. یعنی علاوه بر حفظ ظاهر نوستالژی، قابلیت وضوح صدای بسیار با کیفیت هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این گرامافون ها علاوه بر دیجیتالی و مدرن شدن، قابلیت پخش صفحات وینیل را هم در اختیار شما قرار می دهند. گرامافون‌های دیجیتال از گزینه‌های اتصال بی‌سیم مانند بلوتوث و وای‌فای استفاده می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند به راحتی به دستگاه‌های مختلف متصل شوند. خواه پخش موسیقی از پلتفرم های آنلاین را ترجیح می دهید یا پخش لیست پخش مورد علاقه خود را از تلفن هوشمند، این دستگاه مبتکر سازگاری بی دردسر با دستگاه های متعدد را تضمین می کند.

گرامافون دیجیتال گواهی بر نبوغ انسان است که جذابیت صفحات وینیل قدیمی را با کاربردهای فناوری دیجیتال پیوند می دهد. این به عنوان یک نوآوری فریبنده است که علاقه مندان به موسیقی را قادر می سازد ضمن لذت بردن از راحتی عصر دیجیتال، نوستالژی گذشته را مرور کنند. گرامافون دیجیتال با قابلیت های دیجیتالی و اتصال یکپارچه، بدون شک یک انقلاب طنین انداز در دنیای موسیقی ایجاد می کند.

اسپیکر طرح گرامافون

اسپیکر طرح گرامافون شامل ترکیب عناصر گرامافون قدیمی در یک بلندگوی مدرن است. این می تواند شامل یک شیپور، بدنه برنجی یا چوبی و دکمه ها مورد نیاز برای کنترل این دستگاه باشد. هدف از طراحی کلی، تقلید از ظاهر کلاسیک گرامافون است و در عین حال صدای باکیفیت و عملکرد مدرن را ارائه می دهد. این سری اسپیکر ها می‌تواند برای افرادی که دنبال طرح نوستالژی گرامافون ها هستند و در عین حال به یک اسپیکر نیاز دارند، مناسب باشد. همانطور که اشاره کردیم، اسپیکر طرح گرامافون ترکیبی عالی از جذابیت نوستالژیک و عملکرد مدرن است. این گرامافون ها با طراحی و قابلیت های خود، فوراً حس جذابیت قدیمی را به هر فضایی اضافه می‌کند.

با این حال، چیزی که واقعا این اسپیکر را متمایز می کند، فناوری صوتی پیشرفته آنها است که کیفیت صدای عالی را تضمین می کند. مجهز به ساب ووفر و آمپلی فایر های باکیفیت که صدایی شفاف با باس عمیق و واضح ارائه می دهد. اسپیکر طرح گرامافون همچنین دارای گزینه‌های اتصال بی‌سیم مانند بلوتوث و وای‌فای است که به شما امکان می‌دهد بدون دردسر موسیقی را از دستگاه‌های دلخواه خود پخش کنید. علاوه بر این، با یک باتری قابل شارژ داخلی همراه است که ساعت ها پخش بدون وقفه را برای راحتی مصرف کننده فراهم می کند.

گرامافون رومیزی فلش خور

گرامافون رومیزی فلش خور

گرامافون رومیزی فلش خور برداشتی مدرن از گرامافون کلاسیک است. این دستگاه یک گرامافون جمع و جور و شیک است که به شما امکان می دهد موسیقی را از، فلش یا سایر رسانه های دیجیتال پخش کنید. گرامافون رومیزی فلش خور با طراحی الهام گرفته شده از کلاسیک، حس نوستالژیکی را به هر میز یا فضا و هر سطحی می بخشد. این ترکیبی عالی از جذابیت های قدیمی و فناوری مدرن است که به شما امکان می دهد از موسیقی مورد علاقه خود به روشی منحصر به فرد لذت ببرید.

تصور کنید یک گرامافون به زیبایی ساخته شده که با طرح چوبی سنتی خود، درست روی میز در فضا اتاق نشیمن قرار گرفته است. گرامافون رومیزی فلش خور به شما این قابلیت را می دهد که بدون استفاده از صفحات وینیل، موسیقی و نوا دلخواه خود را از این این دستگاه نوستالژی و دلنشین پخش کنید. در حالی که گرامافون رومیزی فلش خور ممکن است مانند یادگاری از گذشته به نظر برسد، اما با ویژگی های مدرن خود شگفت زده می شود. این دستگاه منحصر به فرد مجهز به فلش به شما امکان می دهد فایل های موسیقی دیجیتال مورد علاقه خود را از طریق USB پخش کنید.

