هر خانه ای به ساعت نیاز دارد و آن را به یکی از اجزای ضروری آن تبدیل می کند. با انتخاب صحیح و درست یک ساعت مناسب، به دکوراسیون منزل خود جذابیت بی‌نظیری اضافه کنید. مدل های مختلفی از ساعت قابل تولید است. ساعت ایستاده یکی از انواع مختلف ساعت است. که تنوع مختلفی دارد و در شکل و طرح های گوناگون تولید می‌شود.

ساعت‌های ایستاده که به آن‌ها ساعت‌های پدربزرگ، ساعت‌های زمینی و ساعت‌های کمدی نیز گفته می‌شود، سابقه طولانی دارند که جزو مهم‌ترین و دقیق‌ترین دستگاه‌های تشخیص زمان هستند. این سری ساعت‌ها در تاریخ سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته و محبوبیت بالایی داشته است. این ساعت‌ها معمولاً 6 تا 8 فوت ارتفاع داشتند، یعنی180 سانتی متر تا 240 سانتی متر. مدل انگلیسی این سری ساعت‌ها توسط ویلیام کلمنت در سال 1670 ایجاد شد و اکثر خانه‌ها و ادارات تا پایان قرن بیستم از آن استفاده می کردند. بر خلاف سایر دستگاه های نشان دهنده زمان، دقت این مدل ساعت پاندولی بی نظیر بود و همچنین زیبایی متمایز و باشکوهی به اتاق و فضا می بخشید. هدف اصلی این ساعت‌ها امروزه تزئین است زیرا دستگاه‌های نمایش زمان بسیار متفاوتی وجود دارد. شکوه و زیبایی هر خانه ای را می توان با این ساعت ها که در هر خانه ای وجود دارد مشاهده کرد. علاوه بر این، نشان می دهد که مالک این مکان، چقدر برای زمان ارزش قائل است.

نکات ساعت ایستاده برای کارکرد بهتر

نکات ساعت ایستاده برای کارکرد بهتر

ساعت ایستاده نه تنها به عنوان یک دستگاه زمان سنجی کاربردی بلکه به عنوان یک قطعه تزئینی در هر اتاق عمل می کند. برای اطمینان از عملکرد بهینه و طول عمر آن، در ادامه نکاتی عالی را بیان می کنیم:

1. محل قرارگیری

یک سطح محکم و صاف برای قرار دادن ساعت ایستاده خود انتخاب کنید. سطوح ناهموار می توانند بر ثبات و دقت ساعت تأثیر بگذارند. از قرار دادن آن در نزدیکی پنجره ها، درها، یا هر منطقه ای که دما یا رطوبت آن در نوسان است، خودداری کنید. همچنین از قرار دادن ساعت در زاویه و به صورت کج خودداری کنید و آن را در جایی صاف و هموار قرار دهید. با توجه به فشار و آسیب پذیری ایجاد شده توسط این امر، مصرف باتری به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

راهروها و ورودی خانه دو مکان ایده آل برای استفاده از ساعت های ایستاده هستند. این دو منطقه معمولاً به عنوان مناطق استفاده نشده شناخته می شوند. از سوی دیگر، این مناطق کاملاً خالی هستند. تمام افرادی که وارد خانه می شوند مسلما اولین وسیله‌ای که چشمشان به آن می‌خورد ساعت ایستاده جلوی درب ورودی است که همین می‌تواند حس بسیار خوبی را در ذهن افراد ایجاد کند . بنابراین راهرو یا فضای ورودی یکی از بهترین مکان‌ها برای قرار دادن ساعت ایستاده است.

2. تنظیمات سیم پیچی

اگر ساعت ایستاده شما مکانیکی است یا نیاز به سیم پیچی دارد، مطمئن شوید که آن را هر روز در ساعت معینی بچرخانید. دستورالعمل های سازنده را برای تعداد دور توصیه شده دنبال کنید. پیچیدگی بیش از حد می تواند به مکانیسم ساعت آسیب برساند، در حالی که کم پیچی می تواند به زمان سنجی نادرست منجر شود.

3. مراقبت از پاندول

اگر ساعت ایستاده شما پاندول دارد، مطمئن شوید که آزادانه و بدون هیچ مانعی حرکت می کند. پاندول را به طور دوره ای تمیز کنید تا گرد و غبار یا زباله هایی که ممکن است در حرکت آن اختلال ایجاد کنند پاک کنید.

