جدیدترین عکس رادیو قدیمی

عکس رادیو قدیمی در دسته بندی سایت به همراه ویژگی‌ها به شما کمک کرده تا راحت‌تر بتوانید محصول دلخواه خود را خریداری کنید. البته بهتر است پیش از خرید با این مطلب همراه ما باشید تا با رادیو قدیمی، تاریخچه، کاربرد و دیگر خصوصیات آن بیشتر آشنا شوید و در نتیجه انتخاب دقیق‌تری داشته باشید. مردم رادیو را به عنوان قدیمی‌ترین رسانه در زمینه کسب اطلاعات می‌دانند. البته رادیو قدیمی امروزه هم کاربرد دارد و از محبوبیت خاصی برخوردار است تا جایی که خیلی از افراد استفاده از رادیو را هنوز هم در منازل خود حفظ کرده اند و دلیل آن علاقه، عادت و یا در برخی مواقع عدم دسترسی به تلفن همراه، تلویزیون و کامپیوتر است.

امروزه رادیو قدیمی بیشتر با عنوان یک وسیله آنتیک و یا دکوری شناخته شده است. افراد زیادی هم به خرید آن تمایل نشان می‌دهند که برای خرید آن و دیدن عکس رادیو طرح قدیمی می‌توانید به فروشگاه آنلاین و یا حضوری سر بزنید.


عکس رادیو قدیمی


در مورد قیمت رادیو قدیمی چه می‌دانید؟

شاید خیلی از افراد فکر کنند رادیو قدیمی به دلیل قدیمی بودن قیمت مشخص و یا نسبتا پایینی دارد. اما جالب است بدانید با وجود قدیمی بودن از قیمت‌های متفاوتی برخوردار است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

امکانات یک رادیو می‌تواند از عوامل تاثیر گذار روی قیمت آن باشد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که رادیو قدیمی با تولید جدید و ظاهر قدیمی جایگزین رادیو‌های قدیمی شده است.

از دیگر نکات حائز اهمیت، برند تولید کننده محصول است که تاثیر مستقیم روی قیمت رادیو طرح قدیمی می‌گذارد. از بهترین برندهای رادیو که می‌توانید زمان خرید به سراغشان بروید، عبارتند از، رادیو کمای و رایسنگ که محبوبیت آن‌ها در بین مردم زبانزد است.

قدمت رادیو از دیگر عوامل موثر بر قیمت می‌باشد که باید به کلکسیونی و عتیقه بودن آن دقت کنید. رادیو قدیمی لامپی و رادیو روسی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین و پرطرفدارترین نوع رادیو قدیمی محسوب می‌شوند که می‌توانید زمان خرید آن‌ها را در اولویت خود قرار دهید.


رادیو فلش خور


تاریخچه رادیو

رادیو اسمی آشنا برای همه افراد است و معمولاً در هر خانه ای رویت می‌شود. در صورت نبودن آن در خانه ای حتما افراد آن خانه به خرید رادیو از نوع قدیمی تمایل خواهند داشت. رادیو در گذشته خبرهای زیادی را به گوش مردم می‌رساند که اغلب آن‌ها خبرهای مهمی بوده است و به احتمال زیاد هنوز هم در ذهن برخی افراد نقش بسته است.

تا دو قرن پیش هیچکس نمی‌دانست رادیو چیست تا وقتی که در اواخر قرن نوزدهم پیدایش آن اتفاق افتاد. البته سال‌های زیادی زمان برد تا فرکانس‌های اصلی رادیو مورد تایید قرار گیرد و قابلیت استفاده پیدا کند. افراد مشهور زیادی در ابداع رادیو، پیدا کردن امواج الکترومغناطیس، انتقال امواج از مکانی به مکان دیگر و ... نقش داشتند و به نوعی در نقطه آغاز اختراع رادیو قرار گرفتند اما گولیلمو مارکونی شخصی است که همگان از او به عنوان مخترع رادیو نام می‌برند.