به هیچ وجه نباید فریب ظاهر قدیمی گرامافون رومیزی فلش خور را بخورید. این دستگاه که با دقت طراحی شده است، دارای یک سیستم بلندگوی با کیفیت داخلی است که موسیقی شما را با وضوح قابل توجهی ارائه می دهد و شما می توانید از کیفیت صدای پخش شده با تمام وجود لذت ببرید. این دستگاه همچنین کنترل صدا و تنظیمات صدا را ارائه می‌کند و به شما این امکان را می دهد که موسیقی دلخواه خود با صدا و تنظیمات دلخواه پخش کنید. برخلاف گرامافون‌های سنتی که در یک اتاق خاص محدود می‌شدند، گرامافون رومیزی فلش خور قابل حمل می باشند و به راحتی می توانید هر قسمتی از هر فضایی را محلی برای این گرامافون انتخاب کنید.

اندازه جمع و جور و طراحی قابل حمل آن به شما این امکان را می دهد که به راحتی در هر فضایی گرامافون رومیزی فلش خور را استفاده کنید. همچنین این دستگاه می تواند یکی وسیله بسیار تاثیر گذار تزیینی باشد که هم در دکوراسیون مدرن و هم در دکوراسیون سنتی جذابیت بی نظیری داشته باشد.

گرامافون تمام فول

گرامافون تمام فول

گرامافون تمام فول یک اثر هنری است که جذابیتی نوستالژیک دارد که ما را به روزهای شکوه صفحه های وینیل می برد. شاید این تصور را داشته  باشید که دیگر این گرامافون ها هیچ جذابیتی ندارند و اسپیکر های امروزی جایگزین این دستگاه ها شده است. با این حال، گرامافون تمام فول به طور موثری شکاف بین دنیای آنالوگ و دیجیتال را پر می کند. اکنون می‌توانید از گرمای صدای وینیل لذت ببرید و در عین حال موسیقی را از پلتفرم‌های دیجیتال مورد علاقه‌تان پخش کنید. این یک راه مبتکرانه است که به شما امکان می دهد قابلیت های مدرن اسپیکر ها را در ظاهر نوستالژی گرامافون با هم در اختیار داشته باشید.

گرامافون تمام فول احتمالاً دارای طراحی شیک و مینیمالیستی با فناوری صوتی پیشرفته و گزینه های اتصال است. این شامل یک صفحه گردان با اجزای با کیفیت بالا برای بازتولید دقیق صدا است و همچنین ممکن است دارای بلوتوث داخلی یا Wi-Fi برای پخش بی سیم از منابع موسیقی دیجیتال باشد. کنترل ها بصری و آسان برای استفاده خواهند بود، و همچنین ممکن است دارای ویژگی های اضافی مانند تقویت کننده داخلی یا اتصال USB برای دیجیتالی کردن صفحات وینیل باشد. همچنین گرامافون های مدرن به شما قابلیت پخش سی دی و دی وی دی هم می دهد و می توانید جدا از سایر قابلیت ها، فایل دلخواه خود را از طریق سی دی و دی وی دی پخش کنید. 

رادیو هم یک دیگر از قابلیت های این سری گرامافون ها است که به شما امکان می دهد که امواج رادیویی Fm/AM را از گرامافون تمام فول پخش کنید.

وجه تمایز گرامافون و گرام

هر دو دستگاه ساختار و عملکرد تقریباً یکسانی دارند، اما ویژگی‌ها و نیروهای محرکه آنها متفاوت است. دستگاه‌های گرام از آنجایی که به صورت الکتریکی کار می‌کنند به تجهیزاتی مانند تقویت کننده‌ها و باندها نیاز دارند. برای تامین این نیرو می‌توان از برق باتری یا برق استفاده کرد. این روزها این گجت با ویژگی‌های اضافی مانند رادیو، سی دی پلیر و موارد دیگر به بازار عرضه می‌شود.


