ست کردن ساعت دیواری

ساعت دیواری جزء مهم و تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی بوده و خواهد بود و همچنان هم این محبوبیت خودش را در حوزه دکوراسیون در بین همگان حفظ کرده است. ساعت دیواری به عنوان آخرین قطعه از پازل در طراحی دکوراسیون شما می تواند عمل کند و به سرعت با زیبایی ساعت، این زیبایی را به فضا دکوراسیون منعکس کند. علیرغم کاهش وابستگی به ساعت های دیواری به دلیل ظهور تلفن های همراه و ساعت های هوشمند، این بدان معنا نیست که ساعت های دیواری دیگر در خانه های ما مورد استفاده قرار نمی گیرد. حتی می توان با جرات گفت که در اکثر فضاها مختلف چه اداری و چه مسکونی حداقل یک ساعت دیواری بر روی دیوارهای آن محیط نصب شده است.

از آنجایی که نمی توان کارکرد اصلی ساعت های دیواری را دیگر صرفاً نشان دادن زمان دانست، طراحی ساعت های دیواری می تواند از سنتی تا ساعت دیواری لوکس متغیر باشد. اگر در مورد ست کردن ساعت دیواری با سایر وسایل منزل مطمئن نیستید، این مقاله می تواند چراغ راهنما شما باشد. ما نکات بسیار کاربردی را توسط این مقاله با شما به اشتراک می گذاریم.

نحوه و نکات ست کردن ساعت دیواری

نحوه و نکات ست کردن ساعت دیواری

طرح ساعت هماهنگ با دکوراسیون

هنگام انتخاب یک ساعت دیواری، مطمئن شوید که ساعت انتخابی شما با سبک کلی دکوراسیون محیط هارمونی داشته باشد تا منجر به زیباتر شدن محیط شود. سبک ساعت باید با طرح کلی، سبک مبلمان و ترکیب رنگی استفاده شده در محیط هماهنگ باشد. ساعت دیواری سایز بزرگ که با متریال چوب مقاوم و اعداد رومی برای شما در فروشگاه های مختلف من جمله فروشگاه میعاد تایم موجود شده اند، برای دکوراسیون های کلاسیک می تواند انتخابی مهم باشد. در حالی که ساعت‌های ساده‌تر برای فضا و سبک مینیمالیستی ایده‌آل هستند. ساعت دیواری کلاسیک برای دکوراسیون کاملا مدرن و مینیمال مناسب نیست و در عین حال بلعکس هم همینطور است؛ ساعت دیواری ساده برای طراحی کلاسیک و مبلمان مجلل مناسب نیست.

محیط و مکان نصب ساعت دیواری

هنگامی که به نحوه نصب کردن ساعت دیواری متمرکز می شوید، در نظر داشته باشید که بازدیدکنندگان و کسانی که به محیط کاری یا مسکونی شما وارد می شوند، قبل از توجه به زمان، سلیقه شما را از طریق ساعت دیواری انتخابی شما درک می کنند، زیرا ساعت های دیواری عناصر مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون خانه تلقی می شوند که مستقیما به سلیقه صاحب آن مکان بستگی دارند. بنابراین، هنگام نصب ساعت دیواری، روی جنبه هایی مانند اندازه، محل قرارگیری و تعامل آن با سایر وسایل خانه خود تمرکز کنید. پس حتما قبل از خرید و انتخاب ساعت مکان مد نظر نصب ساعت دیواری را انتخاب کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

انتخاب درست رنگ ساعت دیواری

انتخاب درست رنگ ساعت دیواری

برای ایجاد هماهنگی، رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ‌های موجود در دکوراسیون باشد و یا حتی هارمونی رنگی با سایر عناصر فضا ایجاد کند. برای سبک‌های کلاسیک و دکوراسیون های سنتی تر، رنگ‌هایی مانند طلایی، نقره‌ای یا قهوه‌ای اغلب مناسب تر هستند. برای دکوراسیون با سبک‌های مدرن، رنگ‌هایی مانند سفید، مشکی یا ساعت دیواری طوسی گزینه‌های خوبی هستند. برای سبک‌های مینیمالیستی دکوراسیون، رنگ‌های ساده و خنثی مانند سفید یا سیاه را انتخاب کنید. البته در قسمت ساعت دیواری مینیمال برای شما طیف گسترده ای از این ساعت ها را موجود کرده ایم.

همچنین برای فضاهای کوچک، از ساعت هایی با رنگ‌های روشن می توانید استفاده کنید تا فضا بزرگتر جلوه داده شود. همچنین برای فضاهای بزرگ تر، می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر یا رنگ‌های متضاد استفاده کنید. مهمترین نکته در انتخاب رنگ ساعت دیواری را می تواند رضایت درونی شما از آن رنگ و ساعت دانست؛ پس مسلما باید ساعتی را انتخاب کنید که در وهله اول رضایت شما را بر انگیزد.‍ در آخر باید به فصل هر رنگی اشاره کنیم. شما می‌توانید از رنگ‌های فصلی برای تزئین خانه خود با ساعت دیواری و ایجاد حس و حال جدید در فضا استفاده کنید.

