با سلام و ضمن عرض پوزش و تشکر از صبوری مشتریان گرامی به اطلاع می رساند به دلیل ترافیک و شلوغی پایان سال کلیه سفارشات با تاخیر ارسال خواهند شد.
با تبریک فرارسیدن سال نو سفارشاتی که قبل از تاریخ 20 اسفند ثبت می شوند در اولویت خواهند بود در غیر اینصورت ارسال این سفارشات به بعد ایام نوروز موکول خواهد شد.

7 نکته‌ی مهم درباره نصب تابلو

پس از جانمایی تابلو و در نظر گرفتن سبک و رنگ و نیز خرید حضوری و یا آنلاین که در مطالب گذشته نکاتی را درباره انتخاب و تصمیم گیری مناسب‌تر برای شما گرد آوری کردیم نوبت به نصب تابلو می‌رسد.

بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن قوانین و استانداردهای لازم و رعایت آنها اقدام به نصب تابلو کرده و در نهایت از محل قرارگیری آن راضی نیستند و مدام جای آن را تغییر می‌دهند تا به یک وضعیت مطلوب برسد.

در بسیاری از موارد هم در انتها فضایی نامتقارن خواهند داشت. برای نصب تابلو نکات و قوانینی را در این مطلب با هم بررسی خواهیم کرد.

نکاتی درباره نصب تابلو در بهترین فضای ممکن:

 1. نصب روی دیوار:
  تابلوها روی دیوار بادی در جایی نصب شوند که برای دیدن آنها نیاز نباشد سرتان را زیاد بالا بگیرید یا خیلی پایین . تابلو باید درراستای چشمان افراد و با قد حدود 165 تا 175 سانتی متر قرار بگیرند تا افراد به راحتی بتوانند تابلو را تماشا کنند.
  تابلو بالای شومینه
 2.  قرار دادن بالای شومینه یا کاناپه:
  اگر تابلو را برای روی دیوار بالای کاناپه یا شومینه یا طاقچه خریداری کرده اید باید بدانید ابعاد آن تابلو باید به اندازه‌ی سه چهارم مبل ، شومینه یا طاقچه باشد و نیز حدود 15 تا 0 سانتی متر بالاتر از آن نصب شود.

  تابلو چند تکه

 3. نصب تابلوهای چند تکه یا پازلی:
  اگر تابلوهای پازلی خریداری کرده اید که همگی با هم یک طرح را تشکیل می‌دهند باید تقریبا نزدیک به هم آنها را نصب کنید . حدود 5 تا 10 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند.
  گالری دیواری در منزل
 4. گالری دیواری: 
  برای ایجاد گالری دیواری ابتدا تابلوی مرکزی را نصب کرده سپس به تدریج اقدام به نصب تابلوهای اطراف بکنید . قبل از نصب میتوانید ابتدا آنها را روی زمین بچینید تا دستورالعمل نصب تقریبا در ذهنتان نقش ببندد . در مطالب بعدی جانمایی‌های مختلف را در گالری دیواری با هم بررسی خواهیم کرد.
 5. تابلوی زیاد ممنوع:
   سعی نکنید همه‌ی دیوارها تابلو داشته باشند . وقتی از تعداد کمتری تابلو استفاده کنید فضای دلپذیر‌تر ی خواهید داشت و چشمانتان اذیت نخواهد شد.

 6. تابلوهای کوچکتر را دریابید:
   تابلوهای کوچکتر را دست کم نگیرید . گاهی میتوانید با استفاده از قابهای کوچکتر مخاطب را به تابلو نزدیکتر کنید . ضمن اینکه قابهای کوچکتر در تعادل وزن بصری دکوراسیون نقش مهمی دارند.

 7. رعایت مسائل ایمنی:
   سعی کنید تمام مسائل ایمنی را در نصب تابلو رعایت کنید و از محکم بودن محل آویز آنها اطمینان حاصل کنید تا منجر به حادثه نشود .