جزئیات خرید گرامافون

هنگام خرید گرامافون چه جزئیاتی را باید در نظر بگیرید؟

کیفیت صدا

گرامافون‌های قدیمی فاقد ویژگی‌های خاصی هستند و استحکام موتور، نوع سوزن استفاده شده، طراحی سوزن و همچنین برند و کیفیت کلی ساخت محصول، همگی بر کیفیت صدای گرامافون تاثیر می‌گذارند. کیفیت صدای گرامافون‌های جدید به دلیل گنجاندن ویژگی‌هایی مانند باندهای استریو داخلی، ساب ووفرها و سایر ویژگی‌ها و همچنین استفاده از تکنیک‌های ساخت جدیدتر به طور قابل توجهی بهبود یافته است. گرامافون ها صدای وینتاژ مشخصی تولید می کنند که برای بسیاری از مردم جذاب است. با این حال، کیفیت صدا می تواند بین مدل ها و شرایط مختلف متفاوت باشد. در صورت امکان، قبل از خرید گرامافون به آن گوش دهید یا بررسی کنید که آیا فروشنده هرگونه ضمانت یا سیاست بازگشت را در صورت بروز هرگونه مشکل در عملکرد ارائه می دهد.

سرعت موتور

هنگام خرید یک گرامافون، یکی از عوامل مهمی که باید در نظر بگیرید، سرعت‌های مختلف موتور است. بهترین گرامافون‌های موجود شامل یک موتور سه حالته است که آنها را قادر می‌سازد تا هر صفحه گردان، حتی نمونه‌های قدیمی را پخش کنند. توجه داشته باشید که گرامافون‌های قدیمی نمی‌توانند صفحات جدید را پخش کنند.

شرایط گرامافون را در نظر بگیرید

قبل از خرید گرامافون، ارزیابی وضعیت دستگاه بسیار مهم است. به دنبال هر گونه علائم قابل مشاهده آسیب، مانند ترک، خراش، یا قطعات گم شده باشید. اطمینان حاصل کنید که گرامافون می تواند به آرامی بدون هیچ گونه نویز یا لرزش بیش از حد بچرخد.

درباره برند و مدل تحقیق کنید

برای تصمیم گیری آگاهانه با برندها و مدل های مختلف گرامافون آشنا شوید. برخی از برندهای معروف شامل والتر، لاکچری و ... هستند. هر برند ممکن است ویژگی ها و کیفیت صدای منحصر به فردی را ارائه دهد، بنابراین تحقیق از قبل به شما کمک می کند سلیقه و نیاز خود را درک کنید.

سازگاری گرامافون

سازگاری را بررسی کنید

گرامافون ها معمولا از فرمت های مختلف ضبط مانند صفحات وینیل استفاده می کنند. اطمینان حاصل کنید که گرامافونی که انتخاب می‌کنید با نوع صفحه‌هایی که دارید یا قصد خرید دارید، سازگار است. به‌علاوه، بررسی کنید که آیا گرامافون می‌تواند اندازه‌های مختلف رکوردهایی را که ممکن است داشته باشید، مانند 78 دور در دقیقه، 45 دور در دقیقه، یا 33 1 / 3 دور در دقیقه، در خود جای دهد.

در دسترس بودن قطعات یدکی و تعمیرات

گرامافون ها دستگاه های تاریخی هستند و یافتن قطعات یدکی اصلی می تواند چالش برانگیز باشد. بررسی اینکه آیا مدل مورد نظر شما دارای قطعات یدکی به راحتی در دسترس است یا خدمات تعمیر معتبری وجود دارد که می تواند در صورت نیاز گرامافون را تعمیر یا بازیابی کند، ضروری است.

تعیین بودجه

مانند هر خرید دیگری، تعیین بودجه برای گرامافون ضروری است. گرامافون های بسته به نادر بودن، مارک و شرایط آنها می توانند قیمت آنها بسیار متفاوت باشد. تنظیم بودجه به محدود کردن گزینه‌های شما کمک می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که یک گرامافون در محدوده قیمت خود پیدا می‌کنید.

زیبایی محصول را در نظر بگیرید

گرامافون ها می توانند وسایل کلکسیونی زیبایی باشند. زیبایی گرامافون مورد علاقه خود را در نظر بگیرید و اینکه چگونه در دکوراسیون منزل شما قرار می گیرد. برخی از گرامافون ها دارای طرح های پیچیده هستند، در حالی که برخی دیگر دارای زیبایی شناسی مینیمالیستی هستند.

