با سلام و ضمن عرض پوزش و تشکر از صبوری مشتریان گرامی به اطلاع می رساند به دلیل ترافیک و شلوغی پایان سال کلیه سفارشات با تاخیر ارسال خواهند شد.
با تبریک فرارسیدن سال نو سفارشاتی که قبل از تاریخ 20 اسفند ثبت می شوند در اولویت خواهند بود در غیر اینصورت ارسال این سفارشات به بعد ایام نوروز موکول خواهد شد.

لامپ‌ها همیشه نمی‌توانند مکان‌هایی از منزل مثل کنج‌ها را روشن کنند و از طرفی نگاه مستقیم به لامپ‌ها باعث آسیب رسیدن به چشم می‌شود و چش ما را اذیت می‌کند و گاهی اوقات نور لامپ‌ها بسیار زننده است و آباژورها می‌توانند این مشکل را حل کنند. آباژورها نور بسیار ملایم‌تری دارند و قابل‌حمل هستند و به راحتی می‌توانند حتی کنج‌ها و گوشه‌های منزل و هر مکانی را روشن کنند. 

شید آباژورها باعث می‌شود که نور به‌صورت مستقیم با چشم ما برخورد نداشته باشد و همین امر هم دلیل بر زیبایی و محبوبیت آباژورها شده است. شید باعث می‌شود که نور به‌صورت ملایم‌تری به محیط منعکس شود و روشنایی ملایم‌تری داشته باشد.

آباژور برای مطالعه

برای مطالعه و هر کار دیگری می‌توانید با روشن‌کردن آباژور یک فضای آرامش‌بخش و دلنشین را برای خود فراهم کنید و به مطالعه و سایر کارها بپردازید. آباژورها علاوه بر این موارد می‌تواند زیبایی خاصی به محیط اضافه کند و در دکوراسیون منزل شما تأثیرگذار باشد.

نوری که آباژورها و سایر وسایل روشنایی می‌دهند می‌تواند در روحیه ما هم تأثیر داشته باشد.

بسته به نیازها و خواسته‌های شما، سبک‌های مختلف آباژور بر اساس نیازهای شما وجود دارد. انجام کمی تحقیق قبل از خرید آباژور می‌تواند به شما کمک کند گزینه‌ای را انتخاب کنید که هم‌نیازهای ظاهری و زیبایی و هم‌نیازهای روشنایی شما را برآورده می‌کند. آباژورهای میعاد تایم به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر زیبایی به آباژورهایی با انعکاس نور آرامش‌بخش دسترسی داشته باشید.


محصولات مرتبط:

آباژور رومیزی لوتوس، چراغ‌خواب مدرن از جنس پلی رزین | مدل 9010

آباژور رومیزی فلزی لوتوس مدل 80804

تاثیر نور بر روحیه

تأثیر نور بر روحیه

نور فقط برای دیدن اجسام کاربرد ندارد. نور تأثیر فوق‌العاده‌ای بر احساس ما دارد. یک روز آفتابی می‌تواند به ما احساس انرژی بیشتری بدهد و به همین ترتیب نور مناسب می‌تواند به ما کمک کند احساس مثبت و هوشیاری بیشتری داشته باشیم. نور مناسب برای هر کاری مهم است، زیرا عملکرد کاری را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود که حس بهتری در حین انجام کاری داشته باشیم. نورپردازی در اتاق نشیمن نیز از این قاعده مستثنی نیست. چه اوقات خوبی باشد که با دوستان و خانواده وقت بگذرانید یا فعالیت‌های انفرادی مانند مطالعه کتاب موردعلاقه خود، انتخاب نور مناسب همیشه می‌تواند محیط را جذاب‌تر و حس بهتری را به شما القا کند.

آباژور نوعی بسیار متنوعی از نورپردازی هستند و جایگزین بسیار خوبی برای لوستر و لامپ‌های سقفی هستند. آباژورها علاوه بر ارائه نور محیطی و کاری مناسب و ملایم، برای ایجاد حس گرما و صمیمیت به اتاق نشیمن، ناهارخوری یا حتی اتاق‌خواب ایده‌آل هستند. آباژورها جواهرات کوچک دنیای نورپردازی هستند. آنها علاوه بر زیبایی به‌خودی‌خود، برای افزودن حال و هوا مثبت به فضا فوق‌العاده هستند.

نکته دوست‌داشتنی در مورد آباژور‌ها این است که نور ملایم و دلپذیر ساطع می‌کنند که احساس واقعی گرما و صمیمیت را ایجاد می‌کند. سعی کنید یک یا دو آباژور، در گوشه‌ها یا طاقچه‌ها در قسمت نشیمن یا ناهارخوری و قفسه‌ها قرار دهید تا حس آرامش بخشی داشته باشید. آباژورها انواع مختلفی دارند که اغلب آباژورهای رومیزی مورداستفاده قرار می‌گیرند و البته آباژورهای ایستاده و پایه‌دار هم هستند و همچنین آباژورهای دیواری که به دیوار متصل می‌شوند.

آباژور مناسب را انتخاب کنید

آباژور مناسب را انتخاب کنید.

پس به این موضوع آگاه شدیم که آباژورها از عناصر مهم در ایجاد روحیه و انرژی مثبت در یک فضا هستند و این امر بر اساس نور مناسبی است که این آباژورها ساطع می‌کنند و باعث ایجاد این احساسات می‌شوند.

