سرویس آشپزخانه؛ چیدمان کاربردی

در آشپزخانه، این ایستگاه معجزه طعم و رنگ و عطر‌، نظم و چیدمان مناسب لذت آشپزی را دو‌چندان و دسترسی به مواد مختلف را آسان‌تر می‌کند. سرویس آشپزخانه لوازمی را در اختیارتان می‌گذارد تا هم برای نگه‌داری مواد غذایی مختلف محلی مناسب پیدا کنید و هم از بهترین وسایل غیر‌برقی و کاربردی در آشپزی بهره‌مند شوید. وسایلی که نه‌تنها در آشپز‌خانه ضروری هستند، بلکه غذا پختن را هم دلچسب‌تر می‌کنند. زیبایی فضای آشپزخانه، این نبض تپنده و محلی که در آن عشق چاشنی غذا‌ها می‌شود و شما و عزیزان‌تان را دور هم جمع می‌کند بسیار مهم است. انواع سرویس آشپزخانه با کارایی خود زیبایی را به محیط آشپزخانه‌تان هدیه می‌دهند و آراستگی و نظم محیط را همیشه حفظ می‌کنند. در این مقاله شما را با سرویس‌های مختلف آشپزخانه بیشتر آشنا می‌کنیم و کمک‌تان می‌کنیم تا بهترین‌ تصمیم‌ها را برای چیدمان وسایل آشپزخانه‌تان بگیرید.

انواع سرویس آشپزخانه را بشناسید

از پیش‌بند تا جا‌ادویه‌ای؛ انواع سرویس آشپزخانه را بشناسید

وظیفه سرویس آشپزخانه همان‌طور که از نامش پیدا است ارائه سرویس در آشپزخانه و در طی آشپزی است. از برقراری نظم و تمیزی تا آسان‌تر کردن فرآیند آشپزی کاری است که انواع مختلف سرویس‌های آشپزخانه انجام می‌دهند. در ادامه انواع سرویس آشپزخانه را به شما معرفی می‌کنیم.

1-  سرویس پارچه‌ای آشپزخانه که خود شامل پیش‌بند، دستگیره، دستکش فر، دم‌کنی، کاور‌های متفاوت و کیسه‌های پارچه‌ای با کاربرد‌های مختلف است.

2-  سرویس ملاقه و کف‌گیر در سایز‌های متفاوت به همراه ابزار‌های مختلف مانند رنده، پوست‌کن و هم‌زن دستی.

3-  سرویس جا‌ادویه‌ای، بانکه و پا‌سماوری که انواع ادویه‌جات تا چای، قند، شکر و سبزیجات خشک را در خود جای می‌دهند.

سرویس ظروف ماکارانی و حبوبات

4-  سطل‌ها و ظروف نگه‌داری برنج، ماکارونی، حبوبات و نان که از نفوذ رطوبت به این مواد غذایی جلوگیری می‌کنند.

5-  سرویس قاشق، چنگال و چاقو.

6-  سرویس‌های اندازه‌گیری شامل ترازو و دماسنج برای اندازه‌گیری وزن و دمای مواد غذایی در هنگام آشپزی.

7-  انواع ظروف کاربردی از سرویس‌های قابلمه تا کاسه و آبکش.

8-  سرویس‌های چای‌ساز و قهوه‌ساز مانند انواع قوری مثل قوری دمنوش پیرکس 1906، کتری، موکاپات و قهوه‌جوش.

