تاثیر ساعت دیواری بر دکوراسیون منزل

ساعت دیواری یکی از فاکتورهای بسیار مهم و تاثیرگذار در زیبایی دکوراسیون منزل است و می‌تواند یک هارمونی زیبا و منحصر به فرد در طراحی داخل خانه ایجاد نماید. این وسیله فراموش شده، قدمتی چند صد ساله در دکوراسیون خانه‌های ایرانی دارد و هرگز نمی‌توان نقش آن را در زیبایی دکوراسیون، نادیده گرفت. امروزه با توجه به رونق یافتن علوم و مهارت‌های مرتبط با دکوراسیون و طراحی داخلی، طرح ها، رنگ‌ها و مدل‌های متفاوتی از ساعت‌های دیواری کوچک و بزرگ در بازار موجود است و زینت بخش چیدمان داخلی خانه شما می‌باشند.

طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل از تخصص‌های پرطرفدار بوده و تاثیر فراوانی بر زیباسازی فضای داخلی منزل و ایجاد حس آرامش و انرژی مضاعف در فضای امن خانه خواهد داشت. تا چند سال اخیر طراحی داخلی خانه از اهمیت بسیار کمی برخوردار بود و کمتر کسی با استفاده از این اصول به چیدمان خانه خود می‌پرداخت. امروزه به دلیل گسترش اینترنت، فضاهای مجازی، معرفی متدهای مورد استفاده در این مهارت، طراحی خانه و چیدمان آن به عنوان یکی از موارد ضروری در تغییر و آراستگی خانه محسوب می‌گردد.

ساعت دیواری دکوری

تاثیر ساعت دیواری در دکوراسیون خانه

انتخاب ساعت دیواری مناسب و نقش موثر آن در زیبایی دکوراسیون و چیدمان منزل از فاکتورهای بسیار مهمی می‌باشد که نادیده گرفته شده و از اهمیت ناچیزی برخوردار می‌باشد. طرح‌های جدید و مدرن دکوراسیون منزل به نقش بسیار مهم و تاثیرگذار ساعت دیواری در زیباسازی فضای داخل خانه پرداخته و ایده‌های شگفت انگیز و منحصر به فرد فراوانی را به دوستداران این حیطه ارائه نموده است. انتخاب ساعت دیواری اهمیت بسیار زیادی داشته و استفاده از آن در کنار چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن تاثیر فوق العاده ای در ایجاد زیبایی فضای داخل منزل خواهد داشت. در این مقاله به بررسی نقش ساعت دیواری در زیبایی دکوراسیون داخلی پرداخته و سبک‌های مختلف ساعت‌های دیواری را برای علاقه مندان به حیطه طراحی و دکوراسیون معرفی خواهیم نمود.

انتخاب انواع ساعت دیواری در دکوراسیون داخل منزل

توجه به نوع ساعت دیواری منتخب تاثیر به سزایی در زیبایی  و آراستگی در دکوراسیون داخلی منزل داشته و پیشنهاد می‌شود مطابق با الگوی دکوراسیون داخلی مورد استفاده در چیدمان، ساعت دیواری را انتخاب نموده و نسبت به رنگ، سایز و طرح آن دقت نمایید.

تاثیر ساعت دیواری بر دکوراسیون

ساعت دیواری کلاسیک

ساعت‌های دیواری کلاسیک از جمله ساعت‌های دیواری پرطرفدار و سازگار با انواع سلیقه‌ها هستند و در بسیاری از طرح ها، رنگ‌ها با استفاده از مصالح متفاوت طراحی و در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرند. یکی از انواع ساعت‌های دیواری کلاسیک محبوب و قابل تطبیق با چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل، ساعت دیواری کلاسیک چوبی است که بسیار مجلل بوده و زیبایی دوصد چندانی در فضای داخلی منزل ایجاد می‌نماید. امروزه طرح‌های مختلف ساعت‌های دیواری کلاسیک با استفاده از پی وی سی، ام دی اف، شیشه و آینه طراحی شده و از ابعاد بزرگتری نسبت به سایر ساعت‌های دیواری برخوردار می‌باشد. ساختار این مدل از ساعت‌های دیواری به دلیل طراحی ویژه و خوانا بودن اعداد موجود در صفحه ساعت مناسب فضای اتاق نشیمن بوده و جلوه ویژه خواهد داشت.

ساعت دیواری مدرن

این سبک از ساعت‌های دیواری در جمعیت جوانان طرفداران بیشتری داشته و در اشکال متفاوتی مطابق با سلیقه‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود. این سبک از ساعت‌های دیواری در دکوراسیون اتاق‌های خواب کاربرد بیشتری داشته و به ندرت در فضای اتاق نشیمن و پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیشتر این مدل از ساعت‌ها توسط اعداد یونانی و انگلیسی در قالب آینه، قاب عکس و سایر وسایل تزیینی طراحی شده و زینت بخش دیوارهای بزرگ اتاق نشیمن خواهد بود. استفاده از این نوع ساعت‌های دیواری در کنار دکوراسیون و چیدمان مدرن فضای داخل منزل بسیار زیبا بوده و تصویری زیبا از قاب منزل  شما خلق خواهد نمود.

