با سلام و ضمن عرض پوزش و تشکر از صبوری مشتریان گرامی به اطلاع می رساند به دلیل ترافیک و شلوغی پایان سال کلیه سفارشات با تاخیر ارسال خواهند شد.
با تبریک فرارسیدن سال نو سفارشاتی که قبل از تاریخ 20 اسفند ثبت می شوند در اولویت خواهند بود در غیر اینصورت ارسال این سفارشات به بعد ایام نوروز موکول خواهد شد.

چیدمان ساعت دیواری به همراه توضیحات مورد نیاز و اصولی که در این مقاله برای شما معرفی می‌کنیم به شما کمک می‌کند که با چند دقیقه مطالعه کامل این مقاله از ساعت دیواری در منزل بهترین استفاده را ببرید. بدون لحظه ای مکث زمان می گذرد. اگر می خواهید به اهداف خود برسید و در زندگی موفق شوید، باید همیشه زمان را در نظر بگیرید و برنامه های روزانه را با آن هماهنگ کنید. بنابراین دسترسی افراد به ساعت به عنوان ابزاری برای اعلام زمان بسیار مهم است. قرار گرفتن ساعت دیواری به عنوان یک عنصر تزئینی در منازل توجه ها را به خود جلب کرده است که منجر به انواع طرح های ساعت شده است. تعدادی از لوازم جانبی از جمله ساعت دیواری در طول زمان دستخوش تغییرات سبکی متعددی شده اند و در حال حاضر به شکل های جدیدی ساخته می شوند.

هیچ راه مشخصی برای استفاده از یک ساعت دیواری وجود ندارد، اما درک چند چیز به شما کمک می کند ساعت را در جایی قرار دهید که تاثیر دوست داشتنی داشته باشد. ساعت دیواری تزئینی و دکوری، ساده ترین روش برای زیباسازی دیوار خالی است. ساعت‌هایی که خیره‌کننده و متمایز هستند، می‌توانند بیشتر از نشان دادن زمان به محیط و اتاق شخصیت بدهند و دکور را زیباتر‌ کنند.با این وسیله  یک نقطه کانونی جذاب ایجاد کنید و حس راحتی را در خانه افزایش دهید. از آنجایی که ساعت دیواری زمان را نمایش می دهد، یک وسیله مفید در هر مکانی است. اگرچه ساعت‌ها یکی از کاربردی‌ترین و اغلب تزئینی‌ترین آیتم‌های طراحی داخلی هستند، اما اکثر اوقات هنگام انتخاب محل نصب آن‌ها، به آن‌ها فکر نمی‌کنیم. پس ساعت دیواری را کجا بگذاریم؟ به عنوان جزئی از دکوراسیون اتاق باید قابل مشاهده باشد و بر بیننده و افراد حاظر در محیط تأثیر بگذارد. درمیعاد تایم با ما همراه باشید تا توصیه های حیاتی در مورد انتخاب و نصب ساعت دیواری را بخوانید.

محل نصب ساعت دیواری نکته بسیار مهمی است

چیدمان ساعت دیواری

وقتی نوبت به چیدمان ساعت دیواری می‌رسد، حرفه‌ای بودن مهم است. هنگام تصمیم گیری در مورد محل قرارگیری و تعداد ساعت ها، توجه به زیبایی و عملکرد فضا ضروری است. یکی از رایج ترین سوالاتی که مردم دارند، در مورد مکان و ارتفاع بهینه برای نصب ساعت دیواری است. تعیین ارتفاع ایده آل از سطح زمین برای نصب ساعت بر روی دیوار بسیار مهم است تا از هرگونه تأثیر منفی بر طراحی کلی داخلی جلوگیری شود. یک دکوراتور ماهر همیشه تضمین می کند که ساعت دیواری به طور برجسته نمایش داده می شود، زیرا به عنوان نمادی بسیار قابل مشاهده و پرکاربرد عمل می کند. هر خانواده با دقت مناسب ترین مکان و ارتفاع استاندارد را برای ساعت دیواری خود در نظر می گیرد.