4. تمیز کردن

به طور معمول ساعت ایستاده خود را تمیز کنید تا گرد و غبار و آلودگی پاک شود. از یک پارچه نرم یا یک برس ملایم برای تمیز کردن قسمت بیرونی ساعت استفاده کنید. از استفاده از مواد ساینده که می توانند سطح را خراش دهند خودداری کنید. برای ساعت های چوبی، استفاده از پاک کننده یا پولیش چوب تخصصی را در نظر بگیرید. اگر از شیشه پاک کن برای تمیز کردن ساعت استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که شیشه پاک کن، مستقیما با سطح ساعت و شیشه ساعت برخورد نداشته باشد. علاوه بر این، هرگز از شیشه پاک کن روی چوب بدنه ساعت استفاده نکنید. زیرا در آینده و در طولانی مدت به مرور به بدنه چوبی ساعت آسیب وارد می‌کند و باعث خرابی و پوسیدگی آن می‌شود.

روغن کاری ساعت ایستاده

5. روغن کاری

برخی از ساعت های ایستاده دارای قطعات متحرکی هستند که برای عملکرد نرم تر به روغن کاری نیاز دارند. با دستورالعمل های سازنده مشورت کنید یا یک متخصص را استخدام کنید تا مکانیزم ساعت را در فواصل زمانی معین روغن کاری کند. با این حال، مراقب باشید که بیش از حد روغن کاری نکنید، زیرا روان کننده اضافی می تواند گرد و غبار را جذب کند و در دراز مدت باعث آسیب شود.

6. تنظیمات زمان

اگر متوجه شدید که ساعت ایستاده‌تان سریع یا کند می‌رود، ممکن است لازم باشد زمان‌بندی آن را تنظیم کنید. برای انجام تنظیمات دقیق به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید یا از یک متخصص کمک بگیرید. از حرکت دادن شدید عقربه های ساعت خودداری کنید، زیرا ممکن است به مکانیسم داخلی آسیب برساند.

7. سرویس دهی منظم

درست مانند هر وسیله مکانیکی، ساعت های ایستاده نیز از خدمات دوره ای حرفه ای بهره می برند. بسته به پیچیدگی ساعت، هر 5 تا 7 سال یکبار سرویس آن را در نظر بگیرید. یک ساعت ساز حرفه ای هر گونه مشکل احتمالی را تمیز، بازرسی و تعمیر می کند، بنابراین از طول عمر و دقت آن اطمینان حاصل می کند.

8. کنترل آب و هوا

دما و رطوبت شدید می تواند بر عملکرد ساعت ایستاده شما تأثیر منفی بگذارد. برای جلوگیری از آسیب دیدن رنگ چوب، ساعت را از تابش مستقیم آفتاب دور نگه دارید. از قرار دادن آن در معرض نور مستقیم خورشید یا قرار دادن آن در نزدیکی دریچه های گرمایش یا سرمایش کولر خودداری کنید. آب و هوای ثابت و معتدل را در اتاق حفظ کنید تا تأثیر آن بر عملکرد ساعت به حداقل برسد.

9. قیمت ساعت ایستاده

هنگام در نظر گرفتن قیمت ساعت ایستاده چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. هزینه یک ساعت ایستاده بسته به برند، مواد مورد استفاده، ساخت و کیفیت کلی ساعت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. ثانیاً، مواد استفاده شده در ساخت ساعت نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارند. ساعت‌های گران‌قیمت اغلب از فلزات گرانبها مانند طلا یا پلاتین و سنگ‌های قیمتی مانند الماس استفاده می‌کنند که ارزش آن‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. کیفیت و کمیاب بودن این مواد تأثیر مستقیمی بر قیمت نهایی ساعت دارد.

کاردست یکی دیگر از موارد ضروری است که باید در نظر گرفته شود. ساعت‌هایی که نیاز به کار دستی پیچیده و توجه دقیق به جزئیات دارند، زمان بیشتری برای تولید نیاز دارند و به صنعتگران ماهر نیاز دارند و در نتیجه قیمت بالاتری دارند. خواه حرکت دقیق ساعت باشد و یا هنر در طراحی، ساخت یک عامل کلیدی در تعیین ارزش ساعت ایستاده است. علاوه بر این، کیفیت کلی و عملکرد ساعت می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. ساعت‌های دارای پیچیدگی‌های پیشرفته مانند کرونوگراف، تقویم دائمی، به دلیل پیچیدگی مکانیسم‌هایشان گران‌تر هستند. در نتیجه، قیمت یک ساعت ایستاده تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله اعتبار برند، مواد استفاده‌شده، ساخت و ساز است و کیفیت کلی درک این مولفه‌ها می‌تواند به افراد کمک کند هنگام سرمایه‌گذاری روی ساعتی که متناسب با سلیقه و بودجه شخصی آنها باشد، تصمیمات آگاهانه بگیرند.

