نکات مهم جهت راه اندازی ساعت های دیواری و گرند فادر (کنار سالنی):

  1. جهت افزایش طول عمـر کارکرد موتـور ساعت دیواری یا ساعت ایستاده بهتر است از باطری‌های تیپ آلکالاین (ALKALINE) با کیفیت بالا استفاده کنید.
  2. محل قرار گرفتن ساعت بر روی دیوار یا روی زمین بسته به نوع ساعت، حتماً باید تراز باشد. درغیراینصورت آونگ (پاندول) ساعت به درستی کار نمی‌کند.
  3. برای تنظیم زمـان حتما عقـربـه‌های ساعت در جهـت ساعت گرد بچرخانید در غیر اینصورت موتـور ساعت به مرور زمان آسیب می بیند و  خراب می شود.
  4. برای قرار دادن باطری، لازم است ابتدا قسمت منفی را جای گذاری نموده و سپس قسمت مثبت را در جای خود قرار دهید. همچنین جهت خارج کردن باطری ابتدا قسمت مثبت را کمی به طرف داخل فشار داده و سپس به سمت بیرون بکشید.
  5. جهت راه انداری آونگ (پاندول) ابتدا قفل آن را آزاد و سپس باطری مربوط به آن را جای گذاری کنید تا حرکت زیبای پاندول زیبایی ساعت را دوچندان کند.

همچنین در مقاله ای با عنوان " نحوه انتخاب ساعت دیواری جدید مناسب برای خانه خود " برای شما بیشتر توضیح داده ایم. انتخاب یک ساعت دیواری جدید نیاز به بررسی دقیق دارد تا اطمینان حاصل شود که جذابیت چشمگیری به محیط اضافه کند و علاوه بر آن پرکاربرد هم باشد و نیاز های شما را از یک ساعت دیواری مطمئن برآورده کند. در این مقاله هم بیشتر این مورد را شرح داده ایم.
راه اندازی و تنظیم زنگ:

موتور زنگ ساعت دیواری و ایستاده از قسمت‌های مختلف شامل ولوم (جهت تنظیم صدای ملودی)، دکمه قرمز (جهت تنظیم تعداد زنگ‌ها هنگام نمایش ساعت)، دکمه سلکتور (تعیین کننده نوع ملودی که چهار حالت دارد) می‌باشد.

نکته: اگر در بالای دکمه سلکتور کاغذ کوچکی مبنی بر نمایش نوع ملودی باشد این دستگاه در هر حالت از 11 شب الی 6 صبح زنگ نمی‌زند. اگر کاغذ کوچک وجود نداشته باشد. سلکتور فقط در حالت شماره 3 از 11 شب الی 6 صبح زنگ نمی‌زند.

برای تنظیم ملودی ساعت ابتدا ساعت را بر روی 5:30 تنظیم کنید، حتماً دکمه قرمز رنگ را 12 بار بعد از قرار دادن باطری فشار دهید، سپس ساعت خود را به حالت قبلی تنظیم نمایید. چنانچه بخواهید ساعت را بین ساعت 6 بعد از ظهر الی 5 صبح تنظیم کنید، حتما دکمه قرمز رنگ را 12 بار بعد از قرار دادن باطری فشار دهید، سپس ساعت خود را به حالت قبلی تنظیم نمایید.

در روش دوم، می توانید ساعت را به ساعت کنونی تنظیم کنید و با دکمه قرمز رنگ زنگ ساعت را تنظیم کنید. نکته ای که وجود دارد این است که از ساعت 11 شب تا 6 صبح زنگ نواخته نمی شود.بنابراین اگر دکمه قرمز را بزنید و صدای زنگ شنیده نشود پس متوجه می شویم بین ساعت 11 تا 6 صبح قرار داریم. در این حالت دکمه را به صورت متوالی می زنیم تا اولین بار صدای زنگ در ساعت 6 صبح شنیده شود. اکنون زمان آن رسیده که تعداد زنگ ها را با ساعت کنونی تنظیم کنید، از ساعت 6 تا ساعت کنونی شمارش را انجام می دهیم. مثلا اگر الان ساعت 17:30 دقیقه باشد، باید تا عدد 17 شمارش را انجام دهیم. یعنی باید 11 بار دکمه قرمز را بزنیم. با انجام مواردی که در بالا توضیح داده شد براحتی می توانید زنگ ساعت را تنظیم کنید.

امروزه تولید کننده ها با توجه به نیاز و تقاضای بازار انواع مدل های ساعت دیواری و ساعت ایستاده را در طرح های مختلف و حتی رنگ بندی تولید و وارد بازار می کنند. به همین خاطر از این دو وسیله کاربردی برای جذاب تر کردن دکور منزل و محیط کار هم استفاده می شود. برای مثال شما می توانید ساعت دیواری را در کنار دیوارکوب های تزیینی از جمله انواع تابلو چوبی قرار دهید و جلوه متفاوت تری به دکوراسیون داخلی خود بدهید و یا اینکه ساعت های ایستاده را در کنار سایر وسایل دکوری مانند تلفن سلطنتی و کلاسیک و یا حتی رادیو کلاسیک و شارژی قرار دهید.

ما در فروشگاه میعادتایم با تنوع بیش از 200 مدل از انواع ساعت دیواری، ایستاده و سایر لوازم دکوری در خدمت شما عزیزان هستیم و برا ی اطمینان خاطر شما خدمات ارزشمندی مانند ضمانت سلامت و اصالت، گارانتی معتبر، 10 روز مهلت تست و ارسال رایگان را نیز در نظر گرفته ایم تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با استفاده از موبایل خود تمامی محصولات را بررسی، مقایسه و درنهایت انتخاب کنید.

ساعت ایستاده دنیایی دارد که از گذشته تا به امروز هنوز هم محبوبیت خودش را حفظ کرده است. بر این اساس کشف ساعت ایستاده می تواند بسیار جذاب باشد. در مقاله ای با عنوان  کاوش در دنیای ساعت ایستاده و معرفی نکات لازمه اطلاعات بسیار جذابی را به شما ارائه دادیم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.