علاوه بر ست‌کردن آباژور با دکور داخلی، انتخاب شما از متریال آباژور می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر نحوه انتشار نور داشته باشد و به ملایم‌تر شدن آن و کاهش کنتراست و سایه‌ها کمک کند. به‌عنوان‌مثال، یک آباژور مات که باشید مخمل ساخته شده است، نور را به‌جای منتشر کرده به سمت بیرون به سمت بالا و پایین هدایت می‌کند. در همین حال، یک آباژور با جنس ابریشم یا کتان نیمه شفاف، نوری ملایم و زیبا ایجاد می‌کند.

آباژور انتخاب کنید که با رنگ اتاق هماهنگ باشد.

هنگام انتخاب رنگ آباژور باید به اتاق نشیمن، اتاق‌خواب و هر فضایی قرار است آباژور در آن استفاده شود دقت شود و به‌طورکلی نگاه کرد. شما باید سعی کنید که آباژوری انتخاب کنید که با اتاق یا محیط موردنظر هماهنگ باشد. برای مثال یک اتاق‌خواب نیاز به یک نور ملایم برای آرامش بیشتر دارد و البته شما می‌توانید بنا بر سلیقه خود انتخاب کنید.

انواع آباژور

انواع آباژور

آباژور رومیزی

آباژورهای رومیزی برای هر فضایی یا هر میزی عالی هستند. اگر این آباژورها رو بر روی سطح میز کنار مبلمان قرار دهید محیط دلنشینی را مهیا می‌کند و همچنین فضاهای اطراف را روشن می‌کنند. این نوع آباژور برای روشن‌کردن محیط اطراف مبلمان و فضایی که قصد استفاده از این محصول را داریم، ایده‌آل است. آنها همچنین برای اضافه‌کردن نور بسیار ملایم به یک فضا عالی هستند.

آباژورهای ایستاده

آباژورهای ایستاده به طور گسترده در اتاق نشیمن برای نورپردازی فضاهای بزرگ مانند مبل‌ها یا گوشه‌ها استفاده می‌شود. این لامپ‌ها به هیچ چیزی برای نصب نیاز ندارند، زیرا به‌اندازه کافی پایه بلندی دارند تا مستقیماً روی زمین قرار گیرند. این سری محصولات برای قراردادن نزدیک یا پشت مبلمان، مانند پشت صندلی مطالعه یا کنار مبل ایده‌آل هستند.

قبل از خرید آباژور

سؤال‌های شما قبل از خرید آباژور

ارتفاع آباژور ایستاده و رومیزی چه‌قدر باید باشد؟

به‌طورکلی، ارتفاع آباژور نباید از سطح چشم بلندتر باشد تا از تابش خیره‌کننده و آسیب‌پذیر جلوگیری شود. برای آباژورهای رومیزی، ارتفاع میز و لامپ با هم باید برابر با ارتفاع آباژورهای ایستاده اتاق باشد. با درنظرگرفتن این دو نکته کلیدی، می‌توانید آباژورهایی را انتخاب کنید که هم کاربردی و هم جذاب باشند.

برای یک فضا چند آباژور نیاز است؟

این مورد بستگی به‌اندازه فضا و نیاز شما از میزان نور و روشنایی دارد. به‌عنوان‌مثال، برای یک اتاق نشیمن کوچک، یک آباژور در گوشه اتاق کافی است. یک اتاق بزرگ‌تر ممکن است به دو یا سه آباژور برای روشنایی یکنواخت نیاز داشته باشد. باز هم این مورد کاملاً سلیقه‌ای است و شما می‌توانید متناسب باسلیقه خود انتخاب کنید. خیلی‌ها به نور بسیار زیاد عادت دارند و خیلی از افراد هم نور ملایم را بیشتر می‌پسندند و این کاملاً سلیقه‌ای است.

آیا باید آباژورها با هم هماهنگ و ست باشند؟

مسلماً اگر آباژورها با هم هماهنگ و از طرفی با دکوراسیون شما منطبق باشند، زیباتر می‌شود؛ ولی این بستگی به سبکی دارد که شما دنبال آن هستید. یک سبک سنتی‌تر معمولاً دارای آباژورهای مشابه است. بااین‌حال، بسیاری از سبک‌ها مخصوصاً دکوراسیون مدرن‌تر از آباژورهای منطبق استفاده نمی‌کنند و نیازی نیست که در دکوراسیون مدرتن‌تر حتماً تمام آباژورها با هم هماهنگ باشند. هر آباژور باید مکمل دیگری باشد، اما هر آباژور می‌تواند یک محصول منحصربه‌فرد باشد.

پایه آباژور

پایه آباژور

پایه‌های آباژور نکته دیگری است که باید به آن دقت کنید. شما اگر آباژور را برای یک میز می‌خواهید و پس باید یک آباژور رومیزی شیک انتخاب کنید؛ ولی اگر تمایل دارید که در کنار اتاق نشیمن و از آباژور استفاده کنید، می‌توانید آباژور پایه‌دار و ایستاده را انتخاب کنید. ولی باید به پایه آباژور دقت کنید که از جنس خوبی طراحی شده باشد و همچنین پایه آباژور بخش اصلی این محصول است و باید به زیبایی پایه هم دقت کرد.

 نکات پایانی

در این مقاله در مورد آباژورها برای شما اطلاعاتی ارائه کردیم و همچنین بررسی کردیم که نورها چه تأثیری مثبتی می‌توانند در روحیه داشته باشند و نکاتی را برای شما اعلام کردیم که قبل از خرید آباژور می‌تواند به شما کمک کند که انتخاب مناسبی داشته باشید.