انواع درب پارکینگ در دکوراسیون

اگر ساختمان نوساز دارید و یا درب پارکینگتان بر اثر زمان ساییده، تخریب، زنگ زده و فرسوده شده است پس نیاز دارید تا یک درب نو خریداری و نصب نمایید. دربهای پارکینگ در عین زیبایی باید ایمن و با کیفیت باشند. شاید ندانید اما درب پارکینگ انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع حرکت باز و بسته شدن و جنس دسته بندی می شوند. ما در این مطلب از بخش وبلاگ میعاد تایم همراه شما هستیم تا این دسته بندی ها را به تفصیل برایتان توضیح دهیم.

انواع درب پارکینگ از نظر حرکت باز و بسته شدن

انواع درب پارکینگ از نظر حرکت باز و بسته شدن

درب پارکینگ تاشو:

امروزه دو نوع در پارکینگ در بازار رایج تر و محبوب تر هستند. مدل قدیمی تر از آن، درب پارکینگ تاشو است، به این دلیل که به راحتی با طرح و ابعاد خانه های قدیمی همخوانی دارد.

این نوع درها یا به صورت یک در تکی هستند یا ذدوتایی. مدل تکی آن در هنگام باز شدن به سمت بالا حرکت کرده و باز می شود و مدل دوتایی ان به سمت چپ و راست، باز و بسته می گردند. به راحتی می توان این نوع از در پارکینگ را برای هرگونه خانه ای در نظر گرفت.

درب پارکینگ زیر سقفی

درب پارکینگ زیر سقفی یکی از اولین اشکال ورودی های پارکینگ هستند. دو نوع درب وجود دارد که می توان از آنها در حالت اتوماتیک یا دستی استفاده کرد. درب های سقفی این قابلیت را دارند که به صورت تک تکه حرکت کنند و باز و بسته شوند. این درب ها به گونه ای طراحی شده اند که در زیر سقف حرکت کنند و به صورت افقی با آن هماهنگ شوند. این درها با باز شدن از قسمت پایینی به قسمت بالایی بالا می روند. درب های مقطعی یک گزینه جایگزین هستند که از طریق قطعات تقسیم شده و ریموت یا کنترل از راه دور کار می کنند، بنابراین امکان استفاده از حداکثر فضای پارکینگ را فراهم می کنند.

درب پارکینگ دو لنگه

شکل غالب ورودی یک درب گاراژ است که دارای دو لولا است. این نوع درب با لولاهای محکم و درجه یک به چارچوب خود محکم می شود. فرآیند باز و بسته کردن آنها بدون دردسر و بدون ایجاد هیچ گونه صدای مخرب انجام می شود. می توان برای باز و بسته شدن درها، جک برقی با کنترل از راه دور مجهز کرد. ویژگی های ماندگار و موثر این درب آن را برای ورودی های پارکینگ و حیاط بسیار مورد توجه قرار داده است. اطمینان حاصل کنید که برای درب فلزی دو لنگه که برای ورود به پارکینگ و حیاط در نظر گرفته شده است، به همراه جک برقی درخواست نصب قفل برقی باکیفیت را دارید. این به طور قابل توجهی قدرت، طول عمر و اثربخشی را افزایش می دهد.

انواع درب پارکینگ از نظر جنس

انواع درب پارکینگ از نظر جنس

درب پارکینگ چوبی:

شکی نیست که درب چوبی گاراژ دارای جذابیت زیبایی شناسی به عنوان ویژگی مزیت اصلی آن است. استفاده از چوب در ساخت درب گاراژ باعث افزایش شکوه آن می شود. طیف گسترده ای از درب های پارکینگ چوبی موجود در بازار را می توان به ظرفیت استثنایی چوب برای گنجاندن طرح های مختلف و استعداد آن برای رنگ آمیزی زنده نسبت داد.

لازم به ذکر است که هزینه این درب خاص در مقایسه با سایر گزینه ها مانند استیل یا آهن بیشتر است. علاوه بر این، نگهداری آن به تلاش و بودجه بیشتری نیاز دارد. اگر به این درب توجه لازم صورت نگیرد، سریعتر از درب های دیگر خراب می شود. هنگام انتخاب درب چوبی گاراژ مناسب، مهم است که آب و هوا را در نظر بگیرید. توصیه می شود از استفاده از این درب در مناطقی که رطوبت بالایی دارند خودداری کنید. رطوبت بیش از حد منجر به تورم چوب می شود و عملکرد آن را به خطر می اندازد. ترکیب و کارایی چوب را می توان تحت تأثیر شرایط بسیار خشک قرار داد. عملکرد بهینه درب گاراژ چوبی در مناطقی با شرایط آب و هوایی ملایم مشاهده می شود. حجم قابل توجهی از درهای چوبی منجر به افزایش هزینه های حمل و نقل و پیچیدگی بیشتر در راه اندازی آن شده است. این درب دارای جنبه منفی است که به طور بالقوه به حشرات و میکروارگانیسم هایی مانند قارچ و کپک اجازه نفوذ به آن می دهد.

