راهنمای خرید مجسمه دکوری شیک

یکی از اجزاء دکوری مهم، انتخاب یک مجسمه دکوری شیک است که می تواند فضای یک مکان را تغییر دهد. انتخاب مجسمه به عنوان یکی از المان های قدیمی در دکوراسیون، همچنان کاربرد گسترده ای در این حوزه دارد. در ادامه به بررسی انواع مجسمه های دکوری و نحوه کاربرد آن در دکوراسیون های داخلی می پردازیم.

انواع مجسمه های دکوری شیک

انواع مجسمه های دکوری شیک

امروزه تنوع بالایی از انواع مجسمه دکوری شیک برای استفاده در محیط های مسکونی، تجاری و اداری عرضه می شوند. تنوع در طراحی این محصول باعث شده که انتخاب یک مجسمه مناسب کار چندان راحتی نیز نباشد. امروزه شرکت های تولید کننده مجسمه های دکوری از طرح و نمونه های مختلفی متناسب با شرایط و سلیقه مخاطبان استفاده می کنند. برخی از مجسمه های متنوع دکوری شامل موارد زیر می باشند.

 •  انواع مجسمه های فلزی
 • طرح های تاریخی و فرهنگی
 • نمونه های طناب بافی
 • مجسمه های هنری دکوری
 • مجسمه های جنسیتی
 • طرح و نمونه های سنتی

استفاده از سبک های مختلف در طراحی مجسمه دکوری شیک

یکی از فاکتورهایی که باعث می شود هنگام انتخاب یک مجسمه دکوری شیک با دامنه وسیعی از محصولات روبرو شویم، کاربرد سبک های مختلف در طراحی این محصول است. در ساخت مجسمه ها نیز مانند بسیاری از وسایل تزئینی دیگر از سبک های گوناگون استفاده شده است. امروزه مجسمه های تزئینی و هنری به صورت کلی در دو دسته بندی مدرن و کلاسیک قرار می گیرند. نمونه‌های مدرن نسبت به سبک‌های کلاسیک طرفداران بیشتری دارند که دلیل آن نیز انتخاب دکوراسیون مدرن در اکثر فضاهای مسکونی، اداری و تجاری می‌باشد.

پیکر تراشه ها و مجسمه های چوبی در دسته بندی انواع مجسمه های دکوری شیک کلاسیک قرار می گیرند. سبک کلاسیک اگرچه طرفداران کمتری نسبت به مدرن دارد ولی همچنان یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون به شمار می آید. استفاده از مجسمه های کلاسیک شیک در یک مکان با سایر جزئیات در این سبک می تواند زیبایی فضا را چندین برابر کند. امروزه امکان طراحی و ساخت انواع مجسمه های دکوری در سبک های مدرن و کلاسیک وجود دارد.

کاربرد مجسمه دکوری در دکوراسیون منزل

کاربرد مجسمه دکوری در دکوراسیون منزل

استفاده از مجسمه های تزئینی در دکوراسیون خانه به عنوان یک روش هنری و از نظر بصری دلپذیر برای افزایش زیبایی شناسی و فضای کلی یک فضا عمل می کند. استفاده از یک مجسمه دکوری شیک باعث می شود تا از یک المان جذاب در محیط زندگی یا محل کار خود استفاده کرد. امروزه مجسمه های دکوری برای ایجاد فضایی جذاب در اکثر محیط های مدرن و کلاسیک به کار می روند. یکی از مواردی که در ساخت مجسمه ها به وضوح دیده می شود، استفاده از تندیس حیوانات زیبا و افراد شناخته شده است. در حال حاضر طرح های فانتزی و دکوری مجسمه ها بسیار بیشتر از گذشته شده که دلیل آن نیز اهمیت حوزه دکوراسیون در زندگی انسان ها بوده است. محصول مجسمه اسب ققنوس هم یکی از این سری محصولات است.

 با گنجاندن مجسمه‌هایی که با دقت ساخته شده‌اند، چه از فلز، سنگ یا چوب ساخته شده باشند، در قسمت‌های مختلف خانه مانند اتاق نشیمن، راهرو یا حتی فضاهای بیرونی، می‌توان فوراً حسی از پیچیدگی و ظرافت ایجاد کرد. این مجسمه ها نه تنها به عنوان نقاط کانونی عمل می کنند، بلکه به دیوارها یا گوشه های ساده هر فضایی نیز عمق و بافت می بخشند. از قطعات انتزاعی و هنری که احساسات را برمی انگیزد تا مجسمه های سنتی یا فیگوراتیو که زیبایی و ظرافت بی انتها را به نمایش می گذارند، طیف گسترده ای از گزینه ها برای مطابقت با هر سبک شخصی و سلیقه ای موجود است. سلیقه صاحب فضا و خانه با مجسمه استفاده شده در محیط نشان داده می شود و در عین حال محیطی دلپذیر برای ساکنین و مهمانان ایجاد می کند.