دکوراسیون داخلی هر مجموعه ای با ترکیب عناصر مختلف به شکل پیچیده ای شکل می گیرد و ساعت دیواری مکملی ضروری برای هر طراحی است و نمی‌توان از تاثیر بسزا ساعت دیواری در دکوراسیون غافل شد. با توجه به اینکه ساعت دیواری یکی از پرکاربردترین لوازم در دکوراسیون داخلی است، قرار گرفتن آن در قسمت مناسب دکور شما از اهمیت بالایی برخوردار است. عدم انجام این کار می تواند تاثیر دکوراسیون شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. چه در یک دفتر شرکت یا یک اتاق کنفرانس، قرار دادن استراتژیک ساعت می تواند بهره وری را افزایش دهد و افراد را وقت شناس نگه دارد. چرا که ساعت دیواری در هر فضایی کارایی مختلف خود را دارد، در محیط های اداری برای هماهنگی کار و وظیفه محول شده می توان به راحتی از ساعت دیواری برای زمانبندی کارها استفاده کرد. تقارن و توازن چیدمان باید در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که تمام ساعت ها به طور یکنواخت تراز شده و در سطح چشم قرار می گیرند تا دید آسانی داشته باشند.

یک محیط ممکن است اتاق های بسیاری داشته باشد و هر اتاق به یک ساعت دیواری مجهز شده باشد پس دقت در محل نصب برای دید راحت ساعت دیواری در هر فضایی باید اولویت باشد. علاوه بر این، هماهنگی طراحی و سبک ساعت ها با دکور کلی فضا، پیچیدگی و حرفه ای بودن را به آن اضافه می کند. به عنوان یک قاعده کلی، توصیه می شود ساعت دیواری را در ارتفاعی نصب کنید که مرکز ساعت را با سطح چشم افراد عادی هماهنگ کند. انحراف از این استاندارد با نصب ساعت بیش از حد بالا یا خیلی پایین می تواند بر دکوراسیون کلی شما تأثیر منفی بگذارد.

روش دیگر برای تعیین ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری استفاده از متر است. بر اساس این روش، مرکز ساعت باید تقریباً 152 تا 156 سانتی متر بالاتر از سطح زمین قرار گیرد. اما برای خانه هایی با سقف بلند می توان این ارتفاع را تا 165 سانتی متر افزایش داد. در نهایت، چیدمان ساعت دیواری به خوبی سازماندهی شده نه تنها به عنوان یک ابزار زمان سنجی، بلکه به عنوان یک نمایش بصری از یک محیط کاری سازمان یافته و کارآمد عمل می کند.

محل نصب ساعت دیواری نکته بسیار مهمی است

محل قرارگیری ساعت دیواری اغلب نادرست است. برخی افراد معتقدند ساعت دیواری مشمول قوانین خاصی نیست. هر دیوار خالی را محلی برای نصب ساعت میدانند و این ساعت ها را آنجا با میخ و چکش نصب می‌کنند. نه مسلما با ادامه مقاله همراه باشید تا چند مکان مناسب را به شما معرفی کنیم که به با نصب ساعت در آن دیوار ها به زیباتر شدن دکوراسیون منزل هم کمک شود.


اندازه ساعت دیواری برای نصب بر روی دیوار

ساعت های دیواری را می توان در هر اتاقی استفاده کرد، اما نمی توان از همه ساعت ها در هر مکانی استفاده کرد. تشخیص اینکه ساعت شما برای کدام ناحیه از خانه مناسب است، اولین قدم برای تعیین محل قرار دادن آن است. قبل از انتخاب ساعت دیواری، ابتدا باید طرح کلی، سبک مبلمان و رنگ بندی خانه را در نظر بگیریم. به عنوان مثال، اگر خانه شما دارای شومینه است و در محلی قرار دارد که از چندین زاویه قابل مشاهده است، می توانید ساعت دیواری را بالای آن نصب کنید.

ممکن است برخی از اشخاص به این موضوع توجه نکنند و فکر کنند که این مسئله آنچنان مهم نیست. اما اگر می‌خواهید مکانی عالی برای نصب ساعت انتخاب کنید، ایده خوبی است که آن را متناسب با موقعیت مکانی قرار دهید. به عنوان مثال، یک ساعت دیواری بزرگ، ایده هوشمندانه ای برای یک آشپزخانه کوچک نیست. برای اتاق نشیمن و فضاهای باز، ساعت های تزئینی و بزرگ ساخته می شود. این ساعت ها را می توان در اتاق های بزرگ نیز نصب کرد. بهترین مکان برای ساعت های دیواری کوچک، آشپزخانه ها و فضاهای کوچک است. یک ساعت با اندازه متوسط چیز دیگری است که می خواهید برای اتاق غذاخوری یا اتاق خواب به آن فکر کنید.