ویژگی‌های رادیو

 • تمام سیستم‌های ارتباطی رادیو به وسیله امواج است. از پوشش بالا و گستردگی زیادی برخوردار است.
 • از ویژگی‌های مثبت رادیو امکان برقراری ارتباط مستقیم با مخاطب و به عبارتی شنوندگان می‌باشد.
 • سرعت انتشار اخبار از رادیو به حدی زیاد است که فرصتی برای تحلیل اخبار باقی نمی‌ماند.
 • سود آوری بالایی دارد.اگر از رادیو استفاده کنید، هیچ مانعی برای انجام دیگر فعالیت هایتان به وجود نمی‌آید.
 • رادیو از توانایی تامین سریع نیاز مخاطب برخوردار است.
 • یکی از ساده‌ترین و ارزانترین و آرامش بخش‌ترین رسانه‌های همگانی به شمار می‌رود.
 • فنون صوتی رادیو بسیار ساده و کم خرج است.
 • گیرنده آن به نسبت تلویزیون، وزن، حجم و قیمت کمتری دارد.

قابلیت‌های رادیو‌های جدید طرح قدیمی

 • سازگار با بلوتوث،
 • پخش کننده کارت خوان USB/SD/TF
 • باند رادیویی FM/AM/SW1-2 4
 • آنتن با کیفیت پخش بالا
 • بلندگوی داخلی با کیفیت خیلی خوب
 • باتری قابل شارژ داخلی


جدیدترین عکس رادیو طرح قدیمی


نقش جیوه قرمز در رادیو قدیمی؟

جیوه قرمز در گذشته از موارد بسیار نایاب محسوب می‌شد که در صنعت الکتریسیته کاربرد زیادی داشته و برای رادیو‌های قدیمی از جمله روسی و توشیبا مورد استفاده قرار می‌گرفت. این ماده قرمز توسط باستان شناسان شناسایی شد که به آن جیوه نیز می‌گویند. در قدیم برای وسایل قدیمی از جیوه بسیار زیاد استفاد می‌کردند که با گذشت زمان موارد دیگری جایگزین آن شد.

از آنجایی که جیوه قابلیت بازیافت دارد، افراد زیادی به دنبال آن برای استخراج و به دست آوردن سود زیاد هستند. روسیه از کشورهایی به شمار می‌رود که در حال حاضر ادعای داشتن این ماده را دارد و با تصویب دولت خود بخش زیادی را به فروش رسانده تا بودجه دولت را تهیه کند. البته این ماده در رادیو قدیمی فیلیپس هم وجود دارد و جزو ماده‌های بسیار ارزشمندی است.


رادیو شارژی


برای خرید رادیو قدیمی چه نکاتی باید مدنظر قرار گیرد؟

قبل از اقدام به خرید رادیو قدیمی باید قصد خود را از خرید آن مشخص کنید. آیا برای گوش دادن به رادیو اقدام به خرید کرده اید یا صرفا برای جنبه تزیینی و زیباسازی محیط به آن نیاز دارید؟ چنانچه هدف شما استفاده از رادیو برای دکور است، مهم‌ترین نکته ای که باید زمان خرید مد نظر قرار دهید، ظاهر کالا است و به دنبال نوع کارکرد محصول نباشید.

در صورتی که می‌خواهید رادیو قدیمی دست دوم داشته باشید، باید به نوع کارکرد گیرنده و پیچ‌های رادیو دقت کنید. خرید رادیو دست دوم انتخاب درستی می‌تواند باشد با در نظر گرفتن اینکه از کارکرد درستی برخوردار باشد. در غیر این صورت با هر ایرادی که پیدا کند، امکان دسترسی به قطعات یدکی آن بسیار کم خواهد بود.

رادیو قدیمی همچنین یکی از گزینه‌های مناسب برای هدیه دادن به افرادی که لوازم قدیمی را دوست دارند، می‌باشد. قیمت محصول مورد نظر نباید خیلی بالا باشد. فقط نکته ای که باید دقت کنید، امکانات و ظاهر رادیو است. زیرا ممکن است رادیو با ظاهری قدیمی ولی ساخت جدید را با فرض قدیمی اصل بخرید.

برای هدیه دادن نیازی به عتیقه بودن رادیو نیست، تنها ظاهر قدیمی داشته باشد و مورد پسند قرار گیرد، کافی است. البته در صورت خرید آنلاین عکس رادیو قدیمی برای مشاهده در سایت‌های معتبر وجود دارد.