تغییر دکوراسیون داخلی یک آپارتمان کوچک می‌تواند برای ساکنین بسیار دلچسب باشد و حس خوبی منتقل کند و همچنین فضا زیباتر به نظر برسد. خبر خوب این است که خانه شما تنها با چند ایده ساده و تغییرات کوچک در دکوراسیون داخلی، به طور قابل توجهی متحول خواهد شد. ما سعی داریم در این مقاله از مجله دکوراسیون میعاد تایم، توصیه‌های فوق العاده مفیدی را برای تزئین حرفه ای فضا آپارتمان‌های کوچک به شما ارائه دهیم. این پیشنهادات در مدت زمان کوتاهی خانه شما را به شدت تغییر می‌دهد. مفاهیم و نکاتی که با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و در این مقاله بررسی می‌کنیم، نیز جذاب و به یاد ماندنی و قابل استفاده هستند.

قرار دادن مبلمان و سایر وسایل به دلیل فضای کم موجود در آپارتمان‌های در متراژ کوچک‌تر به یک دغدغه تبدیل شده است. هنگام تزئین یک آپارتمان کوچک، مبلمان و لوازم جانبی باید طوری چیدمان شوند که فضای داخلی جادار به نظر برسد. زمانی که فضای کمی در خانه شما وجود دارد به ایده‌های مختلفی برای سازماندهی و دکوراسیون نیاز دارید. دکور آپارتمان نقلی ممکن است طوری طراحی و چیدمان شود که فضای بیشتری برای قدم زدن و رفت و آمد در منزل را در اختیار شما قرار دهد.

راهکارهایی برای جذاب‌تر کردن خانه کوچک

راهکارهایی برای جذاب‌تر کردن خانه کوچک

همیشه فضای خانه شما مرتب باشد.

فضای مرتب در هر محلی می‌تواند در داشتن ذهنی آرام و آرامش بیشتر به شما کمک کند. جدا از این که مرتب نگه داشتن خانه یکی از مفاهیم دکوراسیون فنگ شویی است، انجام این کار فضای بیشتری را برای شما فراهم می‌کند. هر چه خانه شما منظم‌تر و آرام‌تر باشد، به خصوص در خانه‌های کوچک، فضا منزل بزرگتر به نظر می‌رسد. حتما سعی کنید که روزانه فضا داخلی منزل را مرتب نگه دارید تا علاوه بر آرامش بیشتر، فضا گسترده‌تری را در اختیار داشته باشید.


استفاده از آینه

استفاده از آینه در طراحی داخلی مدرن کاملاً کاربردی است و روشی هوشمندانه برای وسعت بخشیدن به مناطق کوچک ارائه می‌دهد. به دلیل انعکاس نور و روشنایی محیط، آینه‌ها می‌توانند ظاهر اتاق را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهند. هر چه آینه بزرگتر باشد می‌تواند فضا را گسترده‌تر نشان دهد و این حس را به ساکنین القا کند که فضای منزل بزرگتر است و علاوه بر این آینه کاربرد‌های خودش هم دارد. علاوه بر این، رو به رو پنجره و سمت مخالف پنجره بهترین مکان برای نصب آینه است. در میعاد تایم می‌توانید به آینه‌های مختلفی دسترس داشته و در منزل از آن استفاده کنید. محصول آینه کنسول چوبی لوتوس مدل MA011-CM می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

دیوارها می‌توانند در خانه نقلی به شما کمک کنند

دیوارها می‌توانند در خانه نقلی به شما کمک کنند.

فضای زمین و کف منزل، بیشتر برای دکوراسیون و نظم دادن مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ مخصوصا در خانه‌های نقلی ساکنین سعی می‌کنند با قرار دادن وسایل در مکان‌های مختلف خانه نظم خاصی را به منزل اضافه کنند و از دیوارها غافل می‌شوند. اما روی دیوارها فضای کافی برای وسایلی مانند قفسه کتاب یا قفسه بندی وسایل وجود دارد. در خانه‌هایی که کنار دیوار مبلمان قرار گرفته با نصب قفسه‌های دیواری می‌توانید برخی از وسایل کوچک و دکوری خود را بر روی همان قفسه‌ها قرار داده و به نظم دادن بیشتر و زیباتر کردن دکوراسیون محیط اضافه کنید. بنابراین، اگر تا به حال دیوارهای خود را نادیده گرفته اید و از این فضا استفاده نکرده اید، به دنبال طراحی جذاب برای ساخت قفسه دیواری باشید. خرید قفسه‌های گران قیمت ضروری نیست. در عوض، می‌توانید یک قفسه دیواری دست ساز را با خلاقیت خود طراحی کرده و در منزل و بر روی دیوار‌ها نصب کنید و به راحتی محلی برای نگه داری وسایل مختلف را بر روی دیوار فراهم کنید.


