تاریخچه و نماد شمعدان

تاریخچه شمعدان به قرن ها قبل برمی گردد که ریشه آن ها در تمدن های باستانی است. شمعدان ها در ابتدا به عنوان منبع اصلی نور مورد استفاده قرار می گرفتند و قبل از اختراع الکتریسیته، یکی از اصلی ترین ابزار های تولید نور و روشنایی بودند. اولین شمعدان های شناخته شده از موادی مانند خاک رس، چوب یا فلز ساخته می شدند و برای نگه داشتن یک شمع به طور ایمن در جای خود طراحی شده بودند. خود شمعدان نیز از نظر طراحی و زیبایی دستخوش دگرگونی هایی شده است. شمعدان ها از اشکال ساده و کاربردی به قطعات هنری بسیار چشمگیر تبدیل شده اند که به نوبه خود می توانند یک مجسمه تزیینی باشند.

فرهنگ‌ها و دوره‌های زمانی مختلف بر طراحی شمعدان‌ها تأثیر گذاشته‌اند و در نتیجه سبک‌ها و نقوش متنوعی به وجود آمده است. همانطور که اشاره کردیم، شمعدان ها علاوه بر اهمیت تاریخی و نمادین خود، در دوران مدرن نیز به وسایل تزیینی محبوب تبدیل شده اند. آنها اغلب برای ایجاد یک فضای دنج و صمیمی استفاده می شوند و گرما و محیط را به هر فضایی اضافه می کنند. شمعدان ها چه بر روی میز ناهارخوری، یا هر فضا و هر سطح دیگری نمایش داده شوند، همچنان جذابیتی جاودانه دارند.

انواع مختلف شمعدان

شمعدان ها اکسسوری خانگی بسیار مورد توجهی هستند که با هر بودجه ای می توانید یک شمعدان زینتی را خریداری کنید. صرف نظر از محدودیت های مالی خود، می توانید به راحتی شمعدانی متناسب با نیاز خود پیدا کنید. محبوبیت شمعدان ها به عنوان لوازم خانگی ناشی از توانایی آنها در ایجاد فضایی دنج و دلپذیر است. آنها یکی از بهترین و تاثیرگذارترین وسایل دکوری محسوب می شوند که سبک و زیبایی هر دکوراسیون منزل را افزایش می دهند. شمعدان ها در شکل ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند که هر کدام طراحی و هدف خاص خود را دارند. از شمع های مخروطی سنتی گرفته تا شمع های ستونی مدرن، طیف گسترده ای از گزینه ها برای انتخاب با هر سبک و سلیقه ای وجود دارد که در فروشگاه اینترنتی میعاد تایم و بخش شمعدان طیف وسیعی از این سری محصولات را برای شما موجود کرده ایم. 

انواع متریال شمعدان

مواد ساخت شمعدان در طیف گسترده ای وجود دارد که مطابق با سلیقه های مختلف است. از گزینه‌های سنتی مانند برنج و آهن فرفورژه گرفته تا انتخاب‌های امروزی‌تر مانند شیشه و کریستال، موادی وجود دارد که متناسب با هر سبک و محیطی باشد. هر ماده جذابیت و زیبایی منحصر به فرد خود را به شمعدان اضافه می کند و به شما این امکان را می دهد که در هر محیطی نسبت به نوع دکوراسیون محیط، یک شمعدان متناسب را انتخاب کنید. چه ظرافت یک شمعدان برنجی سنتی سلیقه شما است یا مدرن بودن یک شمعدان کریستالی، گزینه‌های فراوانی برای انتخاب متریال عالی برای شمعدان ها یافت می شود.

انتخاب متریال ساخت شمعدان در نهایت به سبک شخصی شما و فضایی که می خواهید ایجاد کنید بستگی دارد. بنابراین، چه بخواهید یک در فضا کلاسیک خود یک شمعدان کلاسیک داشته باشید یا یک شمعدان مدرن در محیط و سبک مدرن دکوراسیون خود، یک  شمعدان وجود دارد که به شما کمک می کند به ظاهر دلخواه خود برسید و نیاز خود از یک شمعدان را برآورده کنید.

در ادامه قصد معرفی تعدادی از سری محصولات شمعدان میعاد تایم را خواهیم داشت.

شمعدان تزیینی 7 شعله

شمعدان تزیینی 7 شعله

این محصول یک شمعدان خاص است که نماد الگوی کندو است. این شمعدان دارای زیبایی برجسته و منحصر به فردی است. حتی در حالت خاموش بودن و بدون روشن شدن شمع در این محصول، همچنان جذابیت خود را حفظ می‌کند و می‌توان از آن به عنوان یک مجسمه زینتی استفاده کرد.

