ایده‌های استفاده از ساعت دیواری و ایستاده در دکوراسیون داخلی

سبک‌ها و طرح‌های مختلف ساعت

ساعت دیواری و ساعت ایستاده از نظر سبک طراحی، مدل‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، فانتزی و ... دارند و شما می‌توانید با توجه به سبک وسایل و دکوراسیون خود بهترین انتخاب را داشته باشید و ظاهر متفاوت و جذابی را برای فضای داخلی خود طراحی کنید. که به تفکیک به هر دوی آن‌ها می‌پردازیم.

مهم‌ترین معیار انتخاب ساعت دیواری

ساعت‌ها را می‌توان یکی از مهم‌ترین المان‌های پرطرفدار و تزیینی در فضای داخلی در نظر گرفت. علی رغم این موضوع اما در اکثر مواقع محل مناسبی برای نصب و استفاده از آنها انتخاب نمی‌شود. در این مقاله از مجله خبری میعاد تایم راهکار‌های مناسبی را برای استفاده هرچه مفید‌تر از این دو وسیله مهم یعنی ساعت دیواری و ساعت ایستاده در دکوراسیون داخلی منزل و یا حتی محیط کار با شما به اشتراک می‌گذاریم که در ابتدا به بررسی ساعت‌های دیواری و در ادامه به ساعت‌های ایستاده می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

ساعت دیواری جدید

بهترین فضاها برای قرار دادن ساعت دیواری

مهم‌ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید انتخاب یک ساعت متناسب با فضای داخلی شماست. به همین خاطر باید قبل از انتخاب و خرید ساعت دیواری، محلی که قرار است آن را نصب کنید مشخص کرده و ساعت را متناسب با شکل و رنگ دیوار و سایر وسایل تزیینی دیگر انتخاب کنید. برای دیوارهای که عرض کمی دارند مانند ستون‌ها از ساعت‌های دیواری با عرض کم و برای دیوارهایی که عرض زیادی دارند از ساعت هایی با عرض بیشتر استفاده کنید و گاها می‌توانید ساعت دیواری جدید خود را با سایر وسایل دکوری دیواری که نصب می‌کنید ترکیب کرده و تعادل را در فضای دیوار برقرار کنید.

ساعت‌ها را باید در موقعیتی نصب کنید که از تمام قسمت‌ها و بخش‌های داخلی، دید داشته باشد که گاها این امر میسر نیست که پیشنهاد ما برای این مواقع استفاده از ساعت دیواری دوطرفه می‌باشد که زاویه دید افراد را به مراتب افزایش می‌دهند. پیشنهاد می کنیم برای طراحی خاص فضای داخلی در دکوراسیون داخلی منزل خود از ترکیب ساعت و آینه و در اصطلاح ساعت آینه ای چشم پوشی نکنید که علاوه بر منحصربفرد بودن، فضا را نیز بزرگ‌تر نمایش و دکوراسیون داخلی را زیباتر جلوه می‌دهند.

برای فضاهایی مانند اتاق خواب لازم است که دقت بیشتری به خرج دهید، اگر خواب راحتی ندارید حتما از ساعت آرام گرد و بدون صدا و یا ساعت دیجیتالی استفاده کنید و ساعت را در دیوارهای مقابل و یا اطراف سرویس خواب نصب کنید.همانطور که گفتیم ساعت ها را باید در فضاهایی نصب و قرار دهید که به آسانی دیده شوند اما هستند افرادی که به صدای تیک تاک ساعت ها حساس اند، برای جلوگیری از آزرده خاطر شدن این افراد باید ساعت دیواری و یا ساعت ایستاده خود را  در محل هایی که رفت و آمد کمتری داند نصب کنید که البته انجام این کار به طول عمر بیشتر ساعت نیز کمک قابل ملاحظه ای می کند.

استفاده از ترکیب ساعت و وسایل دکوری

یکی از شگفت انگیز‌ترین راهکار‌ها برای تزیین و جذاب‌تر کردن دیوار‌های خالی و یا فضاهای خالی منزل ترکیب استفاده از ساعت و سایر وسایل دکوری مانند تابلو تزیینی و انواع دیوارکوب‌ها می‌باشد که می‌تواند فضای خالی مورد نظر را از سادگی دربیاورد و حس و حال تازه ای در آن قسمت ایجاد کند. شما می‌توانید با خرید تابلو تزیینی در کنار ساعت‌های دیواری طراحی‌های منحصربفردی برای دیوار‌های ساده خود ایجاد کنید و از هر بار دیدن آن لذت ببرید.

تا به اینجای مطلب بیشتر درمورد انتخاب ساعت دیواری مناسب و محل نصب و قرارگیری آن‌ها صحبت کردیم در ادامه بیشتر درمورد محل قرارگیری ساعت ایستاده جدید و شرایط نگه داری از آن‌ها می‌پردازیم.

معیارهای انتخاب ساعت ایستاده

قبل از اینکه محل قرار دادن ساعت ایستاده را انتخاب کنید حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که ساعت ایستاده به شدت به تغییر دما حساس می‌باشد و این احتمال وجود دارد که بوسیله رطوبت و یا دمای خشک آسیب ببیند. بخاطر بالا بودن قیمت ساعت ایستاده آن‌ها را معمولا برای زیباتر کردن دکوراسیون منزل و یا محیط کار در فضاهای عمومی‌تر مثل اتاق‌های پذیرایی استفاده می‌کنند.

فضاهای ایده آل برای ساعت‌های ایستاده

یکی از مناسب‌ترین فضاها برای قرار دادن ساعت‌های ایستاده که معمولا مورد استفاده نیز قرار نمی‌گیرند ورودی منزل و یا راهرو‌ها هستند که کاربری زیادی ندارند و فضای خالی آن‌ها کاملا به چشم می‌آید. استفاده از ساعت ایستاده در این قسمت‌ها علاوه بر استفاده از این فضاهای خالی توجه تمام افرادی که وارد خانه می‌شوند را نیز جلب می‌کند پس از راهرو‌ها و ورودی منزل خود برای قرار دادن این مدل ساعت‌ها غافل نشوید.

قیمت ساعت ایستاده

اگر فضای خانه و یا محیط کار شما کوچک است ساعت‌های ایستاده را در گوشه‌های دیوار و یا قسمت‌های که فرورفتگی دارند قرار دهید و یا اگر اتاق و یا دری دارید که بلا استفاده است ساعت را در چهارچوب آن قرار دهید. در مجموع فضاهایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند محل مناسب و ایده آلی برای قرار دادن این ساعت ها می باشند. اگر فضای اتاق خواب شما متراژ بالایی دارد برای جذاب تر کردن می توان از این ساعت ها استفاده کرد البته به این نکته توجه داشته باشید که از مدل هایی استفاده کنید که پاندول و موتور ساعت آن ها صدا دار نباشند.

طبق مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد قبل از انتخاب و خرید ساعت دیواری و ایستاده بررسی‌های لازم را انجام دهید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و دکوراسیون داخلی خود را از سادگی دربیاورید و تحت تاثیر انتخاب خوب خود قرار دهید.