به عنوان مثال، در بهار و تابستان می‌توانید از رنگ‌های روشن و شاد مانند زرد، صورتی یا آبی استفاده کنید. همچنین در فصول سرد سال یعنی در پاییز و زمستان می‌توانید از رنگ‌های گرمتر و تیره‌تر مانند قرمز، نارنجی یا قهوه‌ای استفاده کنید. باز هم تمام این موارد سلیقه ای است و به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

ابعاد ساعت دیواری انتخابی شما

ابعاد ساعت دیواری انتخابی شما

اندازه ساعت دیواری شما با این موضوع تعیین می‌شود که آیا می‌خواهید ساعت دیواری انتخابی شما تاثیر ظریفی بر زیبایی دکوراسیون بگذارد یا اینکه یک اصالت و ابهتی را با سایز بزرگتر به عنوان اصلی ترین وسیله تزیینی در دکوراسیون نمایش دهد. هنگام انتخاب ابعاد ساعت دیواری، دیوار خاصی را که قرار است محل نصب آن ساعت باشد را در نظر بگیرید و بر اساس آن انتخاب نهایی را داشته باشید. یک ساعت بزرگ در یک فضا گسترده می تواند زیباتر به نظر برسد و همان ساعت بزرگ در فضاهای مسکونی نقلی و کوچک تر شاید جلوه زیبایی نداشته باشند؛ بر این اساس باید یک ساعت دیواری سایز مناسب تر را برای خانه های مسکونی کوچک تر برگزینید.

متریال ساعت دیواری

هنگام در نظر گرفتن نحوه ست کردن ساعت دیواری، جنس و متریال ساعت یک عامل بسیار مهم می تواند باشد. پلاستیک مقرون به صرفه ترین گزینه برای ساعت دیواری است که در رنگ های مختلف موجود است که به راحتی می تواند مکمل هر سبک دکوراسیون داخلی باشد. با این حال ساعت دیواری پلاستیک در مقایسه با موادی مانند فلز یا چوب، دوام کمتری دارد. متریال چوب به دلیل جذابیت بصری و دوام منحصر به فردش، یک ماده بسیار محبوب برای دکوراسیون منزل است. چرا که فضایی گرم و دلنشین به فضای داخلی می بخشد و طبیعت را به فضا هر محیطی اضافه می کند.

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی و انتخاب ساعت دیواری چوبی می تواند فضایی دنج و دلپذیر را در خانه ایجاد کند. برای دکوراسیون کلاسیک، چوب بهترین انتخاب است. ساعت های دیواری فلزی برای محیط های مدرن و مینیمالیستی مناسب هستند، با فلز آبکاری شده که طرحی براق را به ساعت دیواری اضافه می کند.

هدف از استفاده ساعت دیواری

هدف از استفاده ساعت دیواری

هدف شما از خرید و انتخاب یک ساعت دیواری چیست؟ آیا قصد دارید صرفا یک ابزاری داشته باشید که به وسیله آن از زمان مطلع شوید یا به ارزش وجودی یک ساعت دیواری در حوزه دکوراسیون پی برده اید و قصد دارید یک ساعتی مثل ساعت دیواری فانتزی، کلاسیک یا مدرن را انتخاب کنید که جنبه زیبایی داشته باشد. به هر حال باید اول از هدف خود از خرید ساعت دیواری مطلع شوید. اگر قصد شما صرفا تشخیص زمان است؛ پس بهتر است ساعتی بزرگتر انتخاب کنید که اعداد را با اندازه بزرگ و خوانا و فونت مشخص در صفحه ساعت نمایش دهد.

ولی اگر قصد شما از انتخاب ساعت دیواری استفاده از جنبه تزیینی این وسیله است. پس باید موارد دیگری هم مثل رنگ و طرح و متریال ساعت دیواری را مد نظر قرار دهید.

نکات تکمیلی این مقاله

ست کردن ساعت دیواری در خانه به هماهنگی و هارمونی ساعت با سایر عناصر موجود در فضا بستگی دارد. هیچ توضیح و نکات رسمی و جدی در مورد ست کردن ساعت دیواری در هر خانه وجود ندارد و نمی توان گفت که حتما باید این کارها را انجام دهید؛ اما با نکاتی که در این مقاله به شما ارائه داده ایم، صد در صد می توانید روند بسیار بهتری را در زیبایی دکوراسیون با انتخاب ساعت دیواری پیش بگیرید و در نهایت سبک کلی دکوراسیون خود را بهبود ببخشید. ولی باز هم به این موضوع اشاره می کنیم که مهمترین نکته رضایت و سلیقه شخصی شما است.