آشنایی کامل با ساعت‌های دیواری کلاسیک و مدرن

ساعت‌های دیواری کلاسیک

ساعت دیواری کلاسیک تنها بخش کوچکی از دکوراسیون با چیدمان کلاسیک است که می‌تواند منجر به شکل گیری فضایی متفاوت و بی نهایت شیک در هر کجا شود. اگر شما هم یکی از طرفداران سبک کلاسیک هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا ابتدا کمی درباره دکوراسیون کلاسیک صحبت کرده و بعد برای انتخاب انواع ساعت دیواری و یا ساعت دیواری پاندول دار برای طراحی فضایی متفاوت و لوکس شما را راهنمایی کنیم. 

 ساعت دیواری کلاسیک دو طرفه

نکاتی مهم در طراحی و دکوراسیون فضای کلاسیک

سبک دکوراسیون کلاسیک بین قرون 17 تا 19 میلادی به مرور جای خود را در طراحی منازل بزرگ و قصرهای سلطنتی اروپا باز کرد. طراحی فضا به صورت کلاسیک معمولا همراه با رنگ‌های آرام و ملایم، گچ بری‌های ظریف، نورپردازی اصولی، مبلمان سلطنتی و ساعت‌های کلاسیک است.

ساعت‌های کلاسیک نقش مهمی در طراحی فضای داخلی منزل یا محیط کار داشته و شامل انواع ساعت دیواری ، ساعت پاندول دار، ساعت‌های چوبی و ساعت کنار سالنی می‌شود که منجر به شکوه و زیبایی بیشتر محیط می‌شود. بر همین اساس اگر شما هم دکوراسیون کلاسیک را انتخاب کردید باید توجه ویژه ای به انتخاب ساعت داشته باشید، این را هم فراموش نکنید که ساعت‌های کلاسیک نیاز به فضایی بزرگ‌تر دارند و تمام توجهات را به خود جلب می‌کنند.

چگونه ساعت دیواری کلاسیک مناسب را انتخاب کنیم؟

اما در انتخاب ساعت دیواری کلاسیک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ در قدم اول همیشه بخاطر داشته باشید که در انتخاب ساعت مناسب باید به هارمونی محیط و ساعت توجه کرده و بر اساس چیدمان مبلمان، رنگ دیوار و سبک فرش بهترین ساعت را انتخاب کنید. به عنوان مثال ساعت دیواری ایستاده جدید برای نشیمنی که مبل‌های سلطنتی دارد، بهترین انتخاب است ولی اگر دکوراسیون کلاسیک شما مبتنی بر چوب است، انتخاب ساعت‌های کلاسیک چوبی بزرگ به خصوص ساعت‌های گرد پیشنهاد می‌شود.

نکته مورد توجه دیگر نیز توجه به هارمونی رنگ‌های محیط است. همانطور که پیشتر گفتیم، طراحی داخلی کلاسیک مبتنی بر رنگ‌های ملایم است. بر همین اساس شما با تناسب رنگ بین مبلمان و اکسسوری‌های منزل می‌توانید ساعت دیواری، ساعت گرد و یا ساعت ایستاده ای را انتخاب کنید که تناسب رنگ لازم با چیدمان را داشته باشد. 

به چه ساعت هایی کلاسیک گفته می‌شود؟

بعد از آشنایی با دکوراسیون کلاسیک باید درباره انواع ساعت دیواری کلاسیک صحبت کنیم. بر اساس چه فاکتورهایی ساعت‌های مختلف را تقسیم بندی کرده و برخی از مدل‌ها را کلاسیک می‌دانیم؟

ساعت دیواری کلاسیک دارای ویژگی‌ها و جذابیت هایثص خاصی است و همین موجب شده تا ساعت‌های کلاسیک پاندولی و ساعت دیواری بزرگ طرفداران زیادی داشته باشد. اما در این دسته بندی می‌توان اول به ساعت هایی اشاره کرد که با صفحه گرد و بزرگ دارای اعداد رومی هستند. این مدل را می‌توان مشهورترین ساعت کلاسیک برای فضاهای مختلف دانست. نوع دوم ساعت‌های دیواری و ایستاده است که در فیلم‌های کلاسیک و قصرهای سلطنتی دیده می‌شود. ساعت‌های پاندول دار نیز نوع دیگری از ساعت کلاسیک است که در دکوراسیون خانه‌های ایرانی دیده شده و با رنگ‌ها و چیدمان مختلف تناسب کافی دارد. در انتها نیز باید به ترند جدید ساعت دیواری کلاسیک اشاره کرد که از سبک مینیمال سابق خود خارج شده و ابعادی بزرگتر دارد. این نوع ساعت با رنگ‌های خنثی و فرش هایی که طراحی سنتی اما خلوت دارند انتخابی فوق العاده است و اگر در جای درستی نصب شود می‌تواند حسابی جلب توجه کند. 

