فهرست مطالب:

1. ساعت‌های دیواری شیک و مدرن

2. چند نکته درباره نصب ساعت دیواری

3. انواع ساعت دیواری از آغاز تا اکنون

4. ساعت‌ها چگونه کار می‌کنند؟

5. سبک‌های مختلف ساعت
ساعت‌های دیواری شیک و مدرن

آیا وقت برای رفتن به پاساژها و مرکز خرید‌های مختلف ندارید و می‌خواهید نمونه‌های مختلف از ساعت‌های دیواری رو ببینید؟

نگران نباشید ما در این مقاله شما را با پرفروش‌ترین ساعت‌های دیواری فروشگاه اینترنتی میعاد تایم آشنا می‌کنیم. تنوع در طرح و رنگ در ساعت‌های دیواری میعاد تایم به شما این امکان را می‌دهد تا بهترین مدل را متناسب با طرح خانه یا محل کار خود انتخاب کنید.

مشاهده گالری ساعت‌های میعاد تایم

1.ساعت دیواری دو طرفه والتر چوبی


ساعت دیواری دو طرفه والتر چوبی


دو طرفه

دو موتوره

قابل دید از زوایای مختلف

دارای موتورهای آرامگرد

ساخته شده از چوب و پیوتر

مناسب برای پذیرایی و ستون ها

2.ساعت‌های دیواری با قطر 60 سانت
دارای اعداد و شماره‌های بزرگ

قابل رویت از فاصله‌های دورتر

متناسب با دکوراسیون چوبی

مناسب برای دیوارهای بزرگ

3.ساعت‌های دیواری مدرن چوبی


ساعت‌های دیواری مدرن چوبی


دارای تندیس گردان

موزیکال

مجهز به سنسور تاریکی و قطع صدا در شب

دور قاب چوبی و پلاستیکی

مناسب جهت نصب در پذیرایی

4.ساعت‌های پاندول دار


ساعت‌های پاندول دار


در رنگ‌های مختلف

مدل کلاسیک

مناسب برای فضاهای بزرگ و پذیرایی

5.ساعت‌های فلزی نازک


ساعت‌های فلزی نازک


قاب فلزی

مناسب برای اتاق خواب

دارای موتور آرامگرد و بدون صدا

6.ساعت‌های چوبی با قطر 30 الی 40 سانت


ساعت‌های چوبی با قطر 30 الی 40 سانت


بدون صدا و مناسب برای فضای اتاق خواب

دارای موتور آرامگرد

شماره‌های یونانی و لاتین

7.ساعت دیواری پلی رزین


ساعت دیواری پلی رزین


دست ساز

قابل نصب در پذیرایی

جلوه زیبا و متناسب با دکورا سیون

8.ساعت‌های دیواری رنگ روشن


ساعت‌های دیواری رنگ روشن


متناسب با دکوراسیون‌های رنگ روشن و مبلمان کرم رنگ

دارای جلوه ویژه و هارمونی با دکور مدرن

9.ساعت‌های دیواری چرخ دنده ای


ساعت‌ دیواری چرخ دنده ای


قابل رویت بودن اجزای داخلی موتور

القای جذابیت ویژه در پذیرایی

هماهنگ با دکوراسیون اتاق خواب

10.ساعت‌های دیواری اداری


ساعت‌ دیواری اداری


به شکل‌های مدور یا مربع

قابل رویت بودن شماره‌ها از فاصله زیاد

تنوع در رنگ و انواع طرح‌های چوبی

چند نکته درباره نصب ساعت دیواری

هرجایی که میرویم برای دانستن زمان به ساعت نگاه میکنم. در هر خانه ای معمولا در هر اتاق، آشپزخانه و پذیرایی ساعت وجود دارد. ولی آیا تا بحال فکر کرد ه اید که مکان صحیح نصب ساعت دیواری کجاست؟

ما معمولا جایی ساعت را نصب میکنیم که بتوانیم راحت آن را ببینیم اما به مناسب بودن مکان آن توجه نداریم. وقتی صحبت از نصب ساعت دیواری است، نکات خاصی را باید رعایت کنیم. مکان ایده آل برای نصب ساعت دیواری بر اساس دکوراسیون منزل، میانگین قد افراد در خانه و همچنین سبک و سایز ساعت دیواری صورت می‌گیرد.

قد یک انسان متوسط را در نظر بگیرید در حالت معمول و برای یک آپارتمان معمولی این نقطه بهترین مکان است؛ ولی در فضاهای مختلف ممکن است این نقطه تغییر کند.

ساعت‌های پاندولی و یا بزرگ سنگین وزن نیازمند فضای زیاد و نصب در دیوار‌های بزرگ هستند و بایستی کمی بالاتر از نقطه دید افراد خانه نصب شود.

در خانه‌های با فضای بزرگ ساعت باید کمی بالا‌تر از نقطه دید قرار گیرد و این باعث میشود که از فضاهای مختلف در منزل قابل دید باشد. در فضاهای بسته و کوچک مانند آشپزخانه و اتاق خواب‌ها ساعت را در نقاطی پایین‌تر از نقطه دید نصب کنید.