سطل زباله ست با سایر وسایل نیز در بعضی از سرویس‌ها وجود دارد. شما می‌توانید انواع مختلف سرویس آشپزخانه را به صورت مجزا خریداری و با سلیقه خود آن‌ها را ست کنید. از طرفی، سرویس‌های چند‌پارچه متنوعی هم در طرح‌ها و جنس‌های متفاوت در بازار وجود دارند. انتخاب با شما است که برای چیدمان آشپزخانه‌تان کدام را بیش‌تر می‌پسندید. سرویس‌های استیل را ترجیح می‌دهید یا سرویس‌های چوبی، کریستالی، پلاستیکی، چینی و سرامیکی. در ادامه با نکاتی که درباره جنس‌ها و کاربرد‌های متفاوت سرویس آشپزخانه به شما خواهیم گفت کمک‌تان می‌کنیم با بهترین انتخاب، خریدی مطمئن را تجربه کنید.

توجه به نکات مهم در انتخاب سرویس‌ آشپزخانه؛ رمز خریدی مطمئن

خرید سرویس آشپزخانه مناسب با رعایت چند نکته ساده میسر می‌شود. پیش از هر چیز حواس‌تان باشد این وسایل قرار است آشپزی را برای شما آسان‌تر و چیدمان را زیبا‌تر و کاربردی‌تر کنند، پس خودشان نباید چالش‌بر‌انگیز شوند. وزن و جنس مناسب سرویس آشپزخانه اولین نکته‌ای است که توجه به آن از چالش‌های پیش رو خلاص‌تان می‌کند. برای مثال اگر وزن پا‌سماوری‌ها، سطل‌ها و ظروف نگه‌داری مواد غذایی مختلف زیاد باشد به مشکل بر می‌خورید. جنس هر کدام از وسایل سرویس‌های مختلف آشپزخانه باید مقاوم و بادوام باشد. سرویس‌های قابلمه خود را آگاهانه انتخاب کنید چرا که طعم و سلامت غذا‌هایتان به‌شدت به آن‌ها وابسته است. مراقبت از آن‌ها نیز در گرو استفاده از قاشق‌های مناسب در هنگام آشپزی و شست‌و‌شوی صحیح بعد از استفاده است. پس سرویس قاشق و کف‌گیر چوبی می‌تواند گزینه مناسبی در لیست خرید‌تان باشد. جنس و دوام وسایل اندازه‌گیری و سایر ابزار‌های کاربردی آشپزخانه تضمین‌کننده راحتی شما در آشپزی است، پس در انتخاب‌شان دقت کنید.

چند نکته تکمیلی در مورد سرویس آشپزخانه

چند نکته تکمیلی

توجه به رنگ سرویس آشپزخانه از نکاتی است که حتی در دکوراسیون آشپزخانه‌تان هم مهم است. رنگ سرویس‌های مختلف به‌خصوص آن‌هایی که روی کابینت‌ها و شلف‌های آشپزخانه قرار می‌گیرند را با دیگر وسایل هماهنگ کنید. این کار، زیبایی چشم‌نوازی را به فضای آشپزخانه‌تان تزریق می‌کند. سرویس‌های قابلمه، ملاقه و کف‌گیر و سرویس پارچه‌ای آشپزخانه در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند. با سلیقه خود و با توجه به طیف رنگی آشپزخانه‌تان زیبا‌ترین و با‌کیفیت‌ترین‌ها را انتخاب کنید.

به اصالت، گارانتی و خدمات پس از فروش سرویس‌های آشپزخانه دقت کنید و توقع بهترین‌ها را داشته باشید. ما در میعاد تایم در کنار شماییم و بهترین و باکیفیت‌ترین کالا‌ها را با ضمانت اصالت در اختیارتان می‌گذاریم. تنها چند قدم کوتاه تا داشتن بهترین سرویس‌ها و آشپزخانه‌ای بی‌نظیر فاصله دارید، انتخاب کنید و لذت ببرید!