10. وزن ساعت ایستاده

وزن ساعت به دلیل مدل ایستاده بودن آن زیاد است. اگر خانه شما دو طبقه و دوبلکس است؛ اگر می توانید از آن در طبقه همکف استفاده کنید. با رعایت این نکات، می توانید عملکرد ساعت ایستاده خود را افزایش دهید و طول عمر آن را افزایش دهید. به یاد داشته باشید، مراقبت و نگهداری ارائه شده به ساعت شما می تواند به زمان سنجی دقیق و جذابیت بصری کلی آن کمک کند.

معرفی چند ساعت ایستاده محبوب

میعاد تایم این قابلیت را در اختیار شما قرار داده است که به راحتی به طیف وسیعی از ساعت های ایستاده و زیبا دسترسی داشته باشید و بنا بر سلیقه خود، یک محصول عالی را انتخاب کنید. در ادامه ساعت های ایستاده سنتی و ساعت ایستاده مدرن این وب‌سایت را به شما معرفی می‌کنیم و شما از همین قسمت می‌توانید به صفحه محصول مورد نظر منتقل شوید و توضیحات کاملتری کسب کنید.

ساعت ایستاده و کنارسالنی لوتوس مدل 214

ساعت ایستاده و کنارسالنی لوتوس مدل 214

بدنه این محصول از چوب ساخته شده و طراحی منحصر به فردی دارد. این سبک جدید ساعت علیرغم اینکه یک ساعت ایستاده است، ظرافت خاصی دارد که جذابیت دکوراسیون شما را افزایش می دهد. ترکیب هنرمندانه آویزهای فلزی پاندول و رنگ بدنه، جذابیت این ساعت را افزایش داده است. برای موتور ساعت 5 سال گارانتی بی قید و شرط ارائه شده است.

 • بدنه از جنس چـــوب با کیفیت
 • دارای موتــور تایوانی یانگ تان
 • دارای موتور پاندول و زنگ دار
 • گارانتی 5 ساله شرکت لوتوس
خرید ساعت ایستاده لوتوس مدل 214
ساعت ایستاده و کنارسالنی لوتوس مدل 220

ساعت ایستاده و کنارسالنی لوتوس مدل 220

یکی از نفیس ترین مدل های موجود در بازار دارای درب شیشه‌ای و بدنه منبت کاری شده چوبی که به شدت این محصول کلاسیک را زیبا تر کرده است . این مدل ساعت ایستاده در رنگ های گردویی، کرم، قهوه ای، سفید و نسکافه ای موجود می باشد. لازم به ذکر است موتور آرام‌گرد  YOUNG TOWN تایوان که در تمامی ساعت های ایستاده لوتوس از جمله این ساعت استفاده می شود دارای 5 سال گارانتی بی قید و شرط می باشد.

 • دارای بدنه چــوبی باکیفیت و دوام بسیار بالا
 • طراحی  منحصـر بفرد و زیبا پاندول و آویزها
 • 7 روز مهلت تست و ارسال رایگان در تهران
 • موتور تایـوانی یانگ تان با 5 ســــــال ضمانت
خرید ساعت ایستاده لوتوس مدل 220
ساعت سالنی و سه‌پایه دار شوبرت مدل 6680

ساعت سالنی و سه‌پایه دار شوبرت مدل 6680

یک ساعت بسیار خاص با سه پایه منحصر به فرد که آن را به یک ساعت ایستاده تبدیل می کند. طرح و شکل این ساعت و همچنین فونت استفاده شده برای اعداد و عقربه ها، همه جزئیات با دقت ساخته شده است. اکنون این محصول به عنوان یک کالای شیک و منحصر به فرد در میعاد تایم موجود است. این ساعت می تواند زیبایی هر منطقه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و اگر از تجمل لذت می برید، ممکن است بهترین گزینه شما باشد. رنگ این ساعت را می توانید از بین سه گزینه نقره ای، کروم یا طلایی انتخاب کنید.

 • فریم فلز آبکاری شده با کیفیت بالا
 • اعداد برجسته آبکاری شده
 • موتور تایوان آرامگرد
 • پایه تلسکوپی جهت تنظیم ارتفاع ساعت
خرید ساعت ایستاده سه پایه دار شوبرت مدل 6680
ساعت سالنی لوتوس مدل 219

ساعت سالنی لوتوس مدل 219

یکی از نفیس ترین مدل های ساعت کنار سالنی و ساعت ایستاده  مدل 219 است. این ساعت که دارای بدنه منبت کاری شده چوبی، درب شیشه ای، کشو چوبی و جزئیات طراحی بدنه چوبی دوست داشتنی است که زیبایی آن را بیشتر می کند.