ساعت کلاسیک ریتم

ساعت‌های دیواری پاندول دار

ساعت‌های دیواری پاندول دار یکی از ترندهای مورد علاقه ایرانیان است که در سبک کلاسیک قدمتی طولانی دارد. برای ساعت پاندول دار باید فضای مناسبی را انتخاب کرده و حتما به هارمونی بین رنگ ساعت و رنگ دیوار توجه کنید. طرح‌های قدیمی‌تر ساعت‌های پاندولی معمولا چوبی با عقربه‌ها و پاندول طلایی بود. در حال حاضر اما ترندهای جدیدی وارد طراحی این ساعت‌ها شده که علاوه بر رنگ‌های مشکی و سفید با رنگ‌های خاکستری، قهوه ای هم طراحی می‌شود. ساعت‌های پاندولی معمولا صفحه ای با اعداد رومی دارند و مهم‌ترین مشخصه آنها عقربه‌های باریک است که اگر ساعت در جای مناسبی نصب  شود، می‌تواند حسابی جلب توجه کند.

این روزها انواع ساعت‌های پاندولی به عنوان ساعت دیواری کلاسیک در اندازه‌های متوسط و بزرگ طراحی شده و دیگر سبک مینیمال ندارند. همچنین به عنوان پیشنهاد فراموش نکنید که بهترین محل نصب این ساعت‌ها در میان دیواری است که هیچ اکسسوری و قاب دیگری نداشته باشد. 

مدل‌های ساعت دیواری کلاسیک بزرگ

یکی دیگر از انواع ساعت‌های کلاسیک، ساعت دیواری بزرگ با صفحه گرد است که نه تنها یک ساعت بلکه یک اکسسوری مهم برای طراحی و دیزاین محیط است. این ساعت‌ها به دلیل صفحه بزرگی که دارند باید بدون دیگر قاب‌ها و اکسسوری‌ها در دیواری خالی استفاده شده و در محل مناسبی نصب شده باشند. صفحه ساعت دیواری بزرگ با اعداد رومی است ولی عقربه هایی معمولی دارد که با عقربه‌های ساعت پاندول دار اندکی متفاوت است. اگر ساعت منتخب شما در هارمونی با رنگ دیوار و رنگ مبلمان باشد و در تناژ خنثی انتخاب شود، نه تنها بسیار زیبا و جلوه گر است بلکه منجر به حس آرامش بیشتری در فضای منزل می‌شود. بر همین اساس رنگ پیشنهادی ما برای این ترند سفید و خاکستری است.

 

ساعت‌های کلاسیک چوبی

آخرین پیشنهاد ما در میان ساعت دیواری کلاسیک انواع مدل‌های ساعت چوبی است. این ترند می‌تواند محیط را شاد، دلنشین و صمیمی کرده و به دلیل تناژ رنگ گرم می‌تواند فضا را متفاوت و با تب و تاب جلوه دهد. بهترین هارمونی با ساعت‌های کلاسیک چوبی را دیوارهایی با رنگ‌های گرم مانند قهوه ای و کرم همراه با مبلمان چوبی دارد که با فرش‌های سنتی و طرح‌های نیمه شلوغ می‌تواند بی نهایت زیبا و باشکوه باشد. همچنین در میان ساعت دیواری کلاسیک چوبی شما می‌توانید مدل‌های ایستاده را نیز انتخاب کنید. ساعت‌های کلاسیک ایستاده فضای بزرگ‌تری می‌خواهد و با چیدمان مبل‌های سلطنتی بهتر دیده می‌شود. رنگ منتخب این ترند، رنگ‌های گرم است و بهتر است بدون اکسسوری، قاب عکس و حتی گلدان بلند باشد، زیرا تناژ رنگ گرم می‌تواند محیط را شلوغ نشان دهد.


در انتها شما برای مشاوره‌های بیشتر درباره دیزاین با ساعت دیواری کلاسیک می‌توانید با ما تماس گرفته و بر اساس دکوراسیون و اکسسوری هایی که دارید از میان صدها مدل ساعت کلاسیک، ساعت مورد علاقه خود را انتخاب کرده و یا درباره بهترین محل نصب آن و اکسسوری‌های مورد نیاز مشاوره بگیرید. با این ترند می‌توان خانه ای زیبا، با رنگ‌های مناسب، چیدمان مبلمان با هارمونی کامل و فضایی بی نهایت آرام همراه با تناژ رنگ‌های زیبا را تجربه کرد.

