با سلام و ضمن عرض پوزش و تشکر از صبوری مشتریان گرامی به اطلاع می رساند به دلیل ترافیک و شلوغی پایان سال کلیه سفارشات با تاخیر ارسال خواهند شد.

یکی از خصوصی‌ترین فضاهای خانه اتاق خواب است. دکوراسیون دیوار در اتاق خواب را نمی‌توان نادیده گرفت یا با بی تفاوتی از این موضوع رد شد. با توجه به اینکه بیشتر زمان و بهترین لحظات زندگی در اتاق خواب سپری می‌شود و این فضا نماد آرامش است. بنابراین، تزئین دیوار این اتاق بسیار مهم است. روش‌های مختلفی برای این هدف یعنی تزیین دیوار اتاق خواب وجود دارد که ما برای شما سعی می‌کنیم چند مورد را مورد بررسی قرار دهیم. 

دکوراسیون دیوار یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد اتاق خواب زیبا است. گزینه‌های زیادی برای دکوراسیون دیوار اتاق خواب وجود دارد. نقاشی‌های زیبا و رنگارنگ می‌تواند به شما در تزیین دیوار اتاق خواب کمک کند و می‌توانید با استفاده از مقوا و مواد رنگی مختلف و گل‌های دوست داشتنی برای زیبا سازی اتاق استفاده کنید. با این کار و سایر روش هایی که در ادامه به شما توضیح می‌دهیم می‌توانید دیواری منحصر به فرد را برای خودتان خلق کنید.

اشیاء دور ریختنی برای ایجاد یک تابلوی خلاقانه

1. از اشیاء دور ریختنی برای ایجاد یک تابلوی خلاقانه استفاده کنید! 

شما می‌توانید از وسایل مختلف مانند کاغذ رنگی، پنبه، نخ کوبلن و حتی گل‌های خشک، تابلوهای هنری و بسیار زیبا بسازید و از آنها برای تزئین دیوارهای اتاق خود استفاده کنید. یا از وسایلی از این نوع و تابلو های دست ساز،  برای ایجاد یک وسیله هنری خیره کننده استفاده کنید. نحوه چیدمان این پنل به این صورت است که با استفاده از میخ کلمه یا طرح مورد نظر را روی بوم ایجاد کرده و سپس آن قطعات را با نخ کوبلن به هم وصل می‌کنیم. 

اگر پارچه‌های زیادی در خانه دارید، تخته‌های پارچه ای را می‌توان در اندازه‌های مختلف ساخت. برای این کار به پارچه، چوب یا یونیلیت نیاز دارید. یونولیت را به اندازه مد نظر برش دهید و پارچه‌ها را روی یونولیت‌ها قرار دهید و از آنها برای ایجاد طرح روی دیوار خود استفاده کنید.


2. رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب

یکی دیگر از ایده‌های جالب و خلاقانه برای دیوارهای اتاق خواب و نشیمن، رنگ آمیزی آنهاست. ممکن است روی یکی از دیوارها طرح‌های دوست داشتنی و منحصر به فردی ایجاد کنید. در نظر داشته باشید که هنگام نقاشی روی دیوار باید طرح را انتخاب کنید و از رنگ‌های مناسب استفاده کنید. رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب ساده‌ترین راه برای تغییر طراحی اتاق و بزرگتر و جذاب جلوه دادن آن است. اولویت اصلی انتخاب رنگ‌های تسکین دهنده است. این یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌ها برای تزئین دیوار اتاق خواب است. رنگ‌های آبی روشن، صورتی کم رنگ، بژ، قهوه ای و زرد بسیار کم رنگ و محبوب هستند. رنگ‌های مات اغلب برای ایجاد محیط‌های آرام و ریلکس کننده استفاده می‌شود.

تزئین دیوار با رنگ با استفاده از ترکیبی از رنگ‌های ملایم و کنتراست عالی، لذت آرامش بخشی را به افراد منتقل  می‌کند. رنگ‌ها تاثیر قوی بر احساسات ما دارند. گاهی اوقات احساس آرامش غیر قابل توصیفی به افراد می‌دهند و گاهی اوقات هم بلعکس و رنگ‌های تند مثل قرمز می‌تواند احساس خشونت را منعکس کند و در روحیه ما تاثیر منفی داشته باشد. 


3. استفاده از کاغذ دیواری برای تزئین دیوارهای اتاق خواب

طرح کاغذ دیواری بسته به سلیقه شما می‌تواند ساده و ظریف یا شلوغ و پر نقش و نگار باشد. برای بهتر کردن زیبایی اتاق، بسیاری از افراد رنگ کاغذ دیواری را با وسایل زینتی موجود در فضا هماهنگ می‌کنند. علاوه بر این، می‌توانید از پس زمینه و مناظر سه بعدی استفاده کنید و تصاویر و پس زمینه‌های سه بعدی حس طبیعی منظره مورد نظر را به شما منتقل می‌کند.


4. تزیین دیوار با قرار دادن وسایل دست ساز خلاقانه

دکوراسیون دیوار را می‌توان با نصب یا قرار دادن اشیاء دست ساز و وسایل زینتی بر روی دیوار بالای تخت زیبا‌تر کرد و حس فوق العاده‌تری را اضافه کرد. در صورت لزوم می‌توانید از قفسه نگهداری کتاب یا یک کتابخانه دیواری استفاده کنید و علاوه بر زیبا‌تر کردن دیوار ها، به کتاب‌های مورد نظر خود راحت‌تر دسترسی داشته باشید.