ساعت دیواری در آشپزخانه

ساعت دیواری در آشپزخانه

برای پایان دادن به شستن و خشک کردن مداوم دست ها قبل از استفاده از تلفن، یک ساعت دیواری در آشپزخانه نصب کنید. بدون نیاز به ساعت خارجی، به سرعت زمان را ببینید، با این کار دیگر نیاز نیست هر دفعه برای مطلع شدن از زمان از گوشی خود استفاده کنید. البته می‌توانید با انتخاب یک ساعت رومیزی هم به این امر دست پیدا کنید. علاوه بر این، قرار دادن یک ساعت در آشپزخانه شما را قادر می سازد تا بر زمان نظارت داشته باشید. چه زمانی برای کار آماده شویم، چه زمانی صبحانه درست کنیم و همینطور موارد دیگر. مکان ایده آل برای نصب ساعت روی میز آشپزخانه است یا همچنین روی دیوار خالی آشپزخانه.

ساعت دیواری در اتاق خواب

نصب ساعت دیواری در اتاق خواب

دیوار جلوی تخت بهترین قسمت اتاق خواب برای آویزان کردن ساعت دیواری است. با این حال، اگر جزو افرادی هستید که برای به خواب رفتن مشکل دارند، از نصب ساعت دیواری در فضا خودداری کنید و به جای آن یک ساعت دیجیتال یا رومیزی را در کنار تخت خود قرار دهید تا نه صدای تیک تاک نداشته باشد، بلکه کمتر دیده شود. بسیاری از افراد ترجیح می دهند ساعت را در اتاق خواب خود آویزان نکنند. زیرا با وجود صدای تیک تیک آن، نسبت به آن حساس هستند و به سختی به خواب می روند. بنابراین، تا زمانی که دلیل قانع‌کننده‌تری نداشته باشید، نباید نصب ساعت در اتاق خواب را متوقف کنید.

ساعت های دیجیتال مخصوصی هستند که نسبه به ساعت و محیط نورشان به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند و در اتاق خواب بهترین انتخاب است چرا که شب در فضای تاریک و آٰمش بخش نور این ساعت هم کم می‌شود. همچنین هم قابلیت نصب بر روی دیوار دارد و هم می‌توان به عنوان رومیزی از این ساعت دیجیتال استفاده کرد که در میعاد تایم هم محصول ساعت رومیزی و دیواری بزرگ دیجیتال مدل 3808L دقیقا شامل این ویژگی ها است و می‌تواند بهترین انتخاب برای ساعت دیواری یا رومیزی اتاق خواب باشد.

ساعت دیواری در اتاق نشیمن

نصب ساعت دیواری در اتاق نشیمن

اکنون که می دانید کدام ساعت دیواری در چه محیطی بهتر عمل می کند، یک ساعت زیبا و بزرگ برای اتاق نشیمن خود انتخاب کنید و این فضا هم با ساعت دیواری دستخوش تغییر قرار دهید. در این قسمت هم سعی می‌کنیم بهترین مکان برای نصب ساعت دیواری در این اتاق را بررسی کنیم. یکی از پر استفاده ترین اتاق ها در خانه اتاق نشیمن است. بدیهی است که یک ساعت دیواری در آن قرار داده شود. این فوق العاده است که بتوانید زمان را بدون نیاز به نزدیک بودن تلفن خود در زمان خواب یا ساعت مچی در حالی که لباس راحتی به تن دارید، تشخیص دهید، چرا که هنگام استراحت ساعت مچی واقعا همراه خوبی نیست.