ساعت‌های دیواری مدرن

ساعت ‌های دیواری مدرن یکی از پرفروش‌ترین و بهترین ساعت دیواری هایی می‌باشد که مخاطبان به منظور طراحی و دکوراسیون داخلی این گزینه را در اولویت انتخاب‌های خود قرار می‌دهند. افراد می‌توانند به منظور خرید بهترین و مناسب‌ترین گزینه از میان انواع ساعت دیواری مدرن و شیک با ورود به وب سایت ما نمونه ای از شیک‌ترین و پرطرفدارترین مدل‌های این محصول را مشاهده نمایند.

نمونه ساعت دیواری مدرن

آشنایی با ساعت دیواری مدرن

در حال حاضر ساعت دیواری مدرن به عنوان یکی از محبوب‌ترین و بهترین وسایل‌های دکوری در هر فضای عمومی و خصوصی شناخته می‌شود و با توجه به ویژگی‌ها و ظاهری بسیار خاص و شیک مورد پسند عام واقع بوده و در اولویت خرید بسیاری قرار می‌گیرد. ساعت دیواری‌های مدرن در انواع طرح‌ها و مدل‌های مختلفی با برندهای متنوع تولید و عرضه می‌گردد که مخاطبان می‌توانند بسته به سلیقه و پسند خود مناسب‌ترین و جذاب‌ترین گزینه را سفارش و تهیه نمایند. هر نوع از طرح‌های این ساعت با بخش‌های مختلف محیط خانه و محل کار متناسب بوده و بهتر است کاربران در قدم اول محل قرار دادن ساعت را به خوبی شناسایی کنند. همخوانی بودن طرح ساعت دیواری‌های مدرن با دیگر لوازم محیط کار یا منزل از اصلی‌ترین مواردی می‌باشد که بایستی در نظر داشته باشید. افرادی که به عقربه‌های ساعت حساسیت دارند می‌توانند ساعت را در فضاهایی به دور از شلوغی و با تردد کمتر نصب کرده و یا می‌توانند ساعت‌های دیجیتالی که از دیگر انواع ساعت دیواری مدرن شناخته می‌شود خریداری و استفاده کنند. افرادی که علاقه بسیاری به تزئین و دکوراسیون داخلی دارند می‌توانند با در اولویت قرار دادن ساعت‌های مدرن برای منزل خود تصویر بسیار زیبا و شیکی را به وجود آورند که بدون شک فضای مربوطه را به مکانی بسیار لوکس و مدرن تبدیل خواهد کرد.

نکات مهم در خصوص انتخاب انواع ساعت‌های دیواری مدرن

در هنگام خرید ساعت دیواری مدرن بهتر است ابتدا به یک سری نکات توجه داشته باشید تا از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید از جمله این نکات دانستنی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: اندازه محصول: با در نظر گرفتن فضایی که ساعت خود را در آن مکان نصب خواهید کرد از اندازه‌های مناسب این محصول خریداری نمایید. شکل آن: با توجه به شکل‌های مختلف ساعت دیواری از جمله مستطیلی، دایره ای، مربعی، لوزی و ... با توجه به سلیقه خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. خدمات پس از فروش: این مورد یکی از مهمترین گزینه هایی می‌باشد که خریداران باید به آن بسیار توجه داشته باشند تا در صورت خرابی و عدم وجود قطعات مورد نیاز برای ساعت از خدمات پس از فروش ارائه شده بهره مند شوند.

ساعت دیواری مدرن و شیک

خرید اینترنتی ساعت دیواری 

خرید اینترنتی ساعت دیواری یکی از بهترین روش هایی می‌باشد که کاربران می‌توانند در کوتاه‌ترین مدت زمان انبوهی از نمونه‌های مختلف این محصول را مورد بررسی قرار دهند. به این منظور پیشنهاد می‌کنیم با ورود به صفحه فروشگاه ما با اطمینان از کیفیت و جنس محصول از بهترین شرایط و امکانات برخوردار شوید. ارائه خدمات پس از فروش از جمله مهمترین خدمات وب سایت رسمی ما بوده و با توجه به رضایت مشتریان و خریداران و مشاهده نظرات ثبت شده می‌توانید با خیال راحت خرید خود را  به ثبت برسانید.