خانه خود را با این 10 ترفند زیباتر کنید.

برای زیباتر کردن منزل خود نیازی به صرف هزینه‌های زیاد نیست. طراحان داخلی می‌توانند با تغییر مکان وسایل دکوری و ساده منزل و حتی رنگ‌ها ظاهر زیبا‌تری به فضای منزل ببخشند. وسایل‌های دکوری مختلفی مانند ساعت‌های دیواری؛ گرامافون، رادیو، آباژور و تلفن  در طراحی داخلی منزل به کار می‌رود و چیدمان آنها از اصول خاصی پیروی می‌کند. تنها با دانستن این نکات، ظاهری زیبا‌تر به خانه خود ببخشید.

ما در این مقاله شما را با نظرات طراحان داخلی میعادتایم و راهکار‌های پیشنهادی شان آشنا می‌کنیم. پس تا پایان این پست با ما همراه باشید.

1. از رنگ روشن برای در ورودی استفاده کنید.

برای اینکه منزلتان در نگاه اول، بسیار زیبا و تاثیرگذار به نظر برسد از رنگهای روشن و براق برای در ورودی استفاده کنید. در بسیاری از فرهنگ‌ها رنگ قرمز رنگ خوش شانسی است. علاوه بر این، رنگ قرمز معنای خوش آمد گویی را به مهمانان القا می‌کند. در گذشته این رنگ نماد بهشت بوده است.
رنگهای زرد و نارنجی بیانگر شادی و و گرمی هستند؛ می‌توانید از این رنگ‌ها و یا ترکیبشان برای در ورودی نیز استفاده کنید.

2. رنگ‌های روشن و خنثی مناسب‌ترین رنگ برای دیوار هاست.

رنگ روشن دیوار‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا هنگام دیزاین کردن، انعطاف پذیری زیادی داشته باشید. اکر فاصله دو اتاق خواب کم باشد رنگ روشن دیوار باعث میشود این فاصله بیشتر به نظر برسد.
3. مبل‌ها و میزهایتان را به شکل U یا H دکور کنید.

دکور لابی یک هتل را تصور کنید. چیدمان مبل‌ها بایستی به گونه ای باشد که می‌خواهد افراد منزل را دور هم جمع کند، هنکام دکور کردن منزل باید حس تقارن و نزدیکی را القا کنید. مبلمان را به صورت سالن گفتگو بچینید. اما چطور؟

دکور شکل U: دو مبل تک نفراه را روبروی هم و کاناپه را بین آن دو و کمی پایین‌تر قرار دهید. سپس میز را بین دو مبل تک نفره بگذارید.

دکور شکل H: مبل‌های تک نفره را روبروی هم و کاناپه را روبری آن‌ها قرار دهید. سپس میز را بین کاناپه و مبل‌ها بگذارید.یک اشتباه رایج در چیدمان مبل ها: چسباندن و تکیه دادن مبل‌ها به دیوار افراد معمولا بر این باورند که چسباندن مبل‌ها به دیوار باعث می‌شود خانه شان بزرگتر به نظر برسد اما این گونه نیست. در واقع قرار دادن مبلمان کمی جلوتر از دیوار هاست که خانه را بزرگتر نشان می‌دهد.

4. اجازه دهید که نور به داخل منزل بتابد.

هنگام خرید و دوخت پرده‌ها این نکته را بیاد داشته باشید که پنجره‌های بزرگ زمانی زیباتر به نظر می‌رسند که پرده به صورت جفت نصب شوند و کل پنجره را بپوشانند. اگر اتاق شما نورگیر زیادی دارد از پرده‌های روشن استفاده کنید تا نور تابیده به داخل اتاق را محو کند.بهترین جنس پارچه برای پرده‌ها نخ، کتان و ابریشم است زیرا به خوبی میتوانند معلق بمانند.

5. در هر اتاق یک آینه بگذارید.

آینه به دلیل گردش و بازتاب نور به روشن‌تر شدن فضای اتاق کمک می‌کند اما باید در جای بسیار مناسبی قرار گیرد تا نتیجه معکوس نداشته باشد. آینه را روی ستون‌ها و دیوار‌های کنار پنجره نصب کنید نه روبروی آنها. قرار دادن آینه در مقابل پنجره‌ها باعث بازتاب مجدد نور به سمت پنجره می‌شود.6. مکان قراردادن تابلو را اندازه گیری کنید.

میانگین قد یک انسان کوتاه قد و بلند قد را تصور کنید تابلو‌ها باید در این مکان قرار بگیرد. در نظر گرفتن مقیاس دیوار برای جایگذاری تابلوها از اهمیت خاصی برخوردار است. برای دیوار‌های بزرگتر از تابلو‌های بزرگتر و یا چند تابلوی کوچک کنار هم استفاده کنید. توجه داشته باشید که در جایگذاری تابلو‌ها کنار هم باید از مقیاس خاصی پیروی کنید. نباید آنها را خیلی دور از هم یا بسیار نزدیک قرار دهید.فاصله استاندارد تابلو‌ها 5 با فرم گالری 5  تا 10 سانتی متر است.

7. از لوستر‌های مختلف استفاده کنید.

در خانه معمولا از لامپها و لوستر‌های مختلف در اتاق خواب، پذیرایی و آشپزخانه استفاده می‌شود. خانه معمولا به دو نوع نورپردازی احتیاج دارد: اولین نوع از نورپردازی ایجاد نور سراسری است که توسط یک لوستر بزرگ در سقف تولید می‌شود.منبع نور دیگری که بسیار پرکاربرد است لوستری است که از سقف آشپزخانه و یا اتاق خواب بر روی میز مطالعه آویزان می‌شود .به تناسب رنگ لوستر‌ها و وسایل دکوری منزل دقت کنید هارمونی رنگ بسیار اهمیت دارد.

8. پایه‌ی مبل‌ها و میز را روی فرش قرار دهید.

این ترفند پایه ای به هرچه بهتر دیده شدن منزلتان کمک می‌کند. در پذیرایی، تمام پایه‌های مبل‌ها ومیز باید روی فرش قرار بگیرد. نشیمن جایی است که تعیین می‌کند افراد در مراسم‌ها و مهمانی‌های مختلف کجا می‌نشینند؛ پس قرار دادن فرش در مکان مناسب از اهمیت خاصی برخوردار است.در صورت نبود فضای کافی، حداقل دو پایه جلویی از مبل‌ها را روی فرش قرار دهید. اگر پذیرایی شما بسیار کوچک است می‌توانید از فرش‌های کوچک استفاده کنید.

9. از خطای دید برای بلندتر نشان دادن سقف استفاده کنید.

اگر سقف خانه تان کوتاه است از رنگ روشن برای دیوار‌ها استفاده کنید. این کار باعث بلند‌تر دیده شدن سقف می‌شود. برای پنجره‌ها می‌توانید از پرده‌های بلند استفاده کنید. راهکار دیگر، استفاده از پرده‌های طرح دار است. استفاده از طرح‌های راه راه عمودی باعث می‌شود که سقف کمی بلند‌تر از حد معمول دیده شود.10.وسایل قدیمی خود را به کمک روغن جلا نو کنید.

همه ما وسایلی داریم که مدت هاست از آنها استفاده می‌کنیم و ممکن است کهنه و قدیمی به نظر برسند. به کمک اسپری یا روغن جلا می‌توانید آنها را مجددا نو کنید. این روش در نوسازی کابینت‌ها و کمدها نیز کاربردی است.
مشاهده گالری تصاویر دکوری میعادتایم

مشاهده گالری ساعت‌های میعاد تایم