نکات مهم در خرید مجسمه دکوری شیک

تمام افرادی که به دنبال ایجاد یک فضای شیک در دکوراسیون داخلی خود هستند باید خرید یک یا چند مجسمه دکوری شیک را در نظر داشته باشند. با توجه به تنوع بالای محصولات دکوری در بازار، در نظر گرفتن برخی از نکات باعث می شود تا انتخاب درست تری در خرید این محصول داشت. انتخاب درست مجسمه دکوری می تواند روی زیبایی و جذابیت محیط به صورت مستقیم تاثیرگذار باشد. برخی از مهمترین نکات را در ادامه توضیح خواهیم داد.

نحوه کاربرد مجسمه

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید یک مجسمه دکوری شیک باید به آن توجه کرد، نحوه کاربرد آن است. باید در ابتدا مشخص شود که مجسمه در کجا و چه مکانی استفاده خواهد شد و سپس با توجه به شرایط موجود،  مناسب ترین نوع آن را تهیه کرد. قطعا نوع مجسمه ای که در راهرو قرار داده خواهد شد با نمونه ای که برای دکوراسیون اتاق کار انتخاب می شود، متفاوت می باشد.

هماهنگی سبک مجسمه دکوری شیک با منزل

هماهنگی سبک مجسمه دکوری شیک با منزل

موقع خرید یک مجسمه دکوری شیک باید به این نکته توجه کرد که این کالا بخشی از یک دکوراسیون خواهد بود. به همین دلیل انتخاب سبک و طرح مجسمه باید متناسب با سبک دکوراسیون مکان مورد نظر باشد. این مجسمه ها نیز مانند بسیاری از کالاهای دکوری دیگر در طرح و سبک های گوناگون ساخته می شوند. به عنوان مثال برای سبک های مدرن و مینیمال می توان از مجسمه های فلزی و برنزی استفاده کرد. برای سبک های کلاسیک نیز مجسمه های چوبی انتخاب بهتری هستند و هماهنگی بیشتری با سایر قسمت های دکوراسیون دارند.

سایز و اندازه مجسمه دکوری

قطعا اندازه و سایز یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب یک مجسمه دکوری شیک به شمار می آید. مساحت و فضایی که مجسمه روی آن قرار خواهد گرفت نیز در انتخاب ابعاد و اندازه مجسمه تاثیرگذار است. در صورتی که مجسمه برای استفاده روی میز‌های عسلی، میز تلویزیون یا قفسه ها استفاده می‌شود باید متناسب با ابعاد و اندازه آنها انتخاب شود. برای کاربرد مجسمه های دکوری در فضای خالی یا گوشه ای از یک مکان نیز باید سراغ نمونه های بزرگ رفت.

طرح و مدل مجسمه دکوری

یکی از ویژگی های مهم انواع مجسمه دکوری شیک، طرح های خاصی هستند که در ساخت این محصولات به کار می روند. طرح های پرطرفدار  مجسمه که معمولا مورد توجه بسیاری از سلیقه ها قرار می گیرد، نمونه های حیوانی، مفتولی  و تزئینی می باشند. انتخاب هر کدام از طرح ها باید متناسب با سبک و نوع دکوراسیون داخلی مکان باشد. تناسب بین نوع دیزاین مکان و طرح مجسمه، باعث بالا رفتن جذابیت فضا می شود. محصول مجسمه گاو چکشی پتینه زنگ آهن هم می تواند انتخاب مناسبی باشد.

بهترین جنس در یک مجسمه دکوری شیک

در ساخت انواع مجسمه دکوری شیک، مواد و متریال های مختلفی استفاده شده است. چون این محصول جنبه تزیینی دارد، کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آن اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از پرطرفدارترین مواد برای ساخت مجسمه های دکوری، چوب است که کاربرد بسیار بالایی داشته است. از دیگر موادی که می توان در ساخت این محصولات استفاده کرد، رزین، پلی استر و فلز می باشند. انتخاب هر کدام از مجسمه ها با مواد اولیه گوناگون، به سلیقه و سبک مخاطب با توجه به شرایط مکان مورد نظر بستگی دارد.

مکان های مناسب برای قرار دادن مجسمه دکوری

مکان های مناسب  برای قرار دادن مجسمه دکوری

قطعا انتخاب بهترین مجسمه دکوری شیک نمی تواند افراد را به هدف یا خواسته خود برساند. برای قرار دادن یک مجسمه در معرض دید افراد باید یک مکان مناسب نیز برای آن انتخاب شود. شاید برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شود که بهترین مکان برای قرار دادن مجسمه کجاست و باید چه ویژگی هایی داشته باشد. یکی از مواردی مهم در انتخاب یک مکان مناسب برای قرار دادن مجسمه های دکوری، سایز آن است. مجسمه‌های کوچک را می‌توان روی قفسه یا میز قرار دارد و از نمونه‌های بزرگ نیز می توان در گوشه های خالی فضا استفاده کرد. سایر موارد مثل میزا رفت و آمد در یک مکان یا طراحی دکوراسیون خاص یم بخش از مکان می تواند روی استفاده مجسمه در یک مکان مناسب تاثیرگذار باشد.