انتخاب وسایل تاشو در خانه‌های کوچک

اگر خانه شما نقلی و کوچک است، احتمالاً به این موضوع فکر کرده اید که برای خرید وسایل تاشو اقدام کنید. یکی از راه حل‌های بهتری که می‌توانید برای خانه کوچک خود استفاده کنیدُ همین مورد است؛ اینکه شما از وسایل تاشو استفاده کنید. این سری وسایل فقط موقع استفاده فضای منزل را درگیر می‌کند و بعد از استفاده به راحتی جمع شده فضا منزل آزاد می‌شود. تخت تاشو، میز تحریر تاشو، کتابخانه تاشو و سایر وسایلی که می‌تواند انتخاب شما باشد.صندلی تاشو هم می‌تواند یکی از وسایلی باشد که بسیار کاربرد دارد. به شما توصیه می‌کنیم در انتخاب صندلی احتیاط بیشتری داشته باشید. زیرا نشستن در صندلی در تمام طول روز امکان پذیر است. پس صندلی نباید شما را خسته کند. ممکن است شما زمان زیادی را از این صندلی‌های تاشو استفاده کنید و چه بهتر که راحتی کامل را برای شما به ارمغان بیاورد.

از فضا کمدها استفاده کنید

از فضا کمدها استفاده کنید.

کفش‌ها اغلب فضای زیادی را اشغال می‌کنند. به خصوص اگر فضای کافی برای جاکفشی مناسب و جادار در درب خانه وجود نداشته باشد. با این حال، هنوز هم می‌توانید از فضایی که کمد داخل اتاق خوابتان در اختیار شما گذاشته بهترین استفاده را کنید. از درب کمد به عنوان مکانی برای آویزان کردن لباس‌ها، کیف پول یا سایر لوازم خود استفاده کنید یا طبقه پایین را به قفسه‌هایی برای کفش تبدیل کنید. می‌توانید بدون نگرانی از اینکه کمد شما به هم ریخته و ظاهر منظم خود را از دست می‌دهد، بیشتر از آن استفاده کنید. درب کمدها می‌تواند پوشش مناسب وسایل داخلی کمد باشد. پس با خیال راحت وسایل را در کمد خود قرار داده و با بستن درب و حتی قفل کردن، فضا خانه را گسترده‌تر و بیشتر کنید. در صورت لزوم می‌توانید فضا داخلی خود کمد هم مرتب کنید که به راحتی به تمام وسایل‌ها دسترسی داشته باشید.


دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک

همانطور که مستحضر هستید، در حال حاضر بسیاری از آپارتمان‌های ایرانی، نقلی و زیبا و متراژ متوسط یا کوچک‌تر دارند. به همین دلیل، باید به طراحی خانه‌های آپارتمانی کوچک با احتیاط و هوشمندی برخورد کنیم. برخلاف چیدمان داخلی و دکوراسیون خانه‌های بزرگ‌تر که فضا بیشتری در اختیار ما قرار می‌دهد و باعث می‌شود راحت تر، دکوراسیون این خانه‌ها را تزیین  کنیم. در آپارتمان‌های نقلی و کوچک تر، ترجیح می‌دهیم از وسایل کمتری استفاده کنیم و در عین حال از تخیل خود برای چیدمان آپارتمان کوچکمان به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم، به جای اینکه از وسایل زیادی استفاده کنیم. علاوه بر این، با استفاده از تاکتیک و روش‌هایی برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا، مانند استفاده از رنگ‌های زنده روی دیوارها و سقف، آینه‌ها، نورپردازی، یا مبلمان چند منظوره یا لوازم داخلی، دکوراسیونی شیک برای خانه کوچکمان می‌توانید به گسترده‌تر شدن فضا و زیبایی بیشتر آپارتمان‌های کوچک‌تر کمک کند.

سایز کوچک وسایل مورد علاقه

سایز کوچک وسایل مورد علاقه

اگر به دکوراسیون منزل علاقه مند هستید و زیباتر کردن دکوراسیون منزل با وسایل جدید، کاری لذت بخش است. بدون شک برای خرید محصولات مختلف اقدام کرده اید،  تا دکور خانه خود را تغییر دهید. متأسفانه، شما نمی‌توانید تمام محصولاتی را که در بازار می‌بینید در خانه خود جای دهید. بنابراین بهتر است که وسایلی ضروری‌تر را آن هم در سایز کوچک‌تر تهیه نمایید. به عنوان مثال، میز کوچک کنار مبل یا همان عسلی فضا کمتری برای ظروف پذیرایی شما دارد. در هر صورت، یک میز عسلی بزرگ در خانه شما فضا بیشتری را استفاده می‌کند و همین امر موجب می‌شود که شما وسایل کوچک‌تری را انتخاب کنید.


نکات پایانی و تکمیلی

در این مقاله مواردی مورد بررسی قرار گرفت که می‌تواند برای زیباتر کردن دکور خانه‌های کوچک مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین دکوراسیون این سری منازل را زیباتر کند. ما بررسی کرده ایم که وسایل و نحوه چیدمان چه تاثیری می‌تواند در بهتر کردن فضا و زیباتر کردنش داشته باشد. طراحی داخلی یک خانه کوچک کاری نیست که بتوان به راحتی انجام داد. شما در خانه‌های نقلی و کوچک تر، فضا محدودی دارید، بنابراین باید وسایل خود را خلاقانه سازماندهی کنید وسایلی را متناسب با فضا منزل انتخاب کنید.