الزامات تعمیر و نگهداری را بدانید

گرامافون ها برای اطمینان از عملکرد و طول عمر بهینه نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. دستورالعمل های تمیز کردن و مراقبت از گرامافون مورد نظر خود را بدانید. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا مایل به صرف زمان و تلاش لازم برای نگهداری صحیح از گرامافون هستید یا خیر. همچنین مقاله ترفندهای کاربردی گرامافون می تواند بسیار برای شما مفید واقع شود.

سلیقه خود را در نظر بگیرید

در نهایت، گرامافونی را انتخاب کنید که با سلیقه و علایق شخصی شما همسو باشد. چه یک کلکسیونر قدیمی باشید، چه یک علاقه مند به صدا، یا به سادگی عاشق جذابیت نوستالژیک گرامافون هستید، پس گزینه بهتر را انتخاب کنید.

قابلیت‌های گرامافون‌های امروزی

گرامافون یکی از اولین پخش کننده‌های موسیقی قابل حمل بود و در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 رایج بود.گرامافون‌ها معمولاً از چوب یا فلز ساخته می‌شدند و برای تزئین دکور منزل و محل کار به شدت کارایی دارند. با وجود داشتن تکنولوژی مدرن، بسیاری از مردم معتقدند که گرامافون یادگاری از گذشته است. شاید تعجب کنید که بدانید مدل‌های جدید گرامافون علاوه بر این که بسیاری از مردم هنوز از آنها استفاده می‌کنند در حال تولید هستند. این مدل‌ها بهتر ساخته شده اند و امکانات بیشتری دارند.

گرامافون‌های امروزی ساختار بسیار پیچیده و دقیق‌تری دارند و قابلیت‌های بسیار بیشتری نسبت به گرامافون‌های قدیمی دارند. آنها می‌توانند هر نوع صفحه وینیل را پخش کنند و ویژگی‌های مختلفی مانند قابلیت اتصال به دستگاه‌های بلوتوث را ارائه دهند. پخش صفحه نمایش یک ویژگی استاندارد در تمام مدل‌های جدید گرامافون است. با اتصال آن از طریق فناوری بلوتوث می‌توانید هر آهنگی را که دوست دارید با گرامافون خود از طریق تلفن همراه خود گوش دهید. یا با استفاده از کارت SD یا درایو فلش هزاران آهنگ را پخش کنید. پخش سی دی یا دی وی دی یا نوار کاست یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که برخی از دستگاه‌های گرامافون از آن پشتیبانی می‌کنند.

بسیاری از این بلندگوها دارای میکروفون داخلی نیز هستند، بنابراین می‌توانید از آن‌ها برای مکالمه هندزفری استفاده کنید. این گرمافون‌ها کاملا می‌تواند برای شما یک سیستم پخش حرفه ای هم باشد که با ظاهر کلاسیک و امکانات نوین، به شما یک محصول فوق العاده را ارائه می‌دهد.

گرامافون های امروزی که به عنوان گرامافون های مدرن یا پخش کننده های ضبط نیز شناخته می شوند، به طور قابل توجهی از همتایان اصلی خود تکامل یافته اند. با این توضیحات قصد داریم تعدادی از قابلیت های گرامافون های امروزی و مدرن را بررسی کنید:

1. پخش وینیل: گرامافون ها برای پخش صفحات وینیل طراحی شده اند و به کاربران اجازه می دهند از کیفیت صدای آنالوگ متمایز که وینیل به آن معروف است لذت ببرند. این گرامافون ها که به‌طور خاص طراحی شده‌اند تا صفحات وینیل را به راحتی اداره کنند.

2. کنترل سرعت قابل تنظیم: اکثر گرامافون ها دارای کنترل سرعت قابل تنظیم هستند که به کاربران امکان می دهد رکوردها را با سرعت های مختلف پخش کنند. سرعت استاندارد 33 1 / 3، 45 و گاهی اوقات 78 دور در دقیقه (RPM) است. این ویژگی سازگاری با صفحات وینیل مختلف را تضمین می کند که ژانرها و دوره های مختلف را پوشش می دهد.