خرید سرویس آشپزخانه با کمترین هزینه   

قیمت سرویس آشپزخانه مساله‌ای مهم است. این روز‌ها سرویس‌های چند‌پارچه متعدد و پرکاربردی با قیمت‌های متفاوت ساخته و عرضه می‌شوند که نیاز‌های شما را با وسایل و ابزار‌های متفاوت‌شان برطرف می‌کنند. شما با یک خرید، بخشی از سرویس آشپزخانه خود را تامین می‌کنید. اما شاید پرداخت یکجای هزینه و خرید همه وسایل برایتان مقدور نباشد یا حتی دل‌تان بخواهد خود بخشی از وسایل سرویس‌های مختلف آشپزخانه‌تان را درست کنید. با چاشنی خلاقیت این کار شدنی است، تنها کافی است به خود اعتماد کنید و همه سلیقه‌تان را به‌کار گیرید.

فرض کنید سرویس پا‌سماوری زیبایی را پسنده‌اید که با خریدش بودجه برای سرویس ادویه‌تان کم می‌آید. هیچ جای نگرانی نیست. سرویس ادویه‌تان را با ادویه ذوق و ابتکار بسازید! چند ظرف شیشه‌ای ساده و دارای در را انتخاب کنید. با خطی زیبا و به کمک چند ماژیک آن‌ها را نام‌گذاری و طرح‌های دلخواه‌تان را پیاده کنید. حتی می‌توانید با چسباندن چند استیکر هر طور دل‌تان می‌خواهد آن‌ها را تزیین کنید.  چند تکه کاموا یا کنف را دور شیشه‌های ساده بپیچید و سرویس جا‌ادویه‌ای زیبایی بسازید. چند ظرف بزرگ‌ ساده هم برای نگه‌داری برنج، ماکارونی و حبوبات انتخاب و به همین شکل آن‌ها را طراحی کنید. فراموش نکنید رطوبت نباید بتواند در این ظروف نفوذ کند.

 چند تکه پارچه اضافی در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. می‌توانید به جای خرید سرویس آشپزخانه پارچه‌ای با کمی دوخت‌و‌دوز ساده این سرویس را با سلیقه خود آماده کنید. شک نکنید نتیجه بی‌نظیر می‌شود چرا که مانندش را در هیچ خانه دیگری نمی‌بینید. انواع پیش‌بند، دستگیره، دم‌کنی و حتی کیسه نگهداری نان و حبوبات تنها بخشی از وسایلی است که می‌توانید با پارچه‌های اضافی بدوزید و شگفت‌زده شوید. در آشپزخانه هر خلاقیتی عملی است، فقط باید نشدن‌ها را از ذهن‌تان پاک و اعتماد به خود را جایگزین آن کنید.

 سرویس آشپزخانه

سخن آخر 

خرید یا ساخت سرویس آشپزخانه در هر نوع و طرحی به سلیقه شما بستگی دارد. این روز‌ها شرکت‌های سازنده، انواع سرویس‌ آشپزخانه را در طرح، جنس، رنگ و قیمت‌های متنوعی به بازار عرضه می‌کنند. انتخاب با شما است که از میان سرویس‌های چند‌پارچه نیاز‌های آشپزخانه‌تان را تامین یا خود، سرویس‌های مختلف را خریداری و با هم ست کنید. در هر صورت توجه به چند نکته ضروری است. این ابزار‌های کاربردی باید علاوه بر زیبایی کارایی بالایی داشته باشند تا بتوانند به دستیار خوبی برای‌تان در آشپزخانه تبدیل شوند.

نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک می‌کند تا با خیالی راحت سرویس مورد نیاز خود را انتخاب کنید. یاد‌تان باشد در فضای آشپزخانه بیش از هر ادویه‌ای عشق و دوستی چاشنی غذا‌های شما است. با انتخاب‌های آگاهانه و درست می‌شود فضایی خلق کرد که هم آشپزی در آن آسان باشد و هم زیبایی‌ و گرمی‌اش عشق را به رگ‌های خانه تزریق کند. سرویس آشپزخانه مناسب و کاربردی بهترین همکار شما است تا با آسودگی بهترین غذا‌ها را برای خود و عزیزان‌تان آماده کنید و از کنار هم بودن لذت ببرید.