انواع ساعت دیواری از آغاز تا اکنون

در ابتدا اندازه گیری زمان با پیروی از خورشید انجام می‌شد. و طبقه بندی زمان تنها بر اساس صبح، ظهر، بعد از ظهر، عصر و شب انجام می‌گردید.

به تدریج ساعت خورشیدی برای جزئی‌تر نشان دادن زمان ساخته شد. از یک چوب عمودی در مرکز یک صفحه افقی برای نشان دادن سایه خورشید در طول روز استفاده می‌شد. علیرغم اینکه این روش خیلی دقیق نبود استفاده از آن حدود 2000 سال پیش میان مردم رواج داشت. در سده 1400, ساعت آبی اختراع شد. این ساعت از دو ظرف پر از آب که یکی بر روی دیگری قرار داشت ساخته شد. این ساعت حتی در شب‌ها کاربردی بود و حرکت ابرها روی آن تاثیری نداشت. ساخت ساعت طی زمان کمی دقیق‌تر شد و یونانیان توانستند تاریخ، ( روز، ماه و سال) را تخمین بزنند.

ساعت‌های فنری

اولین ساعت شناخته شده ساعت فنری بود این ساعت‌ها در ابتدا خوب کار نمی‌کردند و دقیق نبودند اما در سال 1577 جاست برگی عقربه دقیقه را اختراع کرد. در واقع او کمک بزرگی به اختراع ساعت نمود ولی از آن، به دلیل مشکلاتی که ایجاد کرد تقدیری به عمل نیامد.

کریستن هایگن ساعت آونگی یا پاندولی را در سال 1656 اختراع نمود و بسیار همه گیر شد.

سازو کار ساعت پاندولی بسیار ساده است آونگ از چپ به راست حرکت می‌کند و باعث می‌شود که یک چرخ دنده در داخل موتور حرکت کند این چرخ، حرکت عقربه، دقیقه و ساعت را در صفحه ساعت کنترل می‌کند.

مشکلی که ساعت‌های پاندولی داشتند روشن کردن مجدد و تنظیم آن بود البته ساعت‌های پاندولی ابزاری مناسب برای تغییر تنظیمات بودند. چندی بعد باطری‌ها بر روی ساعت‌های پاندولی نصب شدند و مشکات آن را رفع نمودند.

پس از ساعت‌های پاندولی ساعت‌های کوارتز کریستالی خلق شدند. منبع نیروی این ساعت‌ها ولتاژ و فشار است و موجب لرزش کوارتز با سرعت مداوم می‌شود این لرزش ها، عقربه‌های ثانیه شمار، دقیقه شمار و ساعت شمار را حرکت می‌دهند. این ساعت‌ها بسیار دقیق و و کار آمد هستند.

ساعت‌ها چگونه کار می‌کنند؟

ساعت‌ها به یک منبع نیرو برای کار کردن نیاز دارند. این نیرو می‌تواند از باطری یا آونگ‌های وزنه ای تامین شود. تمام ساعت‌ها از لرزش و نوسان برای برای محاسبه زمان استفاده می‌کنند.

از ساعت‌های آونگی تا ساعت‌های کوارتز کریستالی

نوسان ساز با یک سرعت مشخص بارها و بارها حرکت می‌کند. نوسان ساز‌ها به یک کنترل کننده که حرکات مختص به آن را مدیریت می‌کند، متصل است. کنترل کننده ها، نیروی وارد شده از لرزش را به به یک سری ضربه برای اندازه گیری زمان تبدیل می‌کنند. برای تبدیل این ضربه‌ها به ثانیه، دقیقه و ساعت از زنجیر‌های شمارنده استفاده می‌شود.

و در نهایت از از یک صفحه نمایشگر برای نشان دادن زمان در طرح‌ها و انواع مختلف استفاده می‌شود.

می‌توان ساعت‌ها را در در طبقه بندی‌های مختلف مانند مکانیسم، عملکرد و سبک تقسیم بندی نمود.

سبک‌های مختلف ساعت

سبک‌های اصلی ساعت‌ها شامل ساعت‌های دیجیتال، آنالوگ و شنیداری می‌باشند. ساعت‌های دیجیتال در قالب 12 یا 24 ساعته هستند که کاراکتر‌ها در صفحه نمایش داده می‌شوند.

نمایشگر این ساعت‌ها LCD، LED، VFD هستند. ساعت‌های آنالوگ یک صفحه اصلی، عقربه و شماره دارند که در قالب 60 ثانیه، 60 دقیقه و 12 ساعت کار می‌کنند. ساعت‌های شنیداری، همانگونه که از نامش پیداست، برای افرادی که نابینایند و یا توانایی دیدن زمان را ندارند بسیار مناسب است. این ساعت می‌تواند ساعت را در قالب زنگ و یا به صورت تکلم اعلام کند.