درب پارکینگ آلومینیومی:

از آلومینیوم معمولا برای درب پارکینگ تاشو استفاده می شود. درب پارکینگ آلومینیومی، قیمت خوبی دارد، سبک وزن است و دچار زنگ زدگی نیز نمی شود.

درب پارکینگ فایبرگلاس:

در واقع درب پارکینگ فایبر گلاس همان دربهای آلومینیومی هستند که تنها در چند قسمت آن از فایبر گلاس استفاده می شود. فایبرگلاس نیز مانند آلومینیوم بسیار سبک وزن است. از دیگر ویژگی های این جنس نیز می توان به شفافیت و مقاومت نسبتا بالای آن اشاره کرد.

درب پارکینگ فولادی:

این نوع از درب پارکینگ بسیار مقاوم تر و ایمن تر از جنس چوب، آلومینیوم و یا فایبرگلاس است. این نوع از درب پارکینگ ها بسیار قوی و مقاوم بوده و احتیاج به تعمیر و نگهداری کمتری دارد. معمولا برای گاراژهای بزرگ نیز درب پارکینگ فولادی را پیشنهاد می دهند.

طراحی زیبا نمای ساختمان با درب های فلزی

طراحی زیبا نمای ساختمان با درب های فلزی

ورودی هر ساختمان از قسمت بیرونی یعنی دربهای پارکینگ و دربهای اصلی صورت می گیرد که معرف ساختمان خواهد بود. یکی از مهمترین عواملی که نمای بیرونی را جلوه می بخشد انتخاب دربهای مناسب و لوکس است که باید علاوه بر زیبایی، ایمن و با کیفیت نیز باشد. امروزه دربهای فلزی آهنی به دلیل داشتن این ویژگی ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. ما در این مطلب ویژگی های انها را به تفصیل برایتان شرح خواهیم داد.

ویژگی دربهای فلزی

جنس دربها:

درب های آهنی در کارخانه با استفاده از ورق های فولادی در ضخامت های مختلف و با طرح های متفاوت تولید می شوند. از فناوری برش لیزری برای برش و شکل دهی این ورقه های فولادی استفاده می شود. این فناوری دقیق و پیشرفته موجب شده است زیباترین طرح ها را بتوان بر روی صفحه های ضخیم فلزی ایجاد کرد.

ساختار یکپارچه:

دربهای فلزی باید ساختار یکپارچه و مقاوم داشته باشند تا مشتری بتواند با اطمینان کامل انتخاب و خرید نماید.

همخوانی رنگ:

درب ها باید از لحاظ جلوه های ظاهری و بصری با نمای بیرونی کل ساختمان همخوانی داشته باشند. از این رو دربهایی را انتخاب کنید که قابلیت رنگ شدن با رنگ های بادوام و پایدار الکترواستاتیک داشته باشند.

انعطاف پذیری:

منظور از انعطاف پذیری در این دربهای پارکینگ، انعطاف پذیری در نصب و نصب راحت است که از ویژگی های مهمی بشمار می رود. دربها در سایز ها و انواع مختلف تولید می شوند که باید طبق استاندراد های ساختمان خودتان از میان انها انتخاب نمایید.

مقاومت و پایداری:

دربهای فلزی باید مطابق با استانداردهای بینا لمللی ساخته شده و تمام اصول مهندسی در ان رعایت شود تا بتواند عمر طولانی تری داشته باشند. ضمن اینکه باید در شرایط مختلف اب و هوایی استفاده شوند و در برابر رطوبت، گرما و سرمای شدید، خشکی آب و هوا، باران های شدید و گرد و غبار مقاوم باشند.

امنیت:

علاوه بر زیبایی های ظاهری و مقاومت، از مهمترین ویژگی امنیت است. دربها باید به گونه ای طراحی شوند که ایمنی و امنیت بالای داشته باشند. 

درب پارکینگ و درب های فلزی در نما ساختمان

نکات پایانی و تکمیلی:

در این مقاله در مورد درب های فلزی و تاثیرش بر نمای ساختمان توضیحات کاملی را ارائه دادیم. همچنین درب های پارکینک و انواعش را بررسی و هر کدام را به صورت جداگانه توضیح دادیم. امیدوارم این مقاله از فروشگاه اینترنتی میعاد تایم برای شما مفید واقع شود چرا که به تفصیل در مورد درب های مختلف توضیحات لازمه بیان شد.