ساعت دیواری چوبی

چیدمان و دکوراسیون چوبی از قدیمی‌ترین و زیباترین نوع طراحی داخلی منزل و سایر مکان‌های مسکونی بوده و طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. دکوراسیون‌های چوبی از حس آرامش و لطافت بسیار زیادی برخوردار بوده و وابسته به تغییرات دنیای مد و طراحی نخواهد بود. ساعت‌های دیواری چوبی در کنار سایر لوازم و تجهیزات چوبی داخل منزل مانند آینه، مبلمان، دکور و لوستر بسیار جذاب بوده و از دکوراسیون‌های خاص و منحصر به فرد به شمار می‌آید.

تاثیر ساعت دیواری پاندول دار و ایستاده در دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون به سبک سنتی و قدیمی از سبک‌های مورد علاقه در جمعیت افراد میانسال است. در این سبک از طراحی و چیدمان منزل استفاده از ساعت دیواری پاندول دار در مدل‌های مختلف طرفداران بسیار زیادی داشته و ترکیبی زیبا در کنار گرامافون، کنسول و آینه‌های قدیمی خواهد داشت. ساعت‌های دیواری پاندول دار در انواع چوبی و برنز در بازار موجود است و بسته به نوع دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند. ساعت‌های ایستاده احتیاج به فضای بیشتری داشته و معمولا در طراحی فضاهای بزرگ از آن استفاده می‌شود.

ساعت دیواری پاندول دار

توجه به رنگ ساعت‌های دیواری در طراحی دکوراسیون

رنگ، یکی از مهمترین فاکتورهای موثر در زیبایی دکوراسیون داخلی است و احتیاج به اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. اصول انتخاب رنگ در تجهیزات داخلی خانه از قوانین بسیار زیادی پیروی نموده و اندازه فضای مورد نظر، یکی از مهمترین فاکتورهای موثر در این انتخاب می‌باشد. پیشنهاد می‌شود از ساعت‌های دیواری در سبک‌های مختلف با رنگ روشن در فضاهای کوچک‌تر استفاده نموده و با انتخاب یک ساعت دیواری شیک، محیط خود را بزرگ‌تر و فضادار جلوه دهید. ساعت دیواری‌های تیره، به ویژه چوبی از انتخاب‌های مناسب و پرطرفدار در مکان‌های بزرگ و روشن است و می‌تواند یک توازن فوق العاده زیبا و خوشایند در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد نماید. معمولا رنگ‌های قهوه ای در طیف روشن تا تیره، طوسی، قرمز و مشکی از رنگ‌های محبوب و پرطرفدار ساعت‌های دیواری مختلف بوده و در مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. رنگ‌های سفید، صورتی، سبز روشن، گلبهی و شیری از رنگ‌های ویژه و بسیار محبوب در انتخاب ساعت‌های دیواری‌های مختلف به ویژه ساعت‌های مدرن و بزرگ است.

توجه به سایز ساعت‌های دیواری

پیش از هر چیزی باید توجه داشت که سایز ساعت‌های دیواری از فاکتورهای تاثیرگذار در زیبایی و جذابیت دکوراسیون منزل بوده و مانند موارد قبلی با توجه به سایر تجهیزات و فضای مورد نظر انتخاب خواهد شد. پیشنهاد افراد متخصص در این زمینه، انتخاب ساعت‌های بزرگ در فضاهای بزرگ، به ویژه دیوار اتاق نشیمن و انتخاب ساعت‌های کوچک در فضاهای کوچک، به ویژه اتاق کودک و اتاق خواب می‌باشد. نصب ساعت‌های دیواری در کنار آینه، میزهای پذیرایی و چراغ‌های مشعلی بسیار زیبا بوده و جلوه ای دو صد چندان خواهد داشت. توصیه می‌شود با توجه به اصول طراحی دکوراسیون داخلی چیدمان، محیط کار و فضاهای مختلف را انجام داده و از داشتن یک فضای زیبا و بی نظیر لذت ببرید.

خدمات میعاد تایم

فروشگاه اینترنتی میعاد تایم در راستای صرفه جویی در وقت و هزینه  شما عزیزان خدمات قبل و بعد از فروش ارزشمندی در نظر گرفته است که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم :

تمامی محصولات این فروشگاه علاوه بر ضمانت شرکتی که برای هر محصول وجود دارد، 1 سال ضمانت فروشگاه را نیز به شما عزیزان هدیه می‌دهد، علاوه بر این ضمانت اصالت کالا، ضمانت بازگشت وجه بدون قید و شرط در صورت وجود خرابی و یا پسندیده نشدن ساعت، ارسال رایگان بصورت پستی و درصورت تمایل ارسال از طریق پیک برای خریدی مطمئن برای شما در نظر گرفته است.