7 نکته‌ی مهم درباره نصب تابلو

پس از جانمایی تابلو و در نظر گرفتن سبک و رنگ و نیز خرید حضوری و یا آنلاین که در مطالب گذشته نکاتی را درباره انتخاب و تصمیم گیری مناسب‌تر برای شما گرد آوری کردیم نوبت به نصب تابلو می‌رسد.

بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن قوانین و استانداردهای لازم و رعایت آنها اقدام به نصب تابلو کرده و در نهایت از محل قرارگیری آن راضی نیستند و مدام جای آن را تغییر می‌دهند تا به یک وضعیت مطلوب برسد.

در بسیاری از موارد هم در انتها فضایی نامتقارن خواهند داشت. برای نصب تابلو نکات و قوانینی را در این مطلب با هم بررسی خواهیم کرد.

نکاتی درباره نصب تابلو در بهترین فضای ممکن:

 1. نصب روی دیوار:
  تابلوها روی دیوار بادی در جایی نصب شوند که برای دیدن آنها نیاز نباشد سرتان را زیاد بالا بگیرید یا خیلی پایین . تابلو باید درراستای چشمان افراد و با قد حدود 165 تا 175 سانتی متر قرار بگیرند تا افراد به راحتی بتوانند تابلو را تماشا کنند.
  تابلو بالای شومینه
 2.  قرار دادن بالای شومینه یا کاناپه:
  اگر تابلو را برای روی دیوار بالای کاناپه یا شومینه یا طاقچه خریداری کرده اید باید بدانید ابعاد آن تابلو باید به اندازه‌ی سه چهارم مبل ، شومینه یا طاقچه باشد و نیز حدود 15 تا 0 سانتی متر بالاتر از آن نصب شود.

  تابلو چند تکه

 3. نصب تابلوهای چند تکه یا پازلی:
  اگر تابلوهای پازلی خریداری کرده اید که همگی با هم یک طرح را تشکیل می‌دهند باید تقریبا نزدیک به هم آنها را نصب کنید . حدود 5 تا 10 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند.
  گالری دیواری در منزل
 4. گالری دیواری: 
  برای ایجاد گالری دیواری ابتدا تابلوی مرکزی را نصب کرده سپس به تدریج اقدام به نصب تابلوهای اطراف بکنید . قبل از نصب میتوانید ابتدا آنها را روی زمین بچینید تا دستورالعمل نصب تقریبا در ذهنتان نقش ببندد . در مطالب بعدی جانمایی‌های مختلف را در گالری دیواری با هم بررسی خواهیم کرد.
 5. تابلوی زیاد ممنوع:
   سعی نکنید همه‌ی دیوارها تابلو داشته باشند . وقتی از تعداد کمتری تابلو استفاده کنید فضای دلپذیر‌تر ی خواهید داشت و چشمانتان اذیت نخواهد شد.

 6. تابلوهای کوچکتر را دریابید:
   تابلوهای کوچکتر را دست کم نگیرید . گاهی میتوانید با استفاده از قابهای کوچکتر مخاطب را به تابلو نزدیکتر کنید . ضمن اینکه قابهای کوچکتر در تعادل وزن بصری دکوراسیون نقش مهمی دارند.

 7. رعایت مسائل ایمنی:
   سعی کنید تمام مسائل ایمنی را در نصب تابلو رعایت کنید و از محکم بودن محل آویز آنها اطمینان حاصل کنید تا منجر به حادثه نشود .