خرید ساعت دیواری جهیزیه عروس یکی از مهمترین فاکتورها در خرید دشوار جهیزیه به شمار می‌رود. اگر بخواهیم کالاهای مهم در جهیزیه را در یک دسته بندی خاص قرار دهیم، قطعا ساعت دیواری نیز در این دسته بندی قرار خواهد گرفت. ساعت‌ها نه تنها در بیان زمان، بلکه در ایجاد یک دکوراسیون فوق العاده و منحصر بفرد نیز نقش انکار ناپذیری را در بر دارند. شاید برخی از افراد بر این باور باشند که استفاده از ساعت‌های دیواری در حال منسوخ شدن است. در حالی که با یک نگاه بسیار کوتاه به انواع ساعت‌های دیواری طراحی و دیزاین شده، می‌توان همچنان نیز شاهد حضور پررنگ آنها در بسیاری از دکوراسیون‌های خاص و مجلل بود.

شاید در زمان بازدید از یک جهیزیه به دنبال تابلوهای نقاشی، تابلو فرش و ... بر روی دیوارها نبود اما قطعا عدم وجود ساعت دیواری، بسیار قابل لمس خواهد شد. بنابراین وجود ساعت دیواری در جهیزیه بسیار ضروری تلقی می گردد.

راهنما انتخاب ساعت دیواری جهیزیه عروس

راهنما انتخاب ساعت دیواری جهیزیه عروس:

 خرید ساعت دیواری جهیزیه عروس زمانی هوشمندانه رقم می‌خورد که بر اساس فاکتورهای خاصی انجام پذیرد. عوامل بسیار زیادی می‌توانند بر روی انتخاب هوشمندانه‌ی ساعت دیواری موثر باشند که در صورت عدم توجه به آنها قطعا با یک انتخاب نامناسب و در نتیجه پرداخت هزینه اضافی مواجه خواهید شد. در ادامه به راه‌های مبتکرانه و خلاقانه‌ای جهت خرید این نوع از ساعت‌ها اشاره شده است. لذا با تکیه به آنها می‌توانید یک خرید ایده‌آل و مقرون به صرفه را تجربه نمایید. همراه ما باشید تا از این نکات طلایی و ایده آل بهره‌مند گردید:

سبک خانه شما چیست؟

 یکی از المان‌های بسیار مهم برای انتخاب ساعت دیواری جهیزیه عروس در نظر گرفتن سبک خانه نو عروس است. این امر فقط برای نو عروسان صدق نمی‌کند. بلکه تمامی افراد برای برخورداری از یک دکوراسیون خارق‌العاده و چشم نواز باید در انتخاب تمامی المان‌ها از جمله ساعت دیواری، نهایت دقت را به کار ببندند. این روزها شاهد انواع سبک‌های مختلف برای دکوراسیون خانه هستیم. توجه به نوع دکوراسیون فضا و همچنین هماهنگی ساعت دیواری با سبک محل نصب آن بسیار ضروری خواهد بود. از انواع سبک‌هایی که این روزها شاهد استفاده از آنها برای خرید جهیزیه عروس هستیم عبارتند از:

 • سبک مینیمالیستی
 • سبک کلاسیک
 • سبک نئوکلاسیک
 • سبک مدرن

و بسیاری از موارد دیگر. توجه به هر کدام از سبک‌های ذکر شده برای انتخاب و خرید ساعت دیواری جهیزیه عروس بسیار ضروری خواهد بود.


انتخاب باکیفیت‌ ترین ساعت دیواری جهیزیه عروس

انتخاب باکیفیت‌ ترین ساعت دیواری جهیزیه عروس:

این روزها شاهد عرضه‌ی انواع ساعت دیواری جهیزیه عروس توسط برندهای مختلف هستیم. برخی از برندها به عنوان برترین برندهای تولید کننده شناخته شده‌اند. بنابراین دور از ذهن نیست که کالاهای عرضه شده توسط آنها از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشند. از انواع برندهای معتبر تولید کننده ساعت‌های دیواری مرغوب و باکیفیت، عبارتند از:

 • شوبرت
 • لوتوس
 •  والتر
 • و ...

و بسیاری از موارد دیگر. معمولا ساعت‌هایی که توسط برندهای معتبر تولید می‌شوند و ساعت دیواری های محبوب ، قیمت بالایی را نسبت به ساعت‌های دیگر در بر دارند. در مقابل از دوام فوق العاده، کیفیت بی‌نظیر، عملکرد شایسته‌ای برخوردار هستند. این نوع از ساعت‌ها معمولا از دقت فوق العاده و عمر باتری بی‌نظیری برخوردار هستند. لازم به ذکر است که بسیاری از انواع این ساعت‌ها در بر دارنده‌ی امکانات فوق العاده‌ای هستند که توجه هر مخاطبی را به سمت خود جلب می‌نمایند.

بهترین ابعاد ساعت دیواری چه اندازه‌ای است؟

یکی از موارد بسیار مهم که در راهنما انتخاب ساعت دیواری جهیزیه عروس به آن اشاره شده است، ابعاد ساعت دیواری است. بهترین راه برای خرید هوشمندانه، اندازه گیری دیوار مورد نظر برای نصب ساعت است. بر این اساس می‌توانید به راحتی یک ساعت مناسب و کاربردی را خریداری نمایید. بهتر است ساعت‌هایی را خریداری نمایید که با دیوار مورد نظر همخوانی داشته و همچنین فضای کافی را در بر داشته باشد.