نما آجر برای تزیین دیوار اتاق خواب

5. نما آجر برای تزیین دیوار اتاق خواب

خانه‌های قدیمی، روستایی و سنتی در اتاق خوابشان از دیوار آجری یا کاغذ دیواری آجری همراه با نورپردازی ملایم استفاده می‌کردند و همین امر حس نوستالژیک را به ما منتقل می‌کند. اقامتگاه‌های قدیمی دارای معماری زیبایی بودند که به ساکنان احساس آرامش خاصی می‌داد.


5. عکس‌های شخصی را به دکوراسیون دیوار اتاق خواب اضافه کنید.

 تقریباً اغلب، پرتره‌های خانوادگی، خاطرات دوست داشتنی از زندگی، و تصاویر دوستان و آشنایان روی دیوار اتاق نشیمن نمایش داده می‌شود. اما سعی کنید منحصر به فرد باشید و از دیوار اتاق خواب برای حفظ خاطرات خوش استفاده کنید و با نصب تابلوهای خانوادگی سعی کنید محیط بسیار دلنشین  را در اتاق خود فراهم کنید. این یک کار دوست داشتنی و ظریف برای زیبا کردن دیوار فضای اتاق و داشتن احساسات دلپذیر و خاص در هنگام خواب است.

همچنین تابلو‌ها هم میتواند به زیباسازی هر دیواری کمک کند و مفید باشد، شما می‌توانید از قسمت تابلو دکوراتیو کلاسیک و مدرن میعاد تایم هم بازدید کنید.


6. بهترین پیشنهاد برای یک اتاق خواب کوچک تزئین دیوار با آینه است

با خرید یک آینه بزرگ یا آینه دیواری و نصب آن بر روی دیوار اتاق خواب، ممکن است به فضا ظرافت و روشنایی ببخشید. آینه‌ها نقشی در شکل دادن مکرر تصاویر دارند و علاوه بر زیبا بودن، نمای زیبا و ظاهری مینیمال برای اتاق خواب فراهم می‌کنند؛ همچنین اگر اتاق خواب شما فضای کمتری دارند آینه این حس بزرگ بودن فضا را به شما القا می‌کند.

چوب لباسی و آویز‌های مخصوص اتاق خواب

7. چوب لباسی و آویز‌های مخصوص اتاق خواب

برای تزئین دیوار اتاق خواب می‌توان از چوب لباسی‌های پارچه ای و تزئینی استفاده کرد. با آویزان کردن پارچه و آویز به دیوار زیبایی و حس رمانتیک اتاق خواب را بیشتر کنید. این موارد و آویزها می‌توانند دست ساز باشند و بر اساس خلاقیت شخص ساخته شود و یا از نوع و مارک خاصی باشند. این مواد همچنین می‌توانند برای پنهان کردن آسیب دیوار استفاده شوند و اگر قسمتی از دیوار ترک خورده یا پوسیدگی دارد با این اجسام می‌توان آن قسمت را به راحتی پوشاند.


8. استفاده از گلدان برای تزیین دیوار اتاق خواب

با استفاده از گلدان‌های طبیعی و مصنوعی در اتاق خواب بافتی سنتی و روستایی داشته باشید و زیبایی بی نظیری را برای دیوار اتاق خواب ایجاد کنید. البته از گلدان‌های معمولی و ایستاده نیز می‌توان برای تزئین اتاق خواب استفاده کرد. توجه داشته باشید که گلدان‌های طبیعی به آب یا نور زیادی نیاز ندارند. شما میتوانید از گیاهان آپارتمانی برای این امر استفاده کنید یا از گل‌های بسیار زیبایی مثل کاکتوس که نیاز به نور کمی دارند.

استفاده از وسایل خانگی و منحصر به فرد برای تزئین دیوارها

9. استفاده از وسایل خانگی و منحصر به فرد برای تزئین دیوارها 

با نصب یا چیدمان وسایل تزئینی و خلاقانه دست ساز در قفسه‌های دیواری بالای تخت می‌توان اتاق خواب را جذاب‌تر کرد. در صورت لزوم می‌توانید با نصب کتاب روی قفسه دیواری کتاب بخوانید. شما خودتان می‌توانید با تکه‌های چوب قفسه‌های بسیار زیبا و خلاقانه ای بسازید و با نصب بر روی دیوار فضایی برای نگهداری دکوری‌های بسیار زیبا و کوچک مهیا کنید.

ساعت دیواری دست ساز میعاد تایم هم میتواند زیبایی بی نظیری را به دیوار‌های اتاق خواب منزل شما اضافه کند.


نکات پایانی این مقاله

در این مقاله به شما در مورد اتاق خواب و نکاتی که می‌تواند به هزینه بسیار کم به زیبا سازی دیوار این فضا کمک کند را توضیح دادیم. همچنین مواردی بیان کردیم که با هر وسیله ای می‌توانید دیوار‌های اتاق خواب را زیبا کنید. این فضا یکی از بهترین اتاق‌های یک خانه می‌باشد و اکثریت بیشتر اوقات خود را برای آرامش در این اتاق سپری می‌کنیم و چه بهتر که دکوراسیون این اتاق و دیوارهایش زیبا به نظر برسد.


شاید این مقالات برای شما مفید باشد:

ایده‌های نوین برای تزئین دکوراسیون اتاق‌خواب

چرا طراحی داخلی مهم است و چگونه می تواند زندگی شما را بهبود بخشد؟