به صورت کلی کاربرد یک مجسمه دکوری شیک در صورت هماهنگی با سبک دیزاین مکان، در اکثر فضاها امکان پذیر است. هیچ گونه قانون یا محدودیتی در انتخاب یک مجسمه دکوری با ویژگی های خاص برای یک مکان وجود ندارد. به همین دلیل نیز تمام علاقه مندان به مجسمه های دکوری می توانند از این کالا در مکان های زیر استفاده کنند.

 • آشپزخانه ها
 • اتاق های خواب
 • حمام و سرویس های بهداشتی
 • حال و پذیرایی
 • محیط های اداری
 • سالن های اجتماعات و تالارها
 • و...

قیمت مجسمه دکوری

قیمت مجسمه دکوری عوامل متعددی را در ارزش گذاری آن نشان می دهد. اولاً، مواد مورد استفاده در ساخت آن نقش محوری دارند. به عنوان مثال، مجسمه‌هایی که از فلزات درجه یک مانند برنز ساخته شده‌اند، به دلیل دوام و جذابیت زیبایی‌شناختی، قیمت‌های بالاتری دارند. علاوه بر این، پیچیدگی و مهارت سرمایه گذاری شده در مجسمه بر ارزش آن تأثیر می گذارد. بعضی از مجسمه ها با ظرافت بسیار زیبایی طراحی و تولید شده اند و سازنده با مهارت بی نظیر خودش این مجسمه ها را خلق کرده است و مسلما قیمت این مجسمه ها هم باید متناسب با هزینه و زحمت و هنر سازنده این محصول ارزشمند باشد.

جزئیات دقیق، خطوط ظریف، و ظرافت هنری ارزش آن را افزایش می دهد زیرا نشان دهنده سطح استثنایی از مهارت و تلاش است. منشأ یا اهمیت تاریخی مرتبط با مجسمه نیز بر برچسب قیمت آن تأثیر می گذارد. اگر بتوان آن را به یک هنرمند مشهور یا دوره زمانی ردیابی کرد، ممکن است کلکسیونرها مایل به پرداخت هزینه قابل توجهی باشند. در نهایت، تقاضای بازار عوامل دیگری است که بر قیمت گذاری تأثیر می گذارد. داستان عرضه و تقاضا بخش بسیار مهم اقتصاد محسوب می شود. مسلما اگر تقاضا برای یک محصول زیاد باشد ولی عرضه کم یعنی یک محصول خواستار زیادی دارد ولی تعداد کمی از آن محصول یافت می شود، همین امر هم دلیل اصلی افزایش قیمت یک محصول محسوب می شود. برای قیمت مجسمه دکوری هم این امر صدق می کند.

اگر تقاضای زیادی وجود داشته باشد اما در دسترس بودن کمی برای انواع خاصی از مجسمه دکوری وجود داشته باشد، به طور اجتناب ناپذیری هزینه آنها به دلیل نیروی عرضه و تقاضا افزایش می یابد. بنابراین، درک این عوامل مختلف هنگام در نظر گرفتن ارزیابی قیمت مجسمه دکوری بسیار مهم است. در طیف محصولات گسترده و زیبا میعاد تایم و بخش مجسمه دکوری شما می توانید از قیمت 150 هزار تومان 2 میلیون تومان به انواع مجسمه ها دسترسی داشته باشید.

خرید آنلاین مجسمه دکوری

خرید آنلاین مجسمه دکوری

هنگامی که به دنبال خرید آنلاین مجسمه دکوری هستید، مهم است که چندین فاکتور را برای اطمینان از تجربه خرید رضایت بخش در نظر بگیرید. در مرحله اول، خریداران باید به طور کامل در مورد وب سایت یا خرده فروش آنلاینی که قصد خرید از آن را دارند تحقیق کنند. بررسی اعتبار سایت، سیاست بازگشت برای اطمینان از قابلیت جلب اعتماد و کیفیت خدمات بسیار مهم است. علاوه بر این، توصیه می شود که توضیحات محصول، مشخصات را برای هر مجسمه مورد علاقه به دقت مطالعه کنید. این به خریداران این امکان را می دهد که قبل از خرید، کیفیت و اصالت کالا را ارزیابی کنند. در وب سایت میعاد تایم هم توضیحات کامل هر محصول و هر مجسمه در صفحه مربوطه قید شده است و از خریداران درخواست می شود که با دقت به توضیحات و جزییات قید شده در صفحه محصول دقت کنند. چون بسیاری از سوال های ذهن خریداران در صفحه محصول پاسخ داده شده است.

همچنین باید به مواد مورد استفاده در ساخت مجسمه توجه شود زیرا مواد مختلف ممکن است دارای سطوح متفاوتی از دوام یا جذابیت بصری باشند. جدا از این عوامل، توجه به هزینه های حمل و نقل و زمان تحویل به جلوگیری از هرگونه غافلگیری ناخواسته در هنگام پرداخت کمک می کند. خریداران با دقت در فرآیند تحقیق و خرید خود می توانند مجسمه های دکوری منحصر به فرد و زیبایی را تهیه کنند که فضای آنها را با ظرافت و جذابیت افزایش می دهد.