خرید شمعدان 7 شعله طرح کندو

ست شمعدان فلزی استوانه در سه سایز مختلف کد 1004

ست شمعدان فلزی استوانه در سه سایز مختلف کد 1004

شمعدان فلزی 1004 آسوریک با رنگ طلایی براق و طراحی ظریف، یک شمعدان بسیار زیبا و مدرن است که می تواند زیبایی محیط را تحت شعاع خود قرار دهد. این شمعدان دارای ظرافت برازنده و متمایزی است و حتی زمانی که شمع در دسترس نیست و روشن نیست، همچنان جذابیت خود را می‌تاباند و می‌توان از آن به عنوان یک مجسمه تزیینی استفاده کرد. شمعدان فلزی 1004 آسوریک در سه سایز مختلف در دسترس است:

 • شمعدان کوچک با ارتفاع 27 سانتیمتر
 • شمعدان متوسط با ارتفاع 31 سانتیمتر
 • شمعدان بزرگ با ارتفاع 36 سانتیمتر
خرید ست شمعدان فلزی استوانه ای 1004

ست شمعدان تزیینی چوبی مدل 1 در سه سایز مختلف

ست شمعدان تزیینی چوبی مدل 1 در سه سایز مختلف

ما یک شمعدان چوبی ساخته شده از چوب طبیعی داریم که دارای رگه های چوبی زیبایی است که جذابیت زیبایی آن را افزایش می دهد و حس طبیعت را به هر فضایی می بخشد. این شمعدان در سه سایز مختلف ارائه شده است که در زیر جزئیات مربوط به هر سایز را ارائه خواهیم کرد. این شمعدان با ظرافت برازنده و منحصربه‌فرد خود، حتی زمانی که استفاده نمی‌شود یا روشن نمی‌شود، تاثیر خود را بر زیبایی محیط می گذارد و به یک مجسمه تزئینی عالی تبدیل می شود.

 • سایز 50 : کد AB21053
 • سایز 60 : کد AB21049
 •  سایز 70 : کد AB21048
خرید ست شمعدان چوبی مدل 1

ست شمعدان تزیینی مدل 21070

ست شمعدان تزیینی مدل 21070

شمعدان از چوب طبیعی ساخته شده است و رگه های چوبی منحصر به فرد خود را به نمایش می گذارد که زیبایی آن را افزایش می دهد و حس طبیعت را به هر فضایی می بخشد. در سه سایز مختلف ارائه شده است. این شمعدان با ظرافت برازنده و متمایز خود، حتی زمانی که شمع روشنی را پوشش نمی دهد، جذابیت می‌دهد و آن را به یک مجسمه تزیینی همه کاره تبدیل می‌کند که جذابیت را به محیط اضافه می کند.

خرید ست شمعدان تزیینی 21070

ست شمعدان فلزی استوانه در سه سایز مختلف کد 1005

ست شمعدان فلزی استوانه در سه سایز مختلف کد 1005

شمعدان فلزی آسوریک 1005 را معرفی می کنیم، وسیله ای خیره کننده و امروزی که هم به عنوان یک وسیله تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد و هم می تواند فضایی برای روشن کردن شمع در اختیار شما قرار دهد. این شمعدان که از مواد فلزی براق ساخته شده است، با رنگ طلایی براق و طراحی ظریف خود، ظرافت زیبایی را به محیط اضافه می کند. در سه اندازه موجود است. صرف نظر از روشن بودن یا نبودن شمع، این شمعدان جذابیت خود را تراوش می کند و می توان از آن به عنوان یک مجسمه تزیینی استفاده کرد.

 • شمعدان کوچک: با اندازه 16 سانتی متر ارتفاع
 • شمعدان متوسط: به ارتفاع 19 سانتی متر
 • شمعدان بزرگ: به ارتفاع 22 سانتی متر
خرید ست شمعدان فلزی استوانه ای 1005

شمعدان تزیینی هلالی مدل ABM0019

شمعدان تزیینی هلالی مدل ABM0019

طراحی هلالی شکل این شمعدان منحصر به فرد، ظرافت و جذابیت را به آن اضافه می کند. جذابیت آن حتی زمانی که شمع وجود ندارد یا روشن می شود، هنوز حفظ می شود و آن را به یک مجسمه تزیینی همه کاره تبدیل می کند که می تواند هر فضایی را بهبود بخشد.

خرید ست شمعدان هلالی مدل 0019

ست شمعدان تزیینی چوبی مدل 2 در سه سایز مختلف

ست شمعدان تزیینی چوبی مدل 2 در سه سایز مختلف

در ادامه قصد معرفی یک شمعدان چوبی ساخته شده از چوب طبیعی داریم که دارای رگه های چوبی زیبایی است که جذابیت و زیبایی آن را افزایش می دهد و همچنین چوب بیانگر طبیعت است و این شمعدان هم حس طبیعت را به محیط اضافه می کند. این شمعدان در سه سایز مختلف موجود است که در زیر جزئیات مربوط به هر سایز را ارائه خواهیم کرد. ست شمعدان چوبی مدل 2 با ظرافت برازنده و منحصربه‌فرد خود، حتی زمانی که استفاده نمی‌شود یا روشن نیست، جذابیت می‌بخشد و آن را به یک مجسمه تزیینی چوبی عالی تبدیل می‌کند.

 • سایز 50 این مدل: کد AB21056 
 • سایز 60 شمعدان مدل 2: کد AB21055
 • سایز 70 این شمعدان: کد AB21054
خرید ست شمعدان تزیینی چوبی مدل 2