مهمان‌نوازی یکی از مهم‌ترین و بارزترین صفاتی است که در ما  ایرانی‌ها نهفته است. اهمیتی که این کار برای ما دارد، واقعاً جالب و مهم است. برای مهمان‌نوازی و برای پذیرایی و برای تجربه یک حس خوب با دیگران سعی می‌کنیم با انجام دادن کارها و سایر موارد، تجربه بسیار عالی و مفید را برای مهمان و به‌عنوان میزبان رقم بزنیم. موارد مختلفی مثل حرف‌های رد  بدل شده و پذیرایی‌ها و شرایط محیطی  می‌تواند به این امر  یعنی حس تجربه لذت‌بخش و ثبت خاطره در ذهن مخاطب که مهمان ما است، کمک کند.

دکوراسیون منزل و نمای داخلی منزل یکی از موارد تأثیر گذار است که به مهمان و بازدیدکننده، حس خوب یا بدی را منتقل می‌کند. پس ما ایرانی‌های مهمان‌نواز با تمام وجود سعی داریم، محیطی را به خلق  و تزیین کنیم و از وسایل لوکس و خاص استفاده کنیم تا تجربه لذت بخشی و به خود و همچنین به مهمان و سایر منتقل کنیم. وسایل مختلف پذیرایی و ظروف سرو هم در دسته مواردی است که می‌تواند به آن جمع خانوادگی و دورهمی کوچک یا حتی محافل رسمی و مراسم‌های مختلف، مهم و حائز اهمیت باشد. 

انواع ظروف سرو و تاثیرش در مهمانی‌ها

انواع ظروف سرو و تاثیرش در مهمانی‌ها

ظروف سرو و ظروف تزیینی که برای پذیرایی استفاده می‌کنید بسیار مهم و حائز اهمیت است و چه بهتر که با انتخاب سرویس یا ظروف تکی خاص، حس دل‌نشینی را به بازدیدکننده و خود و تمام کسانی که در محفل شما حضور دارند، منتقل کنید. در ادامه ظروف سرو مختلف را بررسی می‌کنیم و از کارایی مختلفش توضیحاتی ارائه می‌دهیم. ظروف سرو در انواع مختلف موجود می‌باشد که هر کدام کارایی خاص خود را دارد و در ادامه برای شما بیشتر بررسی می‌کنیم و سعی می‌کنیم که نکات حائز اهمیتی را به شما منتقل کنیم.

اردو خوری

ظروف اردو خوری

طبق توضیحات بالا باید این مورد را بدانیم، میزبان‌ها  سعی دارند که اغلب بهترین ظرف‌ها را  برای پذیرایی انتخاب کنند و ظرف اردو خوری هم از این قاعده مستثنا نیست. ظرف‌هایی برای نگه‌داری غذاهای کم و پیش‌غذا و خوراکی‌ها مختلف که بسیار می‌تواند کاربرد داشته باشد. اردو خوری به شما قابلیت این را می‌دهد که خوراکی‌های مختلف را در یک ظرف چندتکه نگه‌داری کنید و برای سرو از این ظرف استفاده کنید. شما می‌توانید بنا  بر سلیقه خود از انواع ظروف اردو خوری استفاده کنید.

در وب سایت میعاد تایم هم محصول بسیار بی نظیری را آماده کردیم که می‌تواند انتخاب مهم شما باشد.

محصول ظرف اردو خوری بنیکو، ظرف پذیرایی لوکس  از جنس استیل و برنج


یکی از کاربر‌دهای ظروف اردوخوری را می‌توان تزیین میز پذیرایی دانست که طرح و نقش بسیار زیبای این ظروف این امر را برای شما محقق می‌کند که میز پذیرایی شکیلی را آماده کنید. کاربرد دیگر اردوخوری را می‌توان نظم دهنده میز دانست و به جای اینکه ظروف کوچک مواد و خوراکی‌های کوچک در خود جای دهند و فضای بیشتری را در میز بگیرند، اردوخوری این کار را راحت می‌کند و با یک ظرف می‌توانید چند محل نگهداری برای خوراکی و سایر داشته باشید.

سینی پذیرایی

همه ما سینی‌های قدیمی فلزی مناسب چایی را به یاد داریم. این سینی‌ها در گذشته فقط نقش کاربردی داشتند و زیاد به زیبایی این ظروف اهمیت داده نمی‌شد ولی امروزه این طور نیست و سینی‌ها به بخش جدا نشدنی ظروف سرو تبدیل شده‌اند که علاوه بر کارایی می‌تواند بسیار در زیبایی میز پذیرایی حائز اهمیت باشد. این سینی‌ها می‌توانند در انواع مجالس رسمی و خانگی و مهمانی و دورهمی‌ها کاربرد داشته و برای سرو چایی و قهوه از این سری ظروف استفاده کنید. این ظروف وقتی روی عسلی یا میز پذیرایی قرا بگیرند بسیار جذابیت میز مورد نظر را بیشتر می‌کند.

میعاد تایم هم برای شما محصول خاصی را موجود کرده است با عنوان سینی پذیرایی بنیکو، سینی‌های بسیار شکیلی که می‌توانید بنا بر سلیقه خود انتخاب کنید و به صورت رایگان تحویل بگیرید.

