نکات طلایی در انتخاب و خرید یک ساعت مچی

افرادی که به تیپ و ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهند می‌دانند که داشتن یک ساعت مچی مرغوب و زیبا تکمیل کننده‌ی تیپ و نشانگر شخصیت آنهاست . امروزه ساعت مچی دیگر برای اگاهی از زمان استفاده نمی‌شود بلکه یکی از عناصر مهم در خوش تیپ و شیک بودن و نیز استایل و شخصیت هر فردی می‌باشد .

شاید به نظر بیاید در خرید یک ساعت مچی به تنها چیزی که باید فکر کرد زیبایی آن است اما ما در این مطلب شما را با نکاتی آشنا خواهیم کرد که تاثیر زیادی در انتخاب ساعت مچی خواهد داشت .

این نکات شما را در انتخاب و خرید ساعت مچی از میان انبوهی از مدل‌های مختلفی که هم اکنون در بازار موجود هستند راهنمایی خواهد کرد .

 

در خرید ساعت مچی باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اندازه صفحه

اندازه‌ی صفحه اولین حساسیت هر فرد در خرید ساعت مچی است . در مدل‌های کلاسیک اندازه‌ی صفحه کوچکتر است اما در مدل‌های اسپرت اندازه‌ی صفحه بزرگتر می‌باشند . پس قبل از انتخاب اندازه‌ی صفحه باید بدانید این ساعت قرار است در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها استفاده شود یا در سفر و یا در محل کار .

اندازه‌ی مچ دست نیز در انتخاب اندازه‌ی صفحه ساعت موثر است . کسانی که دستان لاغری دارند نمی‌توانند از مدل‌های اسپرت استفاده کنند زیرا برای دست انها بسیار بزرگ بوده و جلوه‌ی زیبایی نخواهد داشت . افرادی هم که مچ دست آنها بزرگ است ، مدلهای کلاسیک زیاد برای آنها مناسب نخواهد بود .

خواندن تاریخ و زمان در مدل‌های اسپرت با اندازه صفحه بزرگ بسایر راحتتر از سایر مدل‌ها می‌باشد .

جنس صفحه

جنس صفحه اصلی ساعت معمولا از شیشه ، تلق ، پلاستیک و کریستال ساخته می‌شود و یکی از تاثیر گذارترین عوامل بر قیمت ساعت است . به دلیل خط و خش برداشتن پلاستیک و تلق قیمت ایت ساعتها پایین‌تر است اما بعد از خرید باید بسیار مراقب صفحه آن باشید . شیشه نسبت به پلاستیک و تلق از مقاومت بیشتری برخوردار است اما در اثر ضربه می‌شکند .

بهترین گزینه برای جنس صفحه اصلی کریستال است که نه خط و خش بر می‌دارد و نه می‌شکند اما قیمت آن نسبت به بقیه بالاتر است . هزینه ای که برای این ساعت انجام می‌دهید عمری بوده و می‌دانید دیگر شما را اسیر فروشگاه‌های تعمیر ساعت برای تعویض صفحه نخواهد کرد .


 

بند ساعت

بندهای ساعت معمولا در نوع فلزی و چرم وجود دارند . مدل‌های فلزی در اکثر موقعیت‌ها می‌توانند انتخاب خوبی باشند . در محل کار یا قرارهای روزانه و مهمانی و سفر . اگر میخواهید تنها یک ساعت داشته باشید بند فلزی بهترین مورد برای شما خواهد بود .اما در موقعیت‌های رسمی بند چرمی جذابیت منحصر به فرد خود را خواهد داشت که می‌توانید آنرا با کفش و کمربند خود ست کنید .


 

برند ساعت

برند سازنده‌ی ساعت تقریبا یکی از مهمترین معیارهای انتخاب و خرید ساعت است . درمطالب بعدی به تفصیل به معرفی برندهای محبوب و لوکس ساعت مچی در جهان خواهیم پرداخت .