در این مقاله در مورد رادیو توضیحاتی ارائه می‌دهیم. بررسی می‌کنیم که این محصول کلاسیک و نوستالژی چگونه و در چه زمانی ساخته شده است و تاریخ شگل گیری رادیو را بررسی می‌کنیم. به لطف توسعه فناوری، اکثر مردم می توانند با استفاده از تلفن های هوشمند و اینترنت به عنوان رسانه، به راحتی درباره محیط اطراف خود بیاموزند. با این حال، بخش قابل توجهی از مردم همچنان ترجیح می دهند از رسانه های سنتی مانند رادیو استفاده کنند و بیشتر اوقات فراغت خود را صرف این کار می کنند. برای اینکه بتوانند برنامه های مورد علاقه خود را با بالاترین کیفیت گوش دهند، می خواهند رادیویی با کیفیت صدای عالی خریداری کنند. لازم به ذکر است که با توجه به وفور شرکت های رادیویی، انتخاب بهترین برند رادیویی ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد. با این حال جای نگرانی نیست زیرا در این مقاله از مجله میعاد تایم عوامل تعیین کننده در انتخاب برند رادیو برتر را اعلام می کنیم.

تاریخچه رادیو

تاریخچه رادیو

رادیو توسعه خود را مدیون دو اختراع دیگر است: تلگراف و تلفن. هر سه فناوری ارتباط نزدیکی با هم دارند و فناوری رادیویی در واقع با عنوان "تلگراف بی سیم" آغاز شد. اصطلاح «رادیو» می‌تواند به وسیله الکترونیکی که با آن گوش می‌دهیم یا به محتوایی که از آن پخش می‌شود اشاره داشته باشد. در هر صورت، همه چیز با کشف امواج رادیویی آغاز شد. امواج الکترومغناطیسی که ظرفیت انتقال موسیقی، گفتار، تصاویر و سایر داده‌ها را به طور نامرئی منتقل می‌کند. بسیاری از دستگاه ها با استفاده از امواج الکترومغناطیسی کار می کنند، از جمله رادیو، مایکروویو، تلفن های بی سیم، اسباب بازی های کنترل از راه دور، تلویزیون و غیره.


ریشه و تاریخچه ساخت رادیو

فیزیکدان اسکاتلندی  جیمز کلرک ماکسول برای اولین بار وجود امواج رادیویی را در دهه 1860 پیش بینی کرد. در سال 1886، هاینریش رودولف هرتز ، فیزیکدان آلمانی  نشان داد که تغییرات سریع جریان الکتریکی را می توان به شکل امواج رادیویی، مشابه امواج نور و امواج گرما، به فضا پرتاب کرد. در سال 1866، ماهلون لومیس، دندانپزشک آمریکایی، "تلگراف بی سیم" را با موفقیت به نمایش گذاشت و اختراع کرد. لومیس توانست متری متصل به بادبادک را وادار کند که متری که به بادبادک دیگری در آن نزدیکی متصل است حرکت کند. این اولین نمونه شناخته شده از ارتباطات هوایی بی سیم بود. اما گولیلمو مارکونی، مخترع ایتالیایی بود که امکان ارتباط رادیویی را ثابت کرد. او اولین سیگنال رادیویی خود را در سال 1895 در ایتالیا ارسال و دریافت کرد. در سال 1899، اولین سیگنال بی سیم را در کانال انگلیسی فلش زد. این اولین پیام رادیوتلگراف بین اقیانوس اطلس بود. علاوه بر مارکونی، دو تن از افراد سرشناس،  نیکولا تسلا و ناتان استابلفیلد، حق اختراع فرستنده های رادیویی بی سیم را به ثبت رساندند. نیکولا تسلا در حال حاضر به عنوان اولین کسی که فناوری رادیویی را به ثبت رسانده است. دادگاه عالی حق ثبت اختراع مارکونی را در سال 1943 به نفع تسلا لغو کرد.

نکاتی مهم قبل از انتخاب رادیو

نکاتی مهم قبل از انتخاب رادیو 

برای انتخاب بهترین رادیو باید پس از انجام تحقیقات و در نظر گرفتن نیازهای خود، باید محصول مد نظر انتخاب شود. از طرفی بازار مملو از دستگاه هایی از برندهای مختلف است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برند برتر رادیو باید بتواند تمام فرکانس های موجود را تا حد امکان واضح دریافت کند. باید ایستگاه های رادیویی را با صدای شفاف منتقل کند. صدای اصلی آن نباید دارای نویز یا صداهای اضافی باشد. اگر موج آنالوگ باشد، فیلتر موج باید بسیار درجه بالا و صاف باشد.

کیفیت طراحی

هنگام انتخاب بهترین برند رادیو، باید کیفیت ساخت رادیو و میزان مقاومت آن در برابر ضربه، رطوبت و سایر آسیب های احتمالی را در نظر بگیرید.