محصول مرتبط :

سینی پذیرایی بنیکو


ظروف آجیل خوری

ظروف آجیل خوری

در هر پذیرایی سعی بر این می‌شود که از آجیل و تخمه و سایر خشکبار استفاده شود. تنقلاتی که اغلب برای پذیرایی استفاده می‌شود، را می‌توان در ظروف آجیل خوری و در پذیرایی استفاده کرد. آجیل‌ها و سایر خشکبار، چه در محافل رسمی و مهمانی‌های رسمی و بزرگ چه در درهمی‌های کوچک و خانوادگی می‌تواند بسیار مناسب پذیرایی باشد و مورد استفاده بگیرد. همین دلیل بر مهم بودن این ظروف شده است. ظروفی که می‌تواند محل نگهداری آجیل و تخمه و سایر خشکبار باشد و به زیباتر شدن میز پذیرایی کمک شایانی کند. آجیل خوری‌ها تنوع بسیار زیادی دارند که هر شخصی با هر سلیقه‌ای می‌تواند محصول مورد نظر را تهیه و استفاده کند.

وب سایت میعاد تایم هم محصولی بی نظیر را برای شما موجود کرده و در دسترس قرار داده است با عنوان ظرف پذیرایی آجیل خوری بنیکو  که شما می‌توانید خریداری کنید.

محصول مرتبط:

ظرف پذیرایی آجیل خوری


ظرف پذیرایی شکلات خوری

کام خود را شیرین کنید. شکلات‌ها که همیشه می‌تواند در میز پذیرایی بسیار مهم باشد. این خوراکی‌ها اغلب در دسته خوراکی‌های دم دستی است که در دید و بازدیدهای کوتاه و مختصر مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته شکلات‌ها اغلب می‌تواند جایگزین قند هم باشند. ظرف پذیرایی که محل نگهداری شکلات‌های مختلف باشد می‌تواند این خوراکی شیرین را شکیل‌تر کند. در دورهمی دو نفره مختصر یا هر دورهمی می‌توانید با شکلات خوری بنقش و جلوه خاصی به میز خود ببخشید. میعاد تایم و ظرف شکلات خوری زیبایش که شما می‌توانید تهیه کنید.

محصول مرتبط:

ظرف پذیرایی شکلات خوری بنیکو

قندان ها

چای را می‌توان از محبوب‌ترین نوشینی‌های ایرانی دانست و قندان هم مکمل این نوشیدنی است. معمولا چای اغلب تلخ هستند و به جز دسته اندکی از افراد که به تلخی چای عادت کرده‌اند. اکثریت چای را با قند میل می‌کنند و در دورهمی و مراسم هم قند همیشه در کنار چایی سرو می‌شود و چه بهتر که قندان بسیار شیک هم برای این کار استفاده شود که به سینی چایی و میز پذیرایی زیبایی خاصی ببخشد و هم محل نگه داری قند باشد. قندان‌ها هم مثل سایر ظروف تنوع بسیار زیادی دارند که شما می‌توانید بنا بر سلیقه خود محصول مورد نظر را انتخاب کنید.

محصول مرتبط:

شیرینی خوری بنیکوشیرینی خوری ها

شیرینی خوری‌ها

یک پذیرایی مناسب در مهمانی‌ها اهمیت ویژه‌ای دارند و شیرینی‌ها هم بسیار در این امر مهم واقع می‌شوند. شیرینی‌ها که نماد خوشی اتفاقات مثبت زندگی هستند و در مراسم و محافل مختلف استفاده می‌شود. چه بسا ظرف مخصوص شیرینی، علاوه بر نگهداری شیرینی‌ها می‌تواند توجه بیشتر مهمانان را جلب کند و تزیین و دکور میز پذیرایی مورد نظر را زیباتر. اگر شیرینی را درون ظرف مقوایی خود سرو کنید اصلاً جلوه خوبی ندارد و بسیار به پذیرایی شما لطمه می‌زند و همین امر باعث می‌شود که ظرف شیرینی خوری در هر منزلی وجود داشته و هر کس بنا بر سلیقه خود، شیرینی خوری زیبایی را نگه داری کند.

محصول مرتبط:

شیرینی خوری بنیکو


پاسماوری

مسلماً اگر اهل نوشینی باشید و و آن نوشیدنی می‌تواند قهوه یا چای باشد. شما باید این موارد یعنی چای و قهوه را در کنار خود و در آشپزخانه نگه دارید و دائماً در نزدیک دستان شما باشد و چه‌بهتر که با ظرف‌های بسیار زیبا و خاص، محلی برای نگهداری قند و چایی و قهوه و سایر موارد تهیه کنید. در کافه‌ها و رستوران‌ها هم بسیار این ظروف به کار می‌روند و جلوه‌ی زیبایی را می‌توانند به محیط ببخشند. پا سماوری هم می‌توان یکی دیگر از محصولات سرو نامید که در آشپزخانه می‌تواند در دسته مهم‌ترین‌ها باشد. شما با خرید پاسماوری می‌توانید زیبایی خاصی به محیط آشپزخانه خود اضافه کنید.

محصول مرتبط:

پاسماوری بنیکونکات پایانی این مقاله

در این مقاله نکات  بسیار مهمی و به شما ارائه کردیم که در پذیرایی خود مورد استفاده قرار دهید و هم چنان از اهمیت ظروف سرو و انواعش توضیحاتی ارائه دادیم. ظروف سرو  یعنی ظرفی برای نگه داری خوراکی‌ها و موارد مورد نیاز در پذیرایی و مهمانی ها؛ همچنین هر ظرفی کارایی خاص خود را دارد  و شما بنا بر سلیقه خود می‌توانید ظروف پذیرایی و تزیینی مورد نظر خود را انتخاب و  تهیه نمایید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شود و از نکات ویژه‌اش بهره ببرید.