قسمت بالای شومینه در اتاق نشیمن محل دیگری برای ساعت دیواری است. نصب ساعت دیواری بالای شومینه که به عنوان یک نقطه کانونی در نظر گرفته می شود، نه تنها ظاهر شومینه را تکمیل می کند، بلکه تاثیر دکوراسیون منزل شما را نیز افزایش می دهد. اگر می‌خواهید از هر جای اتاق دیده شود، ساعت دیواری را بالای مبل نصب کنید. برای افراد خاصی، ممکن است این ایده هوشمندانه نباشد. چرا؟ از آنجایی که آنها روی مبل می نشینند، بررسی آسان زمان برای آنها دشوار است. برای افرادی که به زیبایی ظاهری خانه خود اهمیت می دهند، این استراتژی به خوبی جواب می دهد. اگر ایده نصب ساعت دیواری بالای کاناپه را دوست ندارید، آن را بالای یک کنسول یا قفسه آویزان کنید. اگر می خواهید خلاق باشید و به عنوان یک طراح منحصر به فرد متمایز شوید، به جای قرار دادن آینه روی میز کنسول، یک ساعت دیواری نصب کنید. قفسه و کنسول را در مکانی مناسب قرار دهید که از هر اتاق خانه قابل مشاهده باشد. سپس ساعت را روی آن آویزان کنید.

جای مناسب ساعت دیواری در پذیرایی

هنگام در نظر گرفتن قرار دادن ساعت دیواری در اتاق پذیرایی، تعیین موقعیت ایده آل آن بر اساس عوامل عملی و زیبایی شناختی بسیار مهم است. اولاً، باید دید و دسترسی را برای بازدیدکنندگان و کارکنان به طور یکسان در اولویت قرار داد. همچنین در اتاق پذیرایی مکان های مسکونی هم باید ساعت در قسمتی از دیوار قرار بگیرد که خوانایی ساعت را از موقعیت های مختلف برای ساکنین راحت کند. قرار دادن ساعت در رو به روی چشم روی یک دیوار نه تنها خوانایی آسان از زوایای مختلف را تضمین می کند، بلکه به عنوان یک مرجع زمان مناسب نیز عمل می کند. همین امر هم سبب می شود که دیگر برای چک کردن زمان به تلفن همراه خود رجوع نکنید و به راحتی با نگاه کردن به ساعت دیواری روی دیوار اتاق پذیرایی، از زمان مطلع شوید.

ثانیاً توجه به تم یا دکور پذیرایی مهم است. نصب ساعت دیواری بالای یک وسیله و فضا مهم مثل شومینه یا میز تلوزیون،، جذابیت بصری اتاق را افزایش می دهد و در عین حال بیانگر سلیقه حرفه ای شما است. برای جلوگیری از شلوغ شدن فضا باید سعی کنید وسایل های تزیینی بسیار زیاد نصب شده روی دیوار را به حداقل برسانید. در نهایت، قرار دادن استراتژیک ساعت دیواری در اتاق‌های پذیرایی نشان‌دهنده توجه به عملکرد و زیبایی‌شناسی است و در عین حال می توان گفت یکی از بهترین فضاها برای نصب ساعت دیواری در مکان های مسکونی و اداری، اتاق پذیرایی است که محل استراحت و نشستن ساکنین است.

ساعت دیواری و نکاتی برای نصب آن

نکات پایانی و تکمیلی این مقاله

قبل از خرید ساعت، بهتر است در نظر داشته باشید که مبلمان خانه یا محلی که ساعت در آن نصب می شود با رنگ، بافت و شکل دیوارها چگونه به نظر می رسد و همچنین هماهنگی بین تمام آلمان ها و وسایل و دکوراسیون رعایت شود. دومین خطای معمولی در نصب ساعت دیواری عدم تطابق اندازه ساعت با ابعاد دیواری است که می خواهید ساعت را روی آن نصب کنید. اگر یک ساعت بزرگ برای یک دیوار کوچک و در طرف مقابل، یک ساعت بزرگ برای یک دیوار کوچک، یا یک ساعت دایره ای بزرگ برای یک دیوار باریک و بلند یا یک ستون انتخاب کنید، بدون شک طراحی دکوراسیون شما اشتباه خواهد شد.

باز هم باید توجه داشت که هیچ دستورالعمل کلی برای نصب ساعت دیواری در دکوراسیون وجود ندارد. در عوض، با توجه به روانشناسی رنگ، عملکرد عناصر طراحی داخلی و کمی تخیل، می توان از این شی برای زیبایی و بیان احساسات استفاده کرد. این موارد کاملا سلیقه ای است و شما بنا به سلیقه خود می‌توانید با کمک این مقاله که در میعاد تایم برای شما منتشر شد، بهترین تصمیم را بگیرید و از ساعت دیواری بهترین استفاده را ببرید. امیدوارم این مقاله برای شما مثمر ثمر واثع شود.