3. اتصال USB: برای پر کردن شکاف بین فرمت های آنالوگ و دیجیتال، بسیاری از گرامافون های مدرن اتصال USB را ارائه می دهند. این ویژگی امکان تبدیل دیجیتالی رکوردهای وینیل را فراهم می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا مجموعه وینیل خود را به یک فرمت دیجیتال برای ذخیره‌سازی و پخش راحت در دستگاه‌های دیجیتال منتقل کنند.

4. قابلیت‌های بلوتوث: برخی از گرامافون‌های پیشرفته مجهز به فناوری بلوتوث هستند که امکان اتصال بی‌سیم به بلندگوها، هدفون‌ها یا سایر دستگاه‌های دارای بلوتوث را فراهم می‌کنند. این ویژگی انعطاف‌پذیری و راحتی را اضافه می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا از ضبط‌های وینیل خود بدون دردسر سیم‌ها لذت ببرند.

5. طراحی شیک: گرامافون های امروزی در طیف گسترده ای از طرح های شیک و زیبا عرضه می شوند که اغلب ترکیبی از زیبایی های قدیمی و جزییات مدرن را در خود جای داده اند. تولیدکنندگان می‌دانند که گرامافون می‌توانند در دکوراسیون خانه نقشی اساسی داشته باشند، بنابراین آنها هم فرم و هم عملکرد را در طرح‌های خود در اولویت قرار می‌دهند.

ضبط صدای خود با گرامافون

ضبط صدای خود با گرامافون

اگر قصد خرید یک گرامافون را دارید یا قبلاً آن را خریداری کرده اید، ممکن است تعجب کنید که چگونه می‌توانید صدای یا موسیقی مورد علاقه خود را روی دستگاه ضبط کنید. خوشبختانه، انجام این کار با ابزارهای مناسب و کمی دانش آسان است. در این مقاله، نحوه ضبط صدا یا موسیقی خود را بر روی گرامافون به شما نشان خواهیم داد، پس با میعاد تایم همراه باشید.

  • برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، به چند چیز نیاز دارید. ابتدا به لوله ای نیاز دارید که بتوان آن را در جلوی دهان قرار داد و به نوعی به عنوان یک میکروفون عمل می‌کند تا ارتعاشات صدا را جمع آوری کرده و از آن عبور دهید. در مرحله دوم، شما به یک صفحه چرخشی نیاز دارید که به راحتی و به آرامی بلغزد. سوم، شما به یک سوزن یا چیزی مشابه نیاز دارید. در نهایت، به یک صفحه نرم و مومی شکل نیاز دارید که بتوان آن را روی صفحه گردان قرار داد و زیر سوزن بچرخد.
  • حالا اگر کسی جلوی میکروفون صحبت کند یا آواز بخواند، ارتعاشات صدا از لوله عبور می‌کند و به صفحه گردان می‌رسد. این باعث می‌شود که صفحه گردان به لرزه درآید که صدا را تقویت می‌کند.
  • سپس همراه با این صفحه گردان، صفحه مومی شکل نیز شروع به سر خوردن می‌کند و سوزنی که روی آن قرار گرفته است، مدام شیارهایی روی صفحه ایجاد می‌کند. به این ترتیب سوزن ممتد شیارهای دایره ای و منظمی روی صفحه مومی ایجاد می‌کند و با حک ارتعاشات صوتی صدای گوینده یا خواننده را روی گرامافون ضبط می‌کند.
  • برای شنیدن صدای ضبط شده، کافی است اولین سوزن را با سوزن نرم‌تر جایگزین کنید. حالا صفحه مومی شکل را زیر این سوزن بچرخانید. خواهید دید که سوزن درست بین شیارهایی که سوزن قبلی ایجاد کرده است قرار دارد. با چرخش سوزن، صفحه گرام نیز می‌لرزد و صدای ضبط شده شما در لوله پخش می‌شود.

گرامافون‌ها به همراه نکات مهم

نکات پایانی

گرامافون‌ها در حال حاضر بیشتر به عنوان وسایل تزیینی و تاریخی به جای پخش موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، برخی از افراد از هر دو جنبه سود می‌برند. گرامافون‌های جدید علاوه بر گرامافون‌های قدیمی که هنوز در بازار موجود هستند در حال تولید هستند. امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد زیرا ما سعی کرده‌ایم اطلاعات کلیدی در مورد گرامافون به شما ارائه دهیم که به شما در انتخاب یک گرامافون خاص کمک می‌کند.