تخفیف میخوای؟

نکات مهم جهت راه اندازی ساعت های دیواری و گرند فادر (کنار سالنی):

  1. جهت افزایش طول عمر کارکرد ساعت دیواری یا ساعت ایستاده بهتر است از باطری‌های تیپ آلکالاین (ALKALINE) مثل مارک‌های Energizer DURACELL و ... استفاده شود.
  2. محل قرار گرفتن ساعت بر روی دیوار یا روی زمین بسته به نوع ساعت، حتماً باید تراز باشد. درغیراینصورت آونگ (پاندول) ساعت به درستی کار نمی‌کند.
  3. برای تنظیم زمان حتما عقربه‌های ساعت در جهت ساعتگرد بچرخد.
  4. برای قرار دادن باطری، لازم است ابتدا قسمت منفی را جایگذاری نموده و سپس قسمت مثبت را در جای خود قرار دهیم. همچنین جهت خارج کردن باطری ابتدا قسمت مثبت را کمی به طرف داخل فشار داده و سپس به سمت بیرون بکشید.
  5. جهت راه انداری آونگ (پاندول) ابتدا قفل آن را آزاد و سپس باطری مربوط به آن را جایگذاری می‌نماییم.
راه اندازی و تنظیم زنگ:

موتور زنگ ساعت دیواری از قسمت‌های مختلف شامل ولوم (جهت تنظیم صدای ملودی)، دکمه قرمز (جهت تنظیم تعداد زنگ‌ها هنگام نمایش ساعت)، دکمه سلکتور (تعیین کننده نوع ملودی که چهار حالت دارد) می‌باشد.

نکته: اگر در بالای دکمه سلکتور کاغذ کوچکی مبنی بر نمایش نوع ملودی باشد این دستگاه در هر حالت از 11 شب الی 6 صبح زنگ نمی‌زند. اگر کاغذ کوچک وجود نداشته باشد. سلکتور فقط در حالت شماره 3 از 11 شب الی 6 صبح زنگ نمی‌زند.

برای تنظیم ملودی ساعت ابتدا ساعت را بر روی 5:30 تنظیم کنید، حتماً دکمه قرمز رنگ را 12 بار بعد از قرار دادن باطری فشار دهید، سپس ساعت خود را به حالت قبلی تنظیم نمایید.

چنانچه بخواهید ساعت را بین ساعت 6 بعد از ظهر الی 5 صبح تنظیم کنید، حتما دکمه قرمز رنگ را 12 بار بعد از قرار دادن باطری فشار دهید، سپس ساعت خود را به حالت قبلی تنظیم نمایید.

در روش دوم، می توانید ساعت را به ساعت کنونی تنظیم کنید و با دکمه قرمز رنگ زنگ ساعت را تنظیم کنید. نکته ای که وجود دارد این است که از ساعت 11 شب تا 6 صبح زنگ نواخته نمی شود. بنابراین اگر دکمه قرمز را بزنید و صدای زنگ شنیده نشود پس متوجه می شویم بین ساعت 11 تا 6 صبح قرار داریم. در این حالت دکمه را به صورت متوالی می زنیم تا اولین بار صدای زنگ در ساعت 6 صبح شنیده شود.

اکنون زمان آن رسیده که تعداد زنگ ها را با ساعت کنونی تنظیم کنید، از ساعت 6 تا ساعت کنونی شمارش را انجام می دهیم. مثلا اگر الان ساعت 17:30 دقیقه باشد، باید تا عدد 17 شمارش را انجام دهیم. یعنی باید 11 بار دکمه قرمز را بزنیم.