 • بدنه از جنس MDF روکش چوب راش و طرح منبت کاری زیبا
 • طراحی زیبا و کلاسیک
 • موتور تایوانی یانگ تان
 • دارای موتور زنگ کلیسایی و حرکت زیبا و نوستالژی پاندول
خرید ساعت کنار سالنی لوتوس 219
ساعت ایستاده و کنارسالنی لوتوس مدل 126

ساعت ایستاده و کنارسالنی لوتوس مدل 126

یکی از شناخته شده ترین ساعت های ایستاده جدید لوتوس، ساعت ایستاده مدل 126 است که با طراحی خاص و متمایز خود به خانه یا محل کار شما زیبایی می بخشد. استفاده از ابزارهای نجاری مدرن برای ایجاد جعبه های چوبی متنوع، تکنولوژی روز در تجهیزات تولید و دقت بالای تیم کنترل کیفیت، محصولی ظریف و متمایز را به مشتری داده است. محصولی متمایز و چشم نواز در دسته ساعت های ایستاده و کنار سالنی به لطف استفاده از بهترین متریال و طراحی دوست داشتنی تولید شده است.

 • بدنه از جنس چـــوب با کیفیت
 • دارای موتــور تایوانی یانگ تان
 • طرح نوین و مدرن
 • موتور پاندول و زنگ دار
 • گارانتی 5 ساله شرکت لوتوس
خرید ساعت ایستاده مدل 126
ساعت ایستاده لوتوس مدل 14142

ساعت ایستاده لوتوس مدل 14142

ساعت ایستاده لوتوس مدل 14142 یک ساعت ایستاده کاملاً جدید از مجموعه 2022 با طراحی شیک و متمایز است. بدنه ساعت از چوب ساخته شده است و رنگ پتینه طلایی روی زمینه مشکی این حس را القا می کند که یک ساعت تمام سنگی اتاق نشیمن است. وجود دو سوراخ موازی بیضی شکل در این مدل ساعت که به زیبایی رقص پاندول را به تصویر می کشد بسیار جذاب و خیره کننده است.

 • بدنه از جنس چـــوب با کیفیت
 • ایندکس های برجسته و فلزی
 • تنوع رنگی در سه رنگ
 • دارای موتور پاندول و زنگ دار
 • دارای موتــور تایوانی یانگ تان
 • گارانتی 5 ساله شرکت لوتوس
خرید ساعت ایستاده مدل 14142

ساعت ایستاده لوتوس رنگ طلایی مدل ROSARIO کد 9128

ساعت ایستاده لوتوس رنگ طلایی مدل ROSARIO کد 9128

این مدل خاص یک قاب جذاب را به نمایش می‌گذارد که دارای طراحی گسترده و ظریف است و آن را به دکوراسیون هر اتاق تبدیل می‌کند. این صفحه یک فونت یونانی را با رنگ مشکی براق نشان می دهد که در پس زمینه ای ساده قرار گرفته است. ساعت ایستاده طلایی لوتوس روزاریو را انتخاب کنید تا استایل شخصی شما را برجسته کند و به عنوان یک یادآوری دائمی باشد که ساعت‌ها قابلیت‌هایی فراتر از بیان زمان دارند. لوتوس از موتور YOUNGTOWN تایوان در تمام ساعت های خود استفاده می کند. گارانتی ارائه شده بدون قید و شرط برای مدت پنج سال است.

خرید ساعت ایستاده لوتوس 9128

ساعت ایستاده شوبرت مدل 6684

ساعت ایستاده شوبرت مدل 6684

این کالا به دلیل آبکاری مرغوب و زیبایی نفس گیر، ظاهری امروزی و مجلل دارد. علاوه بر این، پایه‌های ساعت را می‌توان بدون زحمت از نظر ارتفاع تغییر داد تا مطابق با نیازهای شما باشد، در حالی که ابعاد کلی را می‌توان متناسب با محیط متمایز و سلیقه فردی شما تطبیق داد. مکانیسم ساعت بی صدا عمل می کند و خود ساعت با ارتفاع 164 سانتی متری طراحی شده است. در مجموع، این ساعت دارای زیبایی استثنایی و جذابیت خاصی است.

خرید ساعت ایستاده شوبرت 6684

نکات پایانی و تکمیلی

در این مقاله در مورد ساعت ایستاده اطلاعات و نکاتی را بازگو کردیم که می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. 8 نکته را بیان کردیم که در هنگام استفاده ساعت ایستاده و کنار سالنی و حتی قبل از خرید می‌تواند به شما در انتخاب مناسب و همچنین نحوه نگه داری ساعت کمک کند. مقاله کاربرد ساعت ایستاده در دکوراسیون منزل هم می‌تواند به شما کمک کند و تکمیل کننده این مقاله باشد. در ادامه هم 6 مورد از محبوب ترین ساعت های ایستاده مدرن و کلاسیک موجود شده در میعاد تایم را به شما معرفی کردیم. امیدوارم این مقاله در انتخاب ساعت ایستاده راهنما شما باشد.