کیفیت پخش صوت و صدا

به طور طبیعی، شما نمی خواهید رادیویی را انتخاب کنید که کیفیت صدای کمتر از حد متوسط را ارائه دهد. بلکه می خواهید رادیویی بخرید که صدای باکیفیت تولید کند و به اندازه کافی بلند و با کیفیت باشد که محیط مورد نظر را پر کند و رسا باشد. در نتیجه، برای تعیین میزان صدای رادیو خود، باید قبل از خرید، میزان وات بلندگو را بررسی کنید.

رادیو قابل حمل

قابل حمل بودن

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید هنگام مسافرت یا خارج از خانه به رادیو گوش دهید، باید محصولی با ابعاد کوچک و وزن قابل کنترل برای حمل و نقل انتخاب کنید.

منبع نیرو و تغذیه

هنگام انتخاب برند پرفروش رادیویی در بازار، توجه به منبع تغذیه بسیار مهم است. به خصوص اگر اغلب از رادیو خود استفاده می کنید و آن را خارج از خانه خود حمل می کنید. رادیوهایی در بازار موجود هستند که می توانند به تنهایی از یک پریز دیواری تغذیه شوند یا با یک بسته باتری اختیاری تغذیه شوند. سایر رادیوها فقط از منبع تغذیه ای که به دیوار متصل است تغذیه می شوند. به طور کلی، ما توصیه می کنیم رادیویی را انتخاب کنید که از برق AC یا باتری های معمولی AA/AAA استفاده می کند.

ویژگی های اضافی رادیو

ویژگی های اضافی مانند قابلیت پشتیبانی از انواع فلش مموری و رم که به شما امکان می دهد محتوای صوتی مورد علاقه خود را به راحتی به رادیو انتقال دهید و با کیفیت صدای مناسب رادیو، محتوای مورد نظر را پخش کنید.

قابلیت اتصال

اکثر رادیوهای مدرن دارای اتصال WiFi یا بلوتوث هستند که برای جفت شدن با تلفن هوشمند یا تبلت و پخش موسیقی از دستگاه شما یا از منابع دیگر لازم است. می توان استدلال کرد که این یک گزینه فوق العاده برای کسانی است که می خواهند به موسیقی مورد علاقه خود در رادیو گوش دهند. با این حال، برای افراد مسن، این موضوع آنقدر مهم نیست.

میزان بودجه برای تهیه رادیو

در هنگام انتخاب برند برتر رادیویی در بازار، چه مقدار می خواهید خرج کنید، تعیین این موضوع بسیار کلیدی است. رادیوهایی در دسترس هستند که همه نیازهای شما را برآورده می کنند، عملکرد عالی دارند و قیمت مناسبی دارند. بخش رادیو کلاسیک وب‌سایت میعاد تایم هم مجموعه ای از متنوع ترین و با کیفیت ترین رادیو ها را برای شما موجود کرده است و به مرور رادیو های جدید اضافه می‌شود که شما می‌توانید با سلیقه و میزان بودجه، یک محصول بی‌نظیر را انتخاب کنید.

انواع مدل و تنوع رادیو

انواع مدل و تنوع رادیو

موج Fm یا رادیو تک موج:

این رادیو خاص دارای تک موج است. تنها چند ایستگاه رادیویی را می توان توسط رادیوهای تک موجی که معمولا امواج رادیویی با طول موج کوتاه را دریافت می کنند، دریافت کرد.

رادیوهای Fm و Am

این رادیو‌ها که با نام رادیوهای دو موجی نیز شناخته می‌شوند، در نتیجه استفاده گسترده از رادیو و ظهور ایستگاه‌های رادیویی بیشتر توسعه یافتند. امکان دریافت ایستگاه های رادیویی از خارج از شهر یکی از ویژگی های این رادیوها بود. ایجاد رادیوهای اتومبیل توسط این رادیوها امکان پذیر شد.

رادیوهای چند موجی

این رادیوها که با نام رادیوهای SW نیز شناخته می شوند، برای دریافت ایستگاه های استانی و برون استانی علاوه بر دریافت Am و Fm (امواج کوتاه و متوسط) استفاده می شدند. آنها با یک موج طولانی تکمیل شدند. فرکانس شبکه های رادیویی در تمامی کشورها و قاره های جهان با استفاده از موج Sw قابل دریافت است.

رادیو کلاسیک مناسب

نکات تکمیلی و پایانی مقاله

محبوبیت رادیو در بین شنوندگان این روزها با همگام شدن با سایر رسانه های اجتماعی حفظ شده است. در نتیجه بخش بزرگی از مردم به استفاده از رادیو و گوش دادن به برنامه های رادیویی علاقه مند هستند. امروز و در این مقاله در مورد خرید بهترین برند رادیو خوب اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده ایم و راهنمای خرید بهترین رادیو را توضیح داده ایم. برای اینکه بتوانید به سرعت بهترین رادیو موجود در بازار و همچنین میعاد تایم انتخاب و خریداری کنید، ما در این قسمت عواملی را فهرست کرده ایم که باید قبل از خرید یک رادیو خوب در نظر بگیرید. ما از تعهد شما برای خواندن این مقاله قدردانی می کنیم.