بسیاری از افراد ساعت‌های ایستاده را برای خرید جهیزیه عروس انتخاب می‌کنند، در صورتی که این خرید آگاهانه صورت نپذیرد نه تنها از جذابیت فوق العاده‌ای برخوردار نخواهد بود، بلکه زیبایی دکوراسیون شما را نیز تا حد چشمگیری کاهش خواهد داد. بنابراین توجه به متراژ منزل، سبک به کار برده شده در منزل و ... می‌توانید این نوع از ساعت‌ها را انتخاب و از آنها استفاده کنید. به طور کلی ساعت دیواری در سه اندازه‌ی:

 • کوچک (8.5 اینچ)
 • متوسط (12 الی 24 اینچ)
 • بزرگ (24 الی 32 اینچ)

تولید می‌شود. فضای اطراف ساعت برای نصب بر روی دیوار باید چهار برابر ساعت تخمین زده شود. بهترین فاصله بین سقف تا نصب ساعت 9 اینچ است. همچنین برای فضاها گسترده ساعت دیواری های بزرگتر مثل ساعت دیواری سایز 70 مناسب است با برخورداری از این اطلاعات می‌توانید به راحتی یک خرید ایده‌آل را برای خود رقم بزنید.

بهترین مدل ساعت دیواری جهیزیه عروس

بهترین مدل ساعت دیواری جهیزیه عروس:

شاید این سوال نیز برای شما پیش آید که در بین انواع ساعت دیواری جهیزیه عروس بهترین و جذاب‌ترین مدل کدام است؟ قطعا با وجود تنوع گسترده این نوع از ساعت‌ها، پاسخ دادن به این سوال بسی پیچیده و دشوار خواهد بود. به طور کلی ساعت‌ها در دو نوع:

 • آنالوگ
 • دیجیتال

قابل بهره برداری هستند. بنابراین با توجه به نوع سبک منزل می‌توان ساعت دیواری مورد نظر را به راحتی انتخاب کرد. بسیاری از این ساعت‌ها علاوه بر زیبایی خارق العاده از ارزش مادی بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. بسیاری از آنها به واسطه‌ی دست ساز بودن، برخورداری از الماس تراشی، برخورداری از فیروزه کوبی، مس و خاتم کاری، مس و پرداز، مینا کاری و ... از قیمت بالاتری برخوردار هستند. این نوع از ساعت‌ها می‌توانند جذابیت جهیزیه عروس را دو چندان کرده و میزان توجه عروس به خرید محصولات مرغوب و باکیفیت را بیان دارند. در کنار این موارد، برخی از ساعت‌ها نیز به واسطه‌ی متریال به کار برده شده در آنها از جذابیت تکرار نشدنی برخوردار خواهند بود. بسیاری از آنها از متریال‌های چوبی و برخی دیگر از متریال‌های فلزی، برنز و غیره برخوردار هستند. در این مورد نیز توجه به سبک و سیاق یک دکوراسیون، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

کدام ساعت دیواری‌ها مد هستند؟

یکی از اولین مواردی که در خرید ساعت دیواری جهیزیه عروس به ذهن مخاطب توجه مخاطب را به سمت خود جلب می‌کند، ساعت‌های ترند سال هستند. حتما شما هم به دنبال ساعت‌هایی هستید که تازه مد شده‌اند. به جرات می‌توان گفت که یکی از بزرگترین اشتباهات در خرید برخی از کالاها، توجه به مد سال است. تصور کنید که سبک دکوراسیون مورد نظر شما، کلاسیک و یا نئوکلاسیک است. قطعا استفاده از ساعت‌های مدرن برای این سبک، جذابیت خاصی را در بر نخواهد داشت. بنابراین نمی‌توان یک سبک خاص را فدای مد سال کرد. بهترین راه بررسی تمامی انواع مدل‌های ساعت دیواری و تکیه به راهنمای انتخاب بهترین ساعت است. بر این اساس نه تنها از یک دکوراسیون خیره کننده و چشم نواز برخوردار می‌شوید، بلکه می‌توانید بهترین و ایده‌آل‌ترین ساعت دیواری را خریداری کنید. سالانه ساعت‌های دیواری زیادی در سبک‌های مختلف تولید و به بازارهای رقابتی عرضه می‌شوند.

قیمت ساعت دیواری جهیزیه عروس

قیمت ساعت دیواری جهیزیه عروس:

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید ساعت دیواری جهیزیه عروس، توجه به قیمت ساعت است. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت گذاری ساعت‌ها موثر هستند. این عوامل عبارتند از:

 • کیفیت ساعت
 • برند تولید کننده
 • اندازه ساعت
 •  نوع ساعت (آویز، دیواری، ایستاده)
 • متریال تولیدی ساعت
 • عمر ساعت
 • فناوری به کار برده شده در تولید ساعت

و بسیاری از موارد دیگر. با شناخت دقیق این عوامل می‌توانید به راحتی بهترین و مرغوب‌ترین ساعت دیواری را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه خریداری نمایید. امیدوارم این مقاله برای شما مثل یک چراغ راه در انتخاب ساعت دیواری مناسب